Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Carlossss

Předem chci říct, že jsem předlohu nečetl, takže jsem do Temného obrazu šel jako neplavec do hluboké vody. A asi jsem se utopil, protože kromě skvělého výtvarného zpracování jsem neviděl nic, co by mě přišpendlilo k židli. Dialogy nijaké, děj místy utahaný, chvílema až zbytečný... jediní Reeves a Downey nezklamali. Nuda. ()

easaque

Bylo to hodně úporné se prodrat až do konce filmu, kde se vše rozplete. A jinak šílené, psychedelické, zmatené a užvaněné. Tohle by mne od drog tedy neodradilo. "Animace" mi nepřipadla nijak zvlášť zajímavá, i když chápu, že v ní různé triky šly udělat mnohem líp. Nepochopil jsem vypínání barev v určitých momentech, ale asi to nějaký smysl má. No prostě snížit hodnocení tohoto filmu musím - pro mne slabé dvě hvězdičky a vlastně mně hodně zklamal a ani nevím, za co si ty 2 hvězdy zaslouží - asi jsem nechtěl být tak přísný, když jim to dalo tolik práce. A nechápu proč je v podobných filmech Alois Nebel ()

Rabina

Nejlépe adaptovaný P.K. Dick, a to zrovna román, který se zdá být neadaptovatelný, skvělé zahrané a po vizuální stránce pecka ()

Lyncha

Film zdaleka není jen o drogách! Jsou horší ti, kteří je berou, nebo ti, kteří nás před drogami chrání? Neplatíme za "bezpečí" příliš vysokou daň v podobě ztráty svobody a soukromí? Smíme obětovat jedince bez jeho vědomí, abychom ochránili pár dalších? A gradace a zvrat? Ty tedy rozhodně nechybějí! Po vizuální stránce nevšední a zajímavé, jen místy se přebíjí obraz s rádoby filosofickými myšlenkami. Divák by to myslím pochopil i bez nich. ()

Joe321

Vizuálně zajímavé a originální, povedeně odvyprávěné, slušná režie. Me se to tedy líbilo, pěkně nastíněný problém závislosti bych řek. Podle různých komentářů je to prý pomalé a nudné, s tím bych nesouhlasil. - "You can't start going around booby trapping my house." ()

Morloth

Je to těžké, když jsem hodnotil hodnotil Renesanci, tak jsem si pochvaloval její vizuální kabát, který však rozmělnila klišé, nekvalitní scénář, délka,... Proč se mi tedy Temný obraz líbil víc? Začněme od konce, na konci se objeví citát P. K. Dicka (mého oblíbence v žánru sci-fi), který na mne zapůsobil jednoznačně: "Proč já se safra divil, že je to tak divné, když to má na svědomí toto individuum?" Je to hodně osobní záležitost, ale jen tato nepatrná informace mi dodala chuť podívat se na film znovu. A ono to překvapivě jde. I když je stopáž přetažená, příběh nedůležitý a nenabízející jakoukoli větší napínací scénu, dosti nepřehledný a kdo ví co ještě. Pro mne Temný obraz překvapivě funguje. Nabízí škálu podivných postav, vítězí Robert Downey, jejich psychózy, děsy, halucinace. To vše zabaleno do podivného vizuálního hávu, který téměř přesně odpovídá podivnému stylu vyprávění. A co víc? Víc snad jen to, že to určitě, ale určitě nesedne každému. Ale tak co sedne, že? ()

HappySmile

Výborný scénář, herecké výkony i zpracování. Zkomixování filmu je celkem originální nápad a snímek tak dostává úplně jiný rozměr, než kdyby byl "jen" hraný. Díky kreslené formě také docílili tvůrci toho, co by bylo pro hraný film obtížné - maskování policistů, díky němuž se mohl hlavní hrdina infiltrovat do vládní organizace. Celý příběh z drogového světa je sympaticky zpracovaný a myslím, že mnohé určitě zaujme. ()

Figu

Je to určitě dosti zajímavé, už jen ta supr animace, jenže příběh je jaksi taksi příliš pomalý a upovídaný. A to mě nebaví. Nicméně obsazení skvostné a díky němu a také divočejšímu konci je film celkem solidní kousek... Scénka Downeyho a Harrelsona, kdy si proti sobě stoupli kladivo na šutr je asi ta nejzajímavější a nejvíc úsměvná, kterou si možná i zapamatuju... 55% ()

