Režisér stylových akčních filmů John Singleton (Drsnej Shaft, Rychle a zběsile 2) přichází s dalším drsným a provokativním thrillerem. Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále ještě učí žít. Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a "usadil se" - ale tragická událost je zase spojí dohromady. Stačí být v nepravý čas na nepravém místě a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garrett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou, Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst a ospalé předměstí tím promění v peklo... "Film je doslova napěchovaný akcí, obsahuje spoustu nečekaných zvratů a já doufám, že se u něj diváci budou bavit stejně, jako jsme se my bavili během natáčení," říká představitel jedné z hlavních rolí André Benjamin (Buď v klidu). Spolu s ním se po torontských předměstích, která simulovala Detroit, s pistolí v ruce proháněli Tyrese Gibson (Rychle a zběsile 2), Garrett Hedlund (Trója) a v roli nejstaršího z bratrů Mark Wahlberg (Dokonalá bouře, Planeta opic). "Čtyři bratři jsou příběhem o poutu, které nepřirozeně zplodil jeden lidský sen, a které poté, co bylo přetrženo, se ukázalo jako mnohem pevnější než běžné sourozenecké vztahy," komentuje příběh režisér John Singleton. Čtyři bratři tedy nejsou jen akční řežbou, v níž hlavní hrdiny pohání touha po pomstě, ale zároveň přesvědčivým psychologickým dramatem o synovské a sourozenecké lásce, která nemusí nutně být zakódována geneticky. (oficiální text distributora)

dopita

Celkem povedenej thriller o pomstě, říznutej trochou akce. Řekl bych drsnej a nekompromisní film, ale chvílema trochu těžkopádnej a bohužel taky lehce zapomenutíhodnej. ()

Paity

Kupodivu velmi nenápadný thriller či krimi, které je dobře obsazeno a svou syrovostí může konkurovat větším trhákům (alespoň podle počtu plakátů). Zdánlivě jednoduchá zápletka se mění napínavých více než sto minut a vy budete chtít vědět, jestli z bratrů někdo přežije! ()

Milan25

Drsná řež, ve které všichni rychleji střílí, než myslí. Děj je ale docela jednotvárný a ve změti postav jsem se i ztratil. Co bych ale vyzdvihl, je epický herecký výkon Garretta Hedlunda, který polovinu filmu dělá křoví, a pak umře. To mě fakt pobavilo. ()

Piškotka

Nebylo to špatné, i když... Bratři vzali spravedlnost do svých rukou až příliš přehnaně a okatě. Šli doslova přes mrtvoly a bez překážek. Ta střílečka na konci se mi fakt nelíbila, bylo to skoro jako ve válce. Dobro pak stejně zvítězilo nad zlem a hoši spravili rozstřílený baráček. Dosáhli klidu na duši:-) Mark Wahlberg i ostatní skvěle do filmu sedli. Humor byl hustý. ()

ThomasCrown

Namakaný filmík s oldschoolovou akciou a so sakra drsným Markom Wahlbergom. Niečo ako Boondock Saints, len tentoraz s americkou vendettou a že tá je sakra efektná. Prestrelka v dome je najlepšia scéna filmu spolu s nástupom Marka do pomyselného ringu. Ten chlapík by hádam utiahol celý film sám. ()

J*A*M*A*L

Ten nejlépe luxusně skvělý gangsterský film.Dokonalost sama.Obsazení naprosto skvělé.Tomuto filmu zkrátka vůbec nic nechybělo.Měl úplně vše co od gangsterských akčních filmů očekávám.Výkon herců být ani lepší nemohl.Mark Wahlberg mě opět fascinoval.Zpočátku se mi zdálo že se jedná o takovou tu kriminálku, ale když to byl především akční film nemohl jsem odolat a naprosto jsem se bavil.///Hodnocení: 100%/// ()

vander19

Vraví sa, že keď Boh siedmy deň odpočíval diabol stvoril Detroit. Toto mesto zakaždým ukazuje svoju drsnú tvár. Centrum Michiganu a hviezdneho týmu Red Wings. Predmestia tohto mesta sú nebezpečné ako v minulosti bol Juarez. Práve El Dorado. A práve tu sa odohráva príbeh štyroch odlišných, ale pritom silnými väzbami spútáných bratov. Zo začiatku sa to možno pomaly rozbieha a čakal som skôr dáku action, ale Singleton mi to potom dosýtosti vynahradil. Bavil som sa a dokonca až detinsky tešil z každej akcie. ()

tterez

Drsňácká gangsterská detektivka. Začátek s hodně pomalým rozjezdem, zhruba v půlce mě to bavilo nejvíc. A konec nebyl špatný, jen neohromil. Spíš podprůměr. ()

woodsman

akcna pecka Wahlberg sa s tym vobec nesral len isiel naplno jako lokomotiva pecka film zmrd ten detektiv podplateni to su najvecsie spiny ()

Yardie

No, čekal jsem více akčnosti, nicméně jsem nebyl zklamán. Snímek je natočen takovým zajímavým způsobem a stylem, že i když jsou tam jen asi 2 akční scény, zbytek filmu se nenudíte a utíká celkem svižně, nenudí a je i celkem napínavý. SAmozřejmě námět je starý jako svět - pomsta, ale zpracování takové nevšední, takže ve mě vládne celkem spokojenost a svůj smysl to splnilo - odpočinuje jsem si. Howgh! ()

22matelko

No musím povedať že to splnilo moje očakávania. Akcie bolo dostatočne , príbeh jednoduchý s pár zápletkami ktoré vás nechajú trocha v napetí ako to vlastne s tou vraždou bolo. Herecké obsadenie vynikajúce , výkony hercov takisto. Akurátne sami troch anepáčilo ako hlavným postavám skoro všetko vychádzalo strašne jednoducho aj asi kôli tomu davam 4 hviezdy dost slušná snímka. ()

mira007

Spíše podprůměrný akční městský film o čtyřech bratrech nebratrech. Na zabití nudného večera jakž takž dobré, ale moc mne to ničím nepřekvapilo ani nepobavilo. ()

Strike

Docela dobrý nigga film. Bohužel je občas srážen některými velmi pitomými scénami s hroznými hereckými výkony - teď mám na mysli hlavně scénu, kdy jeden poskok musí sníst jídlo na zemi jako pes - to je hrůza. Potěšil mě Wahlberg a docela taky André Benjamim. Celkem lepší ***. P.S. Až úsměvně působili dva černí bratři při hokeji, který měli dokonale ovládat:-) ()

El Loco

Four Brothers je divný film. Spočiatku sa tvári sympaticky, kde hrdinovia konajú spontánne, bez zábran a coolovo. Potom sa však k tomu primiešajú rôzne primitívne prvky hlavne v podobe trápne smiešnej zápletky. V konečnom dôsledku tento snímok až na pár zaujímavých scén upadne hlboko do zabudnutia. Cítiť z neho ambicióznosť, ale tá je možno len Singletonovou zbožnou predstavou... ()

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)