Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Svižná akce, husté hlášky a čtyři bratři, kteří se rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou. Oni totiž jejich matku opravdu neměli zabíjet... Svižná akce a navíc, po celou dobu se děj odehrává v zimě a já mám zimu rád.:-) 70%(16.10.2008)

• becki_tu

Z tohohle filmu si pamatuju jen krásně naštvanýho Wahlberga, "zasněženou" honičku v autech a závěrečnou přestřelku. Ale myslím si, že zítra si už budu pamatovat maximálně jen toho Wahlberga a pozítří už si na tenhle filmek asi ani nevzpomenu. Škoda. 50%(26.10.2008)

Čtyři bratři u mě zůstaly tak trochu za očekáváním. Ačkoli se hlavní čtveřice tváři strašně drsně, tak celý film rozhodně až tak drsný neni, je sice pravda, že pár okamžiků a náznaků se tu a tam najde, ale nikdy to neni dotáhnutý do konce, obvzvlášť zamrzí nedotáhnutý scény s kanistrem. Pointa příběhu neni nijak geniální, ale účel splní, možná se to ale dalo zatočit trošku jiným směrem, aby to nebyl, až zas tak okoukanej příběh, ale jak už jsem napsal, tak to účel splní. Hlavní padouch je bohužel chudinka, kterej se zase tváří strašně drsně, ale zase drsnej neni a tak mu tu pomstu čtyř bratrů ani moc nepřejete. No a finálový vyvrcholení filmu je takřka nulový, to už bylo lepších těch pár přestřlek během filmu, který byly natočený celkem slušně. Bohužel jsem v tomhle filmu nenašel nic co by mě donutilo, dát 4*, takže jenom průměrný 3*, což si myslim, že je u tohohle filmu škoda, kór když by stačilo jen trochu přitvrdit a hned by to bylo o něčem jiným(10.7.2006)

• WANDRWALL

Drsný život, drsný boj o kousek spokojenosti, to je to, co ve filmu najdete.(16.5.2011)

Čo do dramatickej dospelosti ŠTYRIA BRATIA bohužial stoja niekde medzi skvelým BOYZ N THE HOOD a imbecilným RÝCHLO A ZBESILO 2. Snímka zaváňa polopatickosťou a snahou osloviť predovšetkým naivnejšie teen publikum. Chiwetel Ejiofor v roli vrchného mafiána je diskutabilný a jeho scény vyvolávajú skôr úsmev na tvári než mrazivé stiesnenie, o ktoré usilujú. Film pre nadšenecké publikum, baštiace Eminemovku 8 MILE.(14.10.2005)

• - Ve scéně v baru, v němž bratři pijí whiskey, ve skutečnosti pijí koncentrovaný jablečný džus. (mi-ib)

• - Veškerý sníh, včetně toho padajícího, je skutečný. (mi-ib)

• - ¨Slovo "fuck" je ve filmu použito 62krát. (mi-ib)