Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

huzgi

Harrison Ford tento žánr umí, přesto je Firewall na hraně kýče a na hraně napětí. Film občas ztrácí tempo a smysl. V jeho průběhu se do hlavy vrací, jak moc lépe by se dal příběh zpracovat a do jakého skvostu vybrousit. ()

helrohir

Slabota. Aj keď tu hrá môj obľúbenec Harrison Ford, jeho výkon ma príliš neoslnil, pretože vzhľadom k jeho veku som mu rolu počítačového experta absolútne neveril. Od Paula Bettanyho ako záporáka som tiež čakal niečo viac, než len vyhrážanie sa a zastrelenie jedného kolegu. Stačilo by to aspoň na priemer, nebyť však množstva nelogičnosti jednak v samotnom scenári a taktiež v správaní postáv. 45%. ()

mrclTV

Úplne štandardný a ničím výnimočný vydieračský thriller. Všetko ste to už videli aj predtým v iných filmoch, ale pozriete si to aj tu, a našťastie zlé to nie je. Ale rozhodne to mohlo byť lepšie. ()

Neklan006

Tak tento americký film jsem viděl asi tak 100x. Sice tam byli jiný herci a bylo to natočeno v jiných letech, ale jinak to bylo úúúplně stejný. ()

ostravak30

Firewall je takový ten thriller, který funguje jako produkt doby. Elektronizace se právě rozjížděla naplno a všem začalo být jasné, že vše včetně peněz lítá ve virtuálním světě. A proč z toho nevytáhnout námět? Jenomže třeba taková síť v tomhle ohledu fungovala komplexněji neboť byla údernější. Firewall chce ukázat, že ani ta nejzabezpečenější banka není opravdu zabezpečená a to už dnes víme, mnozí ještě víc. K tomu stačí přidat únos rodiny, moderní hračičky při Jackově návštěvách kanceláře, když únosci chtěli mít jistotu, že nic neprozradí, a máme napínavý film. I s kvalitním Harrisonem Fordem to celé však působí prostě trochu průměrně. Ničím extra to nevyniká a konec je předem daný. Tvůrci s ničím novým nepřišli, jen oprášili tolikrát použitá klišé (úspěšný muž, šťastná rodinka, v práci odborník dohadující se o nových událostech, nikdo mu nevěří, spolupracuje s ním ženská a společně to dají atd.). ()

lmc

Vezměte si průměrný scénář, otřepané téma, běžné motivy, slušnou dávku akce a napětí a máte Firewall. Běžný blockbusterový snímek který nezklame ani nepřekvapý, přesto dobře koukatelný a velice dobrý na oddech od náročnějších snímků. Co se týče tématu, mnohem lépe zpracováno než z poslední doby například tragický Rukojmý s Brusem Willisem. Na filmu mě zaujal hlavně rozjezd, který jsem nečekal tak brzo a výborné tempo které Vás dokázalo bavit až do úplného konce. Tři a půl hvězdičky výbornou podívanou, půl hvězdičky za skvělého Forda který neztrácí své charisma. ()

BradleyT

Tuctovka - přepadení, únos, pokus o útěk, beznaděj, osvobození, konec. Není to ale špatně zpracovaný, prostě ten film nepřináší nic nového. ()

m.xFuck

Jedním slovem průměrné :-) Ale aspoň pro mě v tom lepším slova smyslu... Myslel jsem si totiž, že to bude mnohem horší. Akorát si nejsem jist jestli se to znovu nakopnutí FORDovy kariéry konalo... ()

chrustie

Zase nejhorší to není. Sice se film klasicky nevyhýbá logickým chybám, ale ty jde v rámci TV filmu dají tolerovat.. ()

maldoror16

Opravdu chudý, nudný, ohraný, nedomyšlený, hodně podprůměrně natočený i zahraný akční thriller, jenž je takřka ne-akční a ne-napínavý. WTF!!! Ztráta času...10% ()

Reiner

H.Ford je můj oblíbenec. Umí skvěle hrát a tak ani tento film není výjimkou. Stojí za to vidět i když třeba Uprchlík v jeho podání byl lepší ;) ()

honzic

Až na totálně nelogický scénář bez logiky a slabší průběh děje, to nebylo až tak zlé. Každopádně Ford hrál v lepších filmech. Hodnocení: 55 % ()

esmoke

Harrison Ford, me zase presvedcil, ze jediny co muze zachranit jeho karieru je Indyho 4. Kteryho nam ale panu Lucas asi nikdy nesesle :-( ()

Nerajohn

Váhám mezi 2 a 3, ale jsem nějakej měkkej. Souhlasím, že tu nebylo nic překvapivého. Spíš mi to připomínalo filmy s Arnoldem, ten by se tu místo Forda vyjímal až na to, že bych mu nevěřil ty počítačové schopnosti. A ten poslední záběr mě svrhl ze židle. Hih. ()