Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Ravenus

Výborný paranoidní, schizofrenní a kdo ví co ještě film. Zajímavá vize budoucnosti, kde drogy (vlastně spíš 1 droga) vládnou společnosti. Když k tomu přidáte výtvarnou stránku, která je něco mezi Anime a komixem, tak vzniká nezapomenutelný film. A ten konec!!! ()

husoko

parada > skvele obsadenie- hlavne 'CSI' Cochrane :) skoda niekedy nedotiahnutej animacie, mohla dopadnut v niektorych castiach lepsie, ale aj tak je to super čudo, co stoji za to vidiet > paradna zaverecna myslienka > "verit, ci neverit?" ()

Slapi15

Po dlouhé době filmový snímek, který je srovnatelný s knižní předlohou - ve výborném smyslu slova. Vize společnosti, která podléhá droze, státní představitelé pro ti ní horoucně bojují, ale všechno je nakonec trošku jinak. Je to opravdu jenom fikce? ()

Python

Skvely dialogy, po dlouhe dobe vynikajici cesky preklad a dabing (ac jinak ROZHODNE preferuju original), Robert Downey Jr. hraje jako BUH. Ostatni ("jen") velmi dobri.. ()

Neuge

Po obrovském zklamání z Blade Runnera jsem vyzkoušel jiné zfilmované P. K. Dickovo dílo. Napřed jsem si jako vždy přečetl knihu, která byla samozřejmě opět výtečná, a pak jsem se dal do filmu. A na rozdíl od Blade Runnera, byl film opravdu dobrý. Výborný herecký koncert Downeyho, vedle kterého všichni ostatní tak trochu zanikají, ale je to dáno jeho postavou a klidný Reeves ani nikdo jiný mu konkurovat prostě nemohou, hrají v rámci jejich postav. Potěšilo mě také, že screenplay filmu je víceméně podle knihy, i když samozřejmě toho dost chybí, tak to jako celek souhlasí - na rozdíl od již zmiňovaného Blade Runnera. Grafické provedení mi nijak nevadilo, bylo vesměs příjemné. Prostě mi ten film sedl, ale jako fanoušek předlohy samozřejmě nemohu hodnotit příliš objektivně. Bylo to moc fajn. ()

PavelH

hodně jsem váhal mezi 3 a 4*. Nápad zajímavý a originální, příběh mohl mít celkem potenciál. Jenže ukecané pasáže, suché vtipy a takové ty momenty, kdy si říkáte "COŽE? :))" mají příběh oživovat a ne ho tvořit. Bylo jich tam až moc a já se nakonec ztrácel a přestávalo mě to bavit. Konec už byl lepší, ale mohl být dotažený na úkor věčných rozprav. Napoprvé tedy *** ()

hero_bk odpad!

Když jsem uviděl, že je to adaptace Dicka, měl jsem strach. Vzpomněl jsem si totiž na naprosto příšerné Next, které bylo taktéž jeho adaptací. Já osobně jsem od Dicka nikdy nic nečetl, přestože hodně čtu, a asi ani nikdy nebudu. Protože to co nabídl tento film byly bezmála dvě hodiny koncentrované nudy s pozlátkem "přelomové animace", na kterou se koukat bylo příjemné asi jako dostat drátem do oka. Nebudu tady vyjmenovávat všechny věci, které mi vadily, protože by jich bylo hodně a stejně by to asi nikdo nečetl. Temný obraz byl prostě krokem vedle a Dick? To byl asi pěknej Dick... ()

Pan_Bacik

"It is not a secret that we lived in a culture of addictions." Režisér Richard Linklater predstavuje nové nekonvenčné dielo s drogovo-Orwellovskou tématikov. Okrem hereckého zastúpenia, kde minimálne za zmienku stojí výkon Roberta Downeyho juniora (ktorému úloha paranoika sadla ako vyšitá), ma zaujalo nápadité spracovanie, nutnosť subjektívneho postoju k filmu ako aj myšlienka premeniť slávnu sci-fi novelu Phillipa K. Dicka na snímok s takou experimentálnov formov. Paranoja hlavných predstavitelov sprevádza celým filmom. Ale čo ak sú ich obavy oprávnené? Čím si môžu byť istý v štáte kde je sledovanie 24-hodín denne realitov, kde tí , čo tvrdia, že ich chránia pred drogami ich sami vyrábajú? Možno je to všetko len klamtsvo a možno nie. Tak či tak týmto prístupom nič nedocielime. Jediné čo nám ostáva je plávať ďalej. ()

Hisnuklusi

Člověk neví, jestli má přemýšlet a nebo se smát. S přemýšlením v tomhle filmu stejně daleko nedojdete. Ale přemýšlet budete a myslím si, že hodně. Smát se budete, myslím si, že dost. Přemýšlet a zase se smát. No nevím. Po prvním zhlédnutí jsem měl dojem minimálně na pět hvězd. Je to prostě ten tip filmu, který by měl vidět podle mě každý, kdo se považuje za jakéhosi labužníka. Po druhým zhlédnutí jen čtyři hvězdy. Protože ono to stačí. Ale je to mooc fajn. ()