Martin741

Reziser Richard Linklater /trilogia Before Sunset....../ natocil teda riadnu uchylnu srajdu. Ako Kronenberg ma svoj uchylny Existenz, zacinam mat pocit, ze Linklater ma svoj uchylny Scanner Darkly. Pribeh nedava zmysel, a nezachrani to ani par dobrych ludi ako Kinu Ryvs /mam Ryvsa rad, ale tuna sliapol do hnoja, bez debaty/ alebo Downey jr. Woody Harrelsona mam na haku od Takovych normalnich Zabijaku. Financnemu prepadaku sa necudujem : 5 % ()

honajz2

Za ten konec tu čtvrtou hvězdu nakonec dám. Ten mě totiž natolik nadchl, že prostě rozhodl a vynahradil mi i to, že jsem ze všech předešlých událostí neměl žádný opravdu silnější dojem. Docela dlouho mě děsilo, že se to tak moc motá okolo drog a že tu snad každý více či méně fetuje, takové filmy jdou totiž mimo mě, ale Linklater naštěstí věděl co dělá a kam Dickovou předlohu chce v té svojí zvláštní animaci vést. Ta mě teda osobně už nezaskočila, viděl jsem ji předtím už v Sním či bdím, které se mi sice líbilo značně víc, ale i když jsem si vůbec nebyl jistý, co přesně mám od Temného obrazu očekávat a jak moc by se mi mohl líbit, musím nakonec uznat, že mě to docela mile překvapilo. Jen je teda zvláštní vidět kombinaci Linklaterova filmařského stylu a námětu Phillipa K. Dicka, protože oba dva jsou někde úplně jinde a i když to Linklater natočil solidně, stejně mi přijde, že se tam ty jejich rozdíly občas krapet praly. Jinak je to další film, který jsem chtěl vidět už jako děcko, protože jsem na to občas viděl upoutávky v televizi a myslel jsem si, že to bude jen trochu složitější pohádka :D Slabé 4* ()

dezorz

prilis mi neladi takyto jednuduchy animacny filter, vacsinou ho pouzivaju takzvani fotografi bez fotografickeho videnia, ale v tomto filme relativne ladi. v podstate je to velmi dobry dickovsky film, taky standard. nadstadard, to uz by muselo byt lepsie nez dick sam a to sa zatial podarilo len raz, v blade runnerovi. ()

Tuomi

Trosku nuda. Zájem udrží snad jen výborné přeanimování a pár absurdních rozhovorů feťáků. Až na samotném konci se obveví rošku více děje, ale to už je trošku pozdě. ()

Pugo

Veľmi zaujímavé spracovanie Dicka. Poviedku som čítal. Film som videl. Ani jedno ani druhé som nepochopil celé.:) ()

Petoss1

Tešil som sa na netradičné spracovanie a dúfal som že príbeh bude tiež dobrý. V niektorých momentoch je to zaujímavé, v iných je to nudné a tak musím pochváliť len vizualizáciu celého filmu pretože je to skutočne netradičné. Záver je aký je, možno ostal u mňa nepochopený, ale aj tak druhá polovica filmu bola už oničom a neviedla k ničomu podstatnému. Sklamanie, áno aj nie. 65% ()

Nautila

Pro mě velké zklamání a dlouhá nuda. Je tedy pravda, že jestli si dobře pamatuji, ona i ta předloha byla podle mě jedním z nejslabších Dickových děl, co jsem četla. Má o poznání lepší věci, na které by se tahle metoda animace hodila daleko lépe. Film celou dobu snímá vlastně obyčejné scény, bez atmosféry a nějaké větší invence a převedením do animace ty scény ztrácejí ještě více. Celá ta výtvarná stránka mi v tomhle případě připadá úplně zbytečná a jednoúčelová, protože ty věčné rozhovory by se bez ní obešly a byly by daleko efektivnější. Tohle je celé tak strašně umělé a nucené, myslím, že ta paranoia a drogové opojení by se daleko více povedlo v nějakém malém, nezávislém, komorním a jednoduše natočeném filmu. ()

Streeper

Pro mě to byla obrovská nuda! Dokonce jsem se i přistihla, jak u toho usínám a i když je komiksový obraz vážně skvělý a zajímavý, tak bych přeci jen uvítala normální film. Navíc by mě i zajímalo, jak by si režisér poradil s tím oblekem, který neustále mění obličeje. Příběh je taky nezajímavý a nudný, žádné emoce nebo gradování děje. ()

4daPeace

Verdikt: Predlohu jsem necetl, ke shlednuti filmu jsem pristupoval pouze po shlednuti traileru s tim, ze to bude naprosta bomba. Coz se povedlo tak na pul... Vizualni stranka je naprosto uzasna a neotrela, skvele pasuje k cele atmosfere deje. Cimz, jsem se dostal k obsahu. Start nas vrhne primo do deje, zadne vysvetleni, kdo, co, proc a jak, vubec nic. A po shlednuti filmu nebudete o moc moudrejsi. Citite konspiraci, paranoiu, ale je to malo. Kdyz uz to zacne vypadat, ze se divak neco dozvi, zacnou jet zaverecne titulky. ()

ad

Silně nadprůměrné sci-fi, i když na pět půlbodík chybí a ať se snažím jak chci, nemůžu přimhouřit oko... jinak výborně zahraná a na konec i dost mrazivá adaptace Dicka... Je pomalu trestuhodné, že se tento výjmečný snímek nedostal do českých kin!!!! PS. : Nádherný soundtrack ()