Režisér stylových akčních filmů John Singleton (Drsnej Shaft, Rychle a zběsile 2) přichází s dalším drsným a provokativním thrillerem. Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále ještě učí žít. Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a "usadil se" - ale tragická událost je zase spojí dohromady. Stačí být v nepravý čas na nepravém místě a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garrett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou, Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst a ospalé předměstí tím promění v peklo... "Film je doslova napěchovaný akcí, obsahuje spoustu nečekaných zvratů a já doufám, že se u něj diváci budou bavit stejně, jako jsme se my bavili během natáčení," říká představitel jedné z hlavních rolí André Benjamin (Buď v klidu). Spolu s ním se po torontských předměstích, která simulovala Detroit, s pistolí v ruce proháněli Tyrese Gibson (Rychle a zběsile 2), Garrett Hedlund (Trója) a v roli nejstaršího z bratrů Mark Wahlberg (Dokonalá bouře, Planeta opic). "Čtyři bratři jsou příběhem o poutu, které nepřirozeně zplodil jeden lidský sen, a které poté, co bylo přetrženo, se ukázalo jako mnohem pevnější než běžné sourozenecké vztahy," komentuje příběh režisér John Singleton. Čtyři bratři tedy nejsou jen akční řežbou, v níž hlavní hrdiny pohání touha po pomstě, ale zároveň přesvědčivým psychologickým dramatem o synovské a sourozenecké lásce, která nemusí nutně být zakódována geneticky. (oficiální text distributora)

radek.896

Celkem nudný příběh, ale děj a hlavně akční scény stáli za to. Nejvíce se mi líbila honička v autě a střílení na matčin dům. ()

Seminko

Rodina musí držet při sobě ... a pokud jde o milující nevlastní matku- tak lituji toho, kdo s něma přišel do styku :-) Akční, zábavný a dobře obsazený film ...Mark Wahlberg - bezkonkurenční ()

ladymarmelad

Wow. Dokonalej film. Je to boží. I když to má celkově takovej smutnej ráz tak je to v podstatě i celou dobu vtipný. Hlavně se mi hrozně líbí složení čtyrech hlavních herců jelikož Mark Wahlberg, Tyrese Gibson,Garrett Hedlund a André Benjamin jsou prostě k sežrání. Jo miluju ten film. =) ()

LaCZik

WTF? Co to má být? Pocta akčňákům 80.tých let?Film jako by parodoval sám sebe, jediný důvod proč nedám odpad, je to že jsem film dokoukal.. ()

marsulka

akční krimi jak má být, jít na to do kina by bylo škoda, ale na sledování z postele (nemoc, odpočinek) ideální ()

gagun

Ani nevím co pořádně o tomhle filmu napsat. Od začátku jedete na podivné vlně Detroitského předměstí kde se stýkají dvě kultury ale přesto Vám jsou překládány jako multikulturní společnost, představovanou čtyřmi bratry, které by jste při nějaké zrakové poruše ani nepokládaly za jinak barevné.------------Příběh sviští na křídlech staré dobré vendety za člena rodiny, kterým je zde asi nejchápavější adoptivní matka světa. Scéna za scénou odsýpají a člověk se nedostane ani chvilku na odpočinek nebo nudu- žádné lásenkové chujoviny, žádná odbočka, ani hloupý románek nebo přílišné scény rodiny Benjamina. --------Ano celé to funguje na testosteronem nasáklým Markem Wahlbergrem, ale proč ne, když jeho macho osobnost to zvládá bravurně.----------Přemýšlel jsem nad 3 hvězdami, ale to by znamenalo rozmezí na tomhle blbém hvězdičkovém systému 40-60 %, tenhle film si rozhodně zasluhuje svých 75% ()

jujask

Ujde to. Dobrý scenár ale žial porovnateľne s ostatným z tejto kategorie filmov. Toho hlavneho záporáka by zahral aj 50 Cent. Čakal som od toho trosku viac. Ale neľutujem.... ()

Duston_Movie

Dope film, ghetto atmosféra a Mark Wahlberg s bratmi v Detroite hľadajúcimi vrahov ich matky.. Super ma to prekvapilo, keďže som to náhodne našiel v tv. ()

MisaP3

Klasika. Pomsta. Ovšem s celkem slušnou akcí, dobrými hláškami. Příběh místy drhne, výkony aktérů také, člověk si často řekne"co to do..." ale sleduje se to dohromady velice dobře. ()

Rathe

Film o čtyřech adoptivních bratrech, kdy 2 jsou bílí a 2 černí nemělo fakt chybu. Tato kombinace dokonale vytvořila prostor pro spoustu vtipných momentů. Ale film byl samozřejmě směřován na drsnou akci a i to se povedlo. Přestřelka u jejich domu či automobilová honička byla udělaná velmi hezky. Jediné, kde jsem viděl nedostatky byly ve scénáři a v roli přítelkyně jednoho z bratrů. ()

mdf

.Dva bílí a dva černí kluci mstí svou adoptivní mámu.Žádná super jízda plná honiček a stovek vystřílených nábojů se nekoná, ale film je příjemně realistický a stylový. ()

mistr97

Čtyři bratři sice nejsou nic převratného, ale přesně splnili to, co bych od takového filmu očekával. Touha po pomstě se pěkně rozjede a nechybí akce ani napětí. Některé věci byly až moc přehnané, bez nich by ale film asi ztratil něco ze své atmosféry drsného prostředí. Zkrátka slušná akční, nijak komplikovaná podívaná, ve které se jde přímo na věc. 70 % ()

pistabaci

No čo ja ti viem, taký relatívne fajn akčniačik, aj keď viac skôr dráma, avšak rozhodne to má fajn scény a podreného záporáka. Takže taká celkom fajn jazda a hlavná bratská štvorica dobrá, i keď Wahlberg s Gibsonom to ťahajú vác. ()

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)