Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiální text distributora)

tomtailor

kvalitne natočené, politický námet,výborná hudba a absolútne skvelý Sean Penn - štyri dôvody prečo dať štyri hviezdičky ()

illupo

Su filmy, ktore zmenia pohlad cloveka na svet okolo navokol, na zivot a na seba sameho. Ze sa k nim zaradia aj Vsetci kralovi muzi som vedel, nie na konci, ale uz po prvych minútach tohto filmu. Tento politicky film, vobec nie je o politike. Je o zivote. O sklamani, o stasti, ktore kazdy z nas raz moze vidiet kracat smerom od seba a o tom, ako sa k tomu mozme postavit. Je to o prezivani, ked este niesme schopni zabudnut, ze to nie je to co sme chceli. Jude Law, dodal vsetkym tym pocitom tvar a dusu. Robi veci, ktore by ho mohli naplnat, ak by bol stastny. Ale on nie je. Je to film o zivote sklamaneho cloveka, ktory ma v sebe paradoxne viac zivota ako lokalny uradnik Willie Stark, vyborne stelesneny Seanom Pennom. Ten prechádzajúci zmenou spolocenskeho statusu, meni vsetko, vieru, zenu aj názory. Vyborny James Gandolfini, je stale tym istym prisluhovacom "velkych politikov", pre guvernerovho ochrankara a sofera v jednom, je Willie Stark stale "partnerom". Vo filme je jedna z najkrajsich scen filmovej kinematografie. Spomienka na vecer kedy bolo ich zivotom nieco vzate. Na tom spociva cela vaha tohto jedinecneho filmu o najjemnejsich citovych zachvevoch. Takych nenapadnych, ako vlnenie zaclony pocas letneho vecera. Krajsiie zobrazenie "vsetkeho casu sveta" a s krajsim hudobnym doprovodom, som nikdy nikde nevidel. Chvila, ked som mal moznost naozaj stat na miestach, kde sa cast filmu odohravala, mi navzdy ostane v pamati. Ako usmev v Baton Rouge, hned vedla rieky Mississippi, ktora akoby zmyvala vsetko zlo a trpke pocity. A preco to vsetko? Because I'm the way I'm and you are the way you're. ()

DaNQa

Film All the King´s Men je remakom rovnomenného filmu zo štyridsiatych rokov, ktorý svojho času získalo aj Oskara (marí sa mi rok 1949) a ktorý sa zaoberá životom Williama Starka, politika, ktorý sa pokúšal byť čestný. Pochybujem, že o Williamovi niekto niekedy počul, mne bolo jeho meno známe až po pozretí tohto filmu. Príbeh nám zobrazuje pár rokv jeho života, kým bol pokladníkom v malom mestečku štátu Louisiana a ako sa pomaly šplhal hore do povedomia ľudí, čo ho priviedlo k postu guvernéra štátu Louisiana. Pomocníkmi mu boli novinár Jack, ktorý mal kvôli nemu konflikty s vlastnou rodinou, ďalšia novinárka a chlapík, ktorý sa k nemu dostal podvodom... Postavy filmu sú obsadené skutočnou elitou hereckých talentov. Najžiarivejší je aj tak Sean Penn, ktorý predvádza ďalšiu zo skvelých hereckých rolí, až sa čudujem, že nebol nominovaný prinajmenšom na Zlatý Glóbus, jeho prejavy, ktoré sa nesú začiatkom filmu sú bravúrne. Zrejme mal byť hlavnou postavou filmu, čím aj je prvú polku filmu, ale potom sa režisér čoraz viac venuje postave novinára Jacka, ktorého hrá Jude Law a ktorý je tiež skvelý, ale za Seanom predsa len trochu zaostáva. Ďalšie postavy majú pramálo priestoru - Patricia Clarkson, zopárkrát bude nariekať, že ju William znova podvádza, hoci nie je ženatý s ňou, James Gandolfini a podvod okolo jeho postavy tiež ustupuje do úzadia po prvej trištvrte hodinke filmu - aby som nepreháňala - Kate Winslet je absolútne nevyužitá, keď vystupuje, tak jej postava len dopĺňa postavu Jude Lawa, Mark Ruffalo sa objaví tiež pramálokrát, čo si myslím je voči jeho postave dosť veľká chyba, keďže na konci hrá kľúčovú úlohu. Anthony Hopkins hrá krstného otca - rozumej náhradného otca - Juda Lawa, s ktorým má neskôr konflikt, ale je tam viac-menej len spomínaný a objaví sa tiež v dvoch či troch dôležitých scénach. Je na škodu, že ak máte k dispozícii takých skvelých hercov a nevyužijete to, pretože Steve Zaillian nám celkom dokopy neponúka nič. Celý scenár je strašne impotentný. Nie je to životopisný príbeh - na to je William Stark trochu viac za postavou inou. Je to len politická dráma obalená do sterilnej fólie a ničím iným. Myslím, že by viac pomohlo, keby sa možno sústredil viac na psychológiu postáv a viac by sa do príbehu ponoril, on len pláva po povrchu a mne sledovanie filmu pripadalo ako kĺzanie sa po elegantnej kĺzačke, kde scenéria naokolo ponúkala oveľa viac ako samotná jazda. Tam, kde by mohol tlačiť na pílu, netlačí. Mohol to využiť medzi vykreslení vzťahu medzi Anne a Jackom, Jackom a Williamom, medzi Jackom a jeho krstným otcom. Na veľkej ploche mal takú šancu nás trochu šokovať, rozohrať veľkolepejšiu snahu o umenie. On na nás len nechá chrliť politické postupy, sem-tam nám pripomenie, ako to vlastne medzi postavami je, ale nie dosť hlboko, aby nás to mohlo po dejovej stránke viac zaujať. Technická stránka je vyriešená celkom zaujímavo. V kamere je použitý, ktorý hlavne pri záberoch exteriérov pripomína predbúrkové počasie, celé tomu dodáva mierne ponurú atmosféru, aj vzhľadom na to nič je to len vyšumenie do prázdna. Kamera sa okrem toho sústreďuje na drobné detaily, aby scéne dodal na dynamike a aby vyjadrila myšlienkové pochody postáv. Je to milo nezvyčajné, ale nie dostatočne výrazné, aby dodal príbehu niečo viac. Lenže okrem kamery to nič efektné neponúka. Steve Zaillian premárnil skvelú príležitosť. Jeho veľkým problémom bolo to, že sa dosť neponoril a my necítime žiadny obdiv ku Williamovi Strakovi, ktorý bol vlastne celkom obdivuhodnou postavou. Na to, aby spravil kvalitný film, čo dúfam, že sa mu v budúcnosti podarí, lebo určitý potenciál má, by sa mal sústrediť viac na to, čo je vnútri a nie na obal. () (méně) (více)

