Pokoj v duši

Soul at Peace

(festivalový název)

Slovensko, 2009, 93 min

Na to, ze ide o slovensky film musim povedat, ze som v podstate spokojny. Klasicka krcovitost v dialogoch je na primeranej urovni az v takej miere, ze ma slova prezentovane postavami nevytacali! Snaha o rozsirenie dejovej reality pritomnostou linie Lubomira Paulovica a Luba Romana, vsak vo mne zanechala obvykly wtf pocit. Ale ako vravim...na slovenske pomery...vobec nie zle.(28.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $545,144(zatiaľ len Slovensko a Česko)║ Tvorcovia tohto filmu môžu za komerčný úspech v prvom rade ďakovať Jane Kirschner a jej pesničke"Pokoj v duši". Film sám o sebe nie je zlý na Slovenské pomery ale dohromady neponúkne nič preborné, herecké výkony sú prevažne dosť chatrné na to aby prednes hercov bol viac než nezáživne odrecitovanie dialógov, chýba im skutočné zanietenie aby dostali postavy skutočnú hĺbku. Myšlienka podaná v príbehu nie je zlá, skôr forma v akej je ponúknutá nezanechá dojem, žiadny dojem, takže z príchodom záverečných titulkov sa myšlienka príbehu vytratí z hlavy rýchlejšie než by ste čakali a jediné čo ostáva v pamäti je ústredná pesnička, ktorá film na plnej čiare zatieňuje a dokáže omnoho viac svojou výpoveďou zaujať. Jediné čo skutočne poteší je technická stránka filmu, kde celkom dobre ladí kamera a hudba. Suma sumárum, má film bližšie k všednej televíznej produkcii než k nejakému silnému dramatickému filmu z veľkým posolstvom, čo by malo byť prezentované na striebornom plátne. /videl v kine: 40%/(23.3.2009)

• Yesqward

!SPOILER! Čakal som nehorázny odpad, ale bol to taký lepší odpad. Neviem, slovenský film už asi nikdy nebude dobrý. Zlé konce v slovenských filmoch, na to som už zvyknutý, to už je samozrejmosť, ale tento bol extra zlý v zmysle nezmyselný, čiže hviezda dole. Ďalej nemám rád otrepaného Luknára, čiže ďalšia hviezda dole. No a príbeh bez duše (to je ale irónia), a chýbajúca sľubovaná pieseň od Janky Kirschner, to je ďalšia hviezda dole. Pre nematematikov, 2*, 40%.(31.8.2012)

Svedomie mám čisté. Nový slovenský film, poctivo zaplatený lístok v kine a pocit, že aj ja som svojou troškou prispel k tržbám pre niečo naše. Avšak, zatiaľ čo s filmom Bathory to bolo kadejaké, tu prevládali vyslovene pozitívne pocity. Jednoduchý námet, milé spracovanie a v mojom prípade z väčšej časti aj precítené emócie. Samostatnú chválu si zaslúži celý vizuál - a ten nie je len o krásnej slovenskej prírode, ale aj o schopnostiach Martina Štrbu. Mierne, ale fakt len mierne, nadhodnotené štyri hviezdičky. // s odstupom času predsa len o stupienok nižšie //(4.2.2009)

• laik_60

Scenárom aj réžiou kruto vzdialené od reality. Tí páni sa dívajú na slovenský vidiek a jeho obyvateľov odrhnuto od reality. Ako ministerskí pracovníci rezortu poľnohospodárstva čo riadia všetko zo stoličiek bratislavských kancelárií. Slovenskí chlapi a horali majú veru iného ducha a nie to, čo nám tu chcel režisér scenárista či Attila Mokos ukázať. Filmu urobila popularitu jedine Kirschnerka so svojim songom. slabé dva b. :((16.2.2013)

• - Producentsky stojí za projektom spoločnosť Forza Production House, pre ktorú je to prvý filmový projekt. (Smok)

• - Nakrúcanie sa začalo 1. augusta 2007 a trvalo 45 dní. (Smok)

• - Herec Attila Mokos se musel pro hlavní postavu Tóna naučit střílet z opravdové pušky. (Sufferer)