Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Partička big motherfuckerů ve filmu, který je prostší než bulharská striptérka. André 3000 a Garrett Hedlund jen stezi drzi krok s nasteroidovanym Wahlbergem a John Singleton nešetří náboji, aby zakryl logické díry téhle drsňácké historky o pomstě. Čtyři bratři jsou "negerskou detektivkou", nad kterou by Sherlock Holmes kroutil hlavou... vyslýchá se tu jen s kanystrem po ruce, hlavní záporák je klasický truhlík z 80. let a celé to tak nějak nedává smysl, jenže... chybí i jakákoliv učesanost, tak typická pro filmy z posledních sezón... možná je tohle jen slintání nad "starými, dobrými akcičkami", ale někdy je lepší se ohlížet zpátky variací na volné téma (i když tohle je remake), než budovat nové obzory za asistence zmetkařů ala Tim Story. (7/10)(5.12.2005)

Solidní akční podívaná, s úžasnými herci, a ještě úžasnějším Markem Wahlbergem. Do toho máme slušný námět, Rkovou záležitost, a dokonce i občasný vtip. Hlavní herci spolu fungují neskutečně dobře, a nebýt dva černí a dva bílí, člověk by je od skutečných bratrů nerozeznal. Suma sumárům, velice šlušná, 80% podívaná.(6.12.2011)

• Slarque

Když mi někdo představí čtyři nebezpečné drsňáky, se kterými budou určitě problémy a za chvíli mě chce dojímat jejich vzpomínkami na mrtvou nevlastní matku, určitě mu neuvěřím to druhé a pravděpodobně mě do konce filmu už nepřesvědčí ani o tom prvním. Akční scény mě přišly špatně nastříhané a hudba byla dost nevýrazná.(14.11.2005)

V tomto filme cítiť chuť po pomste ako skoro v žiadnom inom. Štyria bratia, ktorých vychovala ich adoptívna matka nasadzujú vlastné životy aby pomstili jej smrť. Film, ktorý prevalcoval mnoho mafiánskych filmov si určite zaslúži pozornosť. Skvelý herecký výkon Marka Wahlberga, skvelý scenár, soundtrack a napätie. Záver je bohužiaľ poňatý trocha humorne a stráca a tempe a napätí, ale to nič nemení na fakte, že film dokáže zaujať aj náročnejších divákov. 100%(7.1.2011)

Drsná, stylová, nekompromisní cesta za pomstou, která mě posadila do křesla. Poslední film, který se točí okolo podobné problematiky a který mě také velice zaujal byl http://www.csfd.cz/film/12855-odplata-payback/. Pro čtyři bratry pět hvězd.(1.9.2008)

• - Ve scéně v baru, v němž bratři pijí whiskey, ve skutečnosti pijí koncentrovaný jablečný džus. (mi-ib)

• - Vytvoření tetování Garretta Hedlunda trvalo dvě hodiny. (mi-ib)

• - Role, kterou ztvárnila Sofia Vergara, byla původně psaná pro asijskou dívku. (mi-ib)