HarqAlAda

Sfilmovať Dicka je ako slepému ukazovať olejomaľbu. Môže si ju prehmatať a môže sa mu to aj páčiť, no získa len zlomok originálneho zážitku. Preto Temnému obrazu dávam 4 hviezdy - tri za kvalitu a invenčné prevedenie a štvrtú za to ako dobre dokáže film navodiť atmosféru predlohy. Hviezda dole pretože miestami kĺže po povrchu a nemá čo ponúknuť. Richard Linklater ma potešil. Fanúšikovia Dicka si určite prídu na svoje. ()

DjangoDoe

Veľmi zaujímavý a jednoduchý film s neobvyklým vizuálom. Asi tak by som charakterizoval ďaľšiu filmovú adaptáciu slávneho spisovateľa P.K. Dicka. S Dickovou tvorbou už mám ako také filmové skúsenosti a preto som tušil do čoho sa púšťam. A aj napriek tomu som bol trocha sklamaný. Na jednej strane je vizuál filmu zaujímavý a v podstate vystihuje Dickovu predlohu, no na druhej strane, kontrast medzi perfektne spracovanými animáciami postáv a odfláknutým prostredím je až príliš bijúci do očí. Taktiež je film určený skor pre fanúšikov knihy ako pre obyčajného diváka. A preto chápem, že pre niekoho je to buď kravina alebo perfektný film. Čo sa týka hereckého obsadenia, Reeves spolu s Downeyem a Harrelsonom odviedli dobrú prácu a preto aj napriek niektorým vážnym nedostatkom si tento film zaslúži ľahko nadpriemerné hodnotenie. ()

Zveldr

Zmatení. Možná to byl záměr Richarda Linklatera (režiséra), ale po 20 minutách film začal mírně nudit. Začal jsem se v něm ztrácet a nedal mi moc prostor na přemýšlení. Přes fůru dialogů, které mě nudili a nutili mě spát, jsem musel dávat pozor, aby mi nic neuniklo. Je ale pravdou, že vyjadřují, jaký si zvláštní obraz o tom, jaké to je být v kůži drogově závislého člověka. Ale mezi dějovými linkami a některými postavami jsem se prostě ztrácel. Co, ale filmu hodně pomohlo byla technika rotoskopie, jež se snímku opravdu hodila a v mnoha případech i pomohla tvůrcům dokončit iluzi paranoii a dosáhnout tak reálnosti filmu. Postavy byly dobře situovány do odporného prostředí líných feťáků či zvláštně futuristického prostředí tajné policie, což se mi i líbilo. I přes tu neskutečnou nálož nudných dialogů a pomalého vývoje filmu, nesl snímek zajímavý příběh. Kéž by byl odvyprávěn malinko jiným způsobem. Víc záživnějším. Do poloviny filmu jsem čekal na nějaký zlom, od kterého se film začne vyvíjet rychleji a začne mě bavit. Toho jsem se ale dočkal až ke konci filmu, což bylo na mě docela pozdě. Až tam se film rozjel, neboť přinesl sousty zajímavých překvapení. Na mě tento film působil místy zmateně a nezáživně, proto ho hodnotím jako průměrný film. ()

simi78

Ano, je to adaptace knihy. Ne, není to perfektní adaptace knihy, stejně jak všechny ostatní adaptace které kdy byly natočeny. toto je trochu pomalejší film který probírá několik témat které se týčou mnoha lidí dnes, obvzlášť v Americe. Podle mě casting je pěkné překvapení a rotoskopovaná grafika pomáhá se vžít do tohoto světa. Je to svůj vlastní styl a není pro každého. ()

wege

Na to aby se mi to líbilo více, je to moc depresivní. Strašně dlouho trvá, než si zvyknete na tu animaci, celkově vás ten příběh strašně ubíjí. ()

luj

Velké zklamání. Rozporuplný a nevyrovnaný film. Linklater se zamotal do žánrů a stylů aniž by si rozmyslel, co chce vlastně říct. Zbytečná adaptace nejuznávanějšího Dickova románu. Bohužel zatím ta nejhorší. ()

Něrpa

Charles Frek byl pod vlivem všeho co se děje kolem, stále více deprimován. Proto se rozhodl, že vše ukončí. V kruzích, v nihž se pohybuje, není náhlý konec považován za problematický. Stačí koupit si dostatečné množství sedativ, spolknout je a zapít levným vínem. ... Takt tuto scénu miluji. Škoda, že se tak vysoko nedrží celý film. Ale jinak je to solidní pokoukání. Navíc si závislák na heroinu Robert Downey jr střihnul moc pěknou roli. ()

Amadeo

Nádherná atmosféra, originálny spôsob spracovania a veľmi dobré obsadenie vyšvihli toto nenápadné dielko medzi najlepšie filmové spracovania P.K.Dicka. Proste nádhera. ()