Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Yhitte

Musim říct, že by jsem preferoval kdyby tam nebyla dodatečná animace, ale zase mi přijde úžasné, jak jednoduše tímpádem zvládli speciální efekty, které by vyšly hodně draze v normálně natočeném filmu. Příběh je dost komplikovaný (hlavně když je člověk uplně vyždímanej), ale pokud vám to dojde tak to opravdu stojí za to. ()

StarFsh

Asi som iný... Všetci ľudia si dnes žijú v svojich ulitách a jediný problém, ktorý ich zaujíma je to, ako si zaobstarať viac peňazí a za ne viac vecí, alebo viac žrádla, alebo viac chlastu, alebo viac kuriev... Väčšina ľudí, ktorá sem píše svoje recenzie nikdy ani len na kratučkú dobu nebola "dole". Či už psychicky, alebo ekonomicky. Nikdy ste sa nemuseli z úplného dna škriabať zubami nechtami späť hore. Lenže okrem ľudí, ktorý živote "spadli" sú na svete aj taký, ktorý sa už narodili "dole" a vzhľadom na pomery v krajine sa "hore" nikdy nedostanú. Vedeli ste, že "americký sen" znamená to, že cca 80% obyvateľov USA žije pod hranicou biedy?! A presne o týchto "lúzroch" je aj kniha P. K. Dicka. O ľuďoch v beznádejí, ktorý sa snažia akýmkoľvek spôsobom zabudnúť na to kde a ako žijú, lebo vedia, že sa to nikdy nezmení. "AK VIETE, ŽE NIKDY NEBUDETE VIESŤ NORMÁLNY ŽIVOT, NEZOSTANE VÁM NIČ INÉ, AKO O ŇOM ZAČAŤ ASPOŇ SNÍVAŤ." Preto prosím tých, ktorý tento film vôbec nepochopili, aby ho radšej nehodnotili. ()

in flames

Vizuálne spracovanie mi sadlo byť je veľmi náročné na sledovanie (až epileptické) herecké výkony sú úplne úžasné a dej má skvelú pointu byť sa ukáže až tak v závere, že sa človekú zdá veľmi dlho že ide o samoúčelné hlaucinácie. Komediálna zložka funguje u mňa skvele a dramatická ešte lepšie. Naozaj špecifické dielo, ktoré niet k čomu prirovnať. ()

dedavena

Esli viš jak to zrobiť, možeš měť za třy dolary servirke. Něbo za padesatku horaka.Dobry namjet a suprova animacja. Napad z oblekami, kere změňaju, kfitka buducnosti skovane v kukuřicy, ... S tym by se dalo zrobiť vice. Mocmoc kecuf, malo akcuf, furt jakesi vysfětlovani. Ale mohlo byť i huře. Na vječnu pamjatku. ()

bombit

Cesta do hlubin fetákovy duše. Již před válkou mluvil jsem s naším okresním hejtmanem o tom, že počet smažek na planetě brzy dosáhne dvou miliard. „Vy nevíte, jak se jmenujete?" ()

frajerson

Matrixu sa nedá uprieť istá inšpirácia touto predlohou. Temný a snový svet Smrťožrútov je osviežujúci aj po opakované zhliadnutia. ()

Dalajlada

Velice zajímavý film. Způsob, jakým byl zpracován zanechá v člověku pocit, že je taky sjetý. Atmosféra a pozvolné plynutí děje jen prohlubuje finální dojem. Nic pro akcechtivé. ()