pepito25

Skvelé herecké obsadenie a brilantné dialógy. To, čo tu predvádza Sean Penn, je nezameniteľné a ťažko napodobiteľné. Pravda, Jude Law naopak ani nemusel veľa hrať, pretože jeho postava je ušitá z najjemnejších a najdrahších nití, celý príbeh zošíva práve ona a to formou rozprávania, ktoré je presne také, vďaka akému si dokážem ZGUSTNÚŤ BEZ PODMIENKY. Nebudem vymenúvať ďalej, no bez debaty, celé herecké osadenstvo to tu šperkuje jedna radosť. Čítam dosť nespokojných reakcií ohľadom dĺžky filmu - nestotožňujem sa s nimi, nebolo tu ničoho, čo by bolo treba strihnúť. Téma je uchytená pevne a podávaná v precíznych dávkach. Horner celý zážitok spečatil a ja si od začiatku do konca spokojne broukám. ()

Rattlanake

Viděl jsem to jednou, moc si to nepamatuji, politický film, to není úplně moje téma. Ve filmu je vynikající obsazení, to se nedá odepřít. Ale jelikož mi to moc neutkvělo v paměti tak se mi to moc nelíbilo, neříkám, že je to špatné, ale nijak mně to nenadchlo. ()

icewhite

Nevýrazná postava Seana Penna, odfláknutý scénář a nudné politické scény dělají z filmu, který mohl mít bez problému pět hvězdiček pouze průměrnou neoslovující podívanou. ()

Oxytocin

Politické filmy nemám rád a bývají v mém žebříčku stejně nízko jako politici samotní. Rostoucí politická hvězda Penn dokáže upoutat pozornost voličů a obratně manévrovat mezi konkurenty, korupcí a špínou typickou z tohoto světa. Kromě zajímavého rozhovoru, kdy začne spílat a špinit svoje zanedbaný posluchače, aby připoutal jejich pozornost se pro mě jedná spíše o dlouhý a nudný film. ()

peproch

Hvězdami přeplněný film je především remakem, takže protože jsem neviděla první film z roku 1949 a taky jsem nečetla slavnou románovou předlohu, nemohu postřehnout specigfičnost tohoto filmového zpracování. Obecně se soudí, že film vypráví příběh politického vzestupu, korupční praxe a smrti guvernéra Louisiany. Willie Stark (Sean Penn) teatralitou, střídmostí a populismem hodlal obejít jižanské magnáty. Tenhle film ale vypráví spíše něco jiného, participaci Jacka Burdena (Jude Law) na politické karieře, konfrontaci Jackova mladického idealismu s původem v magnátském prostředí. Stále bilancuje, je zasažen jeho