Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Kalda69

Perfektni namet (knihu jsem bohuzel necetl ale myslim ze cokoliv od P.K.D. bude ujete a zaroven genialni) je protkan obcasnymi skvelymi joky a vyborna animace celeho filmu dodava unikatni pocin na poli filmografie. Souhlasim s tim ze animace nemusi sednout kazdymu (neco jako malirske umeni, kde nekdo vidi cmaranici a jiny originalni imterpretaci malby). Myslim ze tento film/kniha plne vystihuje Dickovu vizi nedaleke budoucnosti a to kam nas svet pomalu ale jiste speje (farmaceutika podavana vetsine obyvatelstva namisto prirodnich extraktu zastitovana vladnim dozorem ()

kolly13

Obrazově novátorské, kvalitně obsazené (překvapil Downey Jr., Harrrelson a Reeves klasicky velice dobří), dobrý konec. Dalo se z toho vydolovat víc, ale i tak dobře strávený filmový čas. ()

KeanuTheBest

No....docela hrůza...mnohem víc by mi to řeklo, kdyby to nebylo animované a ještě tak zvláštně...ani Keanu ani Wynona to tady teda nezachrání....zkoukla jsem z donucení do konce......škoda. ()

Taarg

Film, který vás přivede k myšlence, že všichni okolo vás jsou děsný svině, vy jste svině, celý systém je nastavený úplně vadně a že nikdo nemá sílu s ním bojovat. Brilantní K.Dick. ()

Bruce_cz

Krásná a originální vizuální stránka, která si mě získala, cynické dialogy a příběh, který vás donutí 100 minut přemýšlet a donutí hlavně přemýšlet i ve chvíli, kdy film skončí. Ačkoliv je to celé tak prosté a lehce předvídatelné. Ale pořád si některé perfektní scény (zvláště když jsou všichni sjetí po obraz) zaslouží více jak ty čtyři hvězdy. ()

Ironhead

Vetsinu casu ukecana ptakovina vicemene o nicem, ale se zajimavou vizualni formou.... Az konec tomu da nejakou pointu a trochu celkovy dojem vytahuje nahoru... ikdyz ja na konci konecne nabyl pocitu, ze ted se to rozjede.... a ze mne to zacne bavit a ono misto toho... prisly titulky :_) ()

tomino28

Zajimavé vizuální zpracování jinak poměrně zapomenutelného lehce sci-fi příběhu, který se vám po poměrně krátké době pravděpodobně vykouří z hlavy. Ale kvůli hereckému obsazení a nevšednímu zpracování stojí tento snímek za vidění. Ovšem asi těžko někdy budu mít potřebu vidět Temný obraz ještě jednou - za mě sterilní průměr. ()

Longhorn

Rozhodně to není špatný film, jen dopadl přesně tak jak jsem si představoval. Režisér nepřišel vůbec s ničím revolučním, pokud nebereme v potaz výtvarnou stránku. ()

12055

Další chytlavě zpracované dílko, které však po vizuální stránce nedosahuje originality nedávno uvedené Renesance. Grafický filtr ale funguje dobře, vlnění kontur skvěle dotváří "nervózní" atmosféru filmu. Možná bych pouze dle mého vkusu vylepšil kontrast mezi postavami a prostředím... A Scanner Darkly navíc disponuje opravdu zajímavým příběhem s barvitě vykreslenými charaktery jednotlivých postav. ()

zaack

Tak se mi zdá, že na drogách nejsou jen hlavní hrdinové filmu, ale i samotní tvůrci. Dvě hvezdy za revoluční zpracování. ()

Ocampa

Rekl bych, ze to nema s animaci nic spolecnyho, prijde me to primo nahrany a projety nejakym filtrem, nicmene technika zajimava, za zkouknuti to stoji, ale cekal jsem od toho vice - az priliz casto jsem se nudil ;-( ()

Nephilim

Fakt špatnej film - bez nápadu, děje. Ta jediná hvězda je za za tu práci, která se musela na tuhle sr*čku vynaložit. ()

Fanfán

animace jsem se trochu bál, když jsem viděl trailer, ale nakonec to fungovalo asi po pěti minutách filmu a ani jednou mě to pak nevyrušilo. Film jsem si užil, zvlášť herecké výkony. Konečný hopskok děje jsem vyprávěl přítelkyni, která u filmu usnula (ale to jen proto, že noc před tím spala jen dvě hodiny a na film jsme se koukali v leže) a zjistil jsem, že ten hopskok se dá vykládat mnoha způsoby. Nejvíc jsem si na filmu užil chvíle, kdy byla trojice feťáků vyschýzovaná, protože to bylo napsaný a zahraný tak uvěřitelně, že nemusím být čtenář bulvárních plátků, aby mi bylo jasný, že si všichni tři aktéři prošli nějakou tou drogou a byli na ní závislí více nebo méně, to je v celku fuk. Konečně jsem po trainspotting, rekviem za sen a Candy viděl čtyřicetiletý chlápky, jak to mají z drogama. Dík ()

panic25

výborné dílko pojaté zajímavým stylem a to komiksovou formou, která dává šťávu jakou takový film má mít, normální formou by asi tak nezaujal, herecké výkony hlavních protagonistů jsou na jedničku, zejména robert downey jr. a keanu reeves jsou vynikající ()

Latec

Hodnotenie kúsoček podmienené tým, že sa mi páčila predloha. A že Keanu Reeves mi pripadá ako vynikajúci herec. Paranoidné, temné, zložité, mierne ukecané, nevídaný experiment s formou. Winone Ryder to tiež pristane v takom...inom rozlíšení. Veľmi podmanivý film s ešte sugestívnejším záverom. Nebude však pre každého. ()

morlumak

Škoda toho, jak byl film natočený. Po příběhové stránce není moc, co vytknout, příběh byl aktuální v 70. letech a je aktuální pořád. Bohužel, režie byla poněkud nudná a film postrádá jakékoliv napětí, gradaci, atd...Prostě si ty dvě hodiny plyne a toť vše. Pokud vás pohltí atmosféra, tak je to skvělý film. Pár slov ke zpracování... Ze začátku mě z jejich měnících se obleků docela bolely oči, ale dá se na to zvyknout. Animace je zajímavá, ale další film animovaný tímhle způsobem vidět teda nemusím... ()

shinlove

Nevím, jestli jste si toho všimnuli, nebo jsem měl špatnou verzi, ale mně ty postavy přišli takové animované :D No nic, teď vážně - o herectví ústředních protagonistů se moc říct nedá, snad jen, že Downey je čímdál větším stínem pro ostatní kolegy. Námět ucházející, zpracování ne přímo pro mé chuťové buňky, proto 3* ()