Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Scény s tou jejich matkou jsou fakt utrpení, ale matka se tam naštěstí vyskytuje tak asi 3 minuty. Jinak musím ocenit, že konečně přišel film, kdy hlavní hrdinnové v pohodě zabíjej a nedělaj si s tim hlavu. Herci hrajou slušně a je správná atmosféra. Ještě mi utkvěl hlavní hajzl, kterej si libuje v ponižování svejch poskoků. Svěží film.(28.1.2006)

Nech sa na to pozerám zhora či zdola, vyzerá to na najlepší Wahlbergov film. Pre mňa bez debaty parádne rozohraná partia, ako emocionálne, herecky a vzťahovo, tak akciou, ktorá sa nenáhli a nie je nikdy samoúčelná. Výborný filmový zážitok, ktorý ma po dlhej dobe mimoriadne naladil na rodinné hodnoty, zvlášť na Vianoce, ktoré som kvôli svojej poondiatej rodine radšej netrávil doma...(27.12.2010)

Dobrý snímek s obsazení, kterému jednoznačně vévodí Mark Walhber a Terrence Howard. Příběh bratrů, kterým zabijí matku a oni nasednou do auta a jedou po dálnici s názvem Pomsta 66 je vcelku nápaditý a film rychle utíká. Žádná super jízda plná honiček a stovek vystřílených nábojů se nekoná, ale film je příjemně realistický a stylový.(28.5.2006)

Byl jsem příjemně překvapen. Prvních dvacet minut jsem měl pocit, že sleduji další z dílů Walker Texas Ranger, protože tam toho patosu bylo celkem dost. Pak ale nabral film neuvěřitelné tempo a z několika málo akčních scén mi šel i takový ten příjemný mrazík po těle, jak to bylo realistické a syrové. Z herců mě zaujal Mark Wahlberg, kterému role moc sedla, což u něj v poslední době nebývá pravidlem (pořád ho vidím neuvěřitelně škrobeného v nepovedeném Shyamalanově Stalo se). Největším překvapením ale pro mě byl hlavně nejmladší z bratrů v podání Garretta Hedlunda. Tento herec má něco do sebe.(7.4.2010)

• Faye

Bratry jsou jenom díky své adoptivní matce. Po letech se sejdou na jejím pohřbu a když už se tak sešli, rozhodnou se zjistit, kdo ji zabil a proč. A samozřejmě pomstít její smrt. Největším pomocníkem v pátrání se jim stává kanystr s benzínem. Hm, dlouho jsem váhala mezi 2-3*, ale když je vše sudé, tak u sudého čísla taky zůstanu.(24.10.2005)

• - Role, kterou ztvárnila Sofia Vergara, byla původně psaná pro asijskou dívku. (mi-ib)

• - Ve scéně v baru, v němž bratři pijí whiskey, ve skutečnosti pijí koncentrovaný jablečný džus. (mi-ib)

• - Scéna na zamrzlém jezeře se natáčela na jezeře Lake Simcoe severně od Toronta. (mi-ib)