Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Nech sa na to pozerám zhora či zdola, vyzerá to na najlepší Wahlbergov film. Pre mňa bez debaty parádne rozohraná partia, ako emocionálne, herecky a vzťahovo, tak akciou, ktorá sa nenáhli a nie je nikdy samoúčelná. Výborný filmový zážitok, ktorý ma po dlhej dobe mimoriadne naladil na rodinné hodnoty, zvlášť na Vianoce, ktoré som kvôli svojej poondiatej rodine radšej netrávil doma...(27.12.2010)

Nemôžem si pomôcť, ale zaradiť tento film s čistým svedomím do šedého priemeru nedokážem. Veľmi slušný thriller so skvelou atmosférou, sympatickým hereckým obsadením. Je samozrejmé, že film sa snaží tváriť ak drsne a chlapácky, až je to komické... Ale je to taký moderný western-kvalitne spracované béčko.(20.3.2006)

Veľmi hustý snímok o pomste a odplate, láske a nenávisti, no predovšetkým láske. Dobrá pointa a príbeh štyroch bielo-farebných bratov, v pozadí ktorého je aj rasistická otázka. Rýchlo a pomerne jednoducho natočené, bez akýchkoľvek naťahovačiek a kecov okolo. Dostatok akčných scén, no záver mi nesedel. 75%.(29.3.2006)

Čtyři bratři žijí na předměstí Detroitu ve složitém spletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se stále učí vzájemnému pochopení. V dospělosti se jejich cesty rozdělí- tři bratři odejdou do města a čtvrtý zůstane doma a usadí se. Jejich matka se stane obětí loupežného přepadení. Bobby, Angel a Jack se proto vrátí do města, aby spolu se čtvrtým bratrem, Jeremiahem svoji adoptivní matku pochovali. Při této příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, anebo matčina smrt souvisí ne s úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Bude to pátrání drsné, prosycené krví a rozhodně stojící za pozornost, protože v rolích bratrů jsou výborní herci v čele s Markem Wahlbergem.(21.1.2009)

V tomto filme cítiť chuť po pomste ako skoro v žiadnom inom. Štyria bratia, ktorých vychovala ich adoptívna matka nasadzujú vlastné životy aby pomstili jej smrť. Film, ktorý prevalcoval mnoho mafiánskych filmov si určite zaslúži pozornosť. Skvelý herecký výkon Marka Wahlberga, skvelý scenár, soundtrack a napätie. Záver je bohužiaľ poňatý trocha humorne a stráca a tempe a napätí, ale to nič nemení na fakte, že film dokáže zaujať aj náročnejších divákov. 100%(7.1.2011)

• - Venkovní teplota během natáčení nikdy nepřekročila 24 stupňů Fahrenheita (cca 4,5°C). (mi-ib)

• - Předtím, než získal Mark Wahlberg roli Bobbyho, tuto roli odmítli Ethan Hawke, Matt Damon a Ben Affleck. Ethan Hawke neměl čas a Damon s Affleckem shledali scénář jako velmi násilný. (mi-ib)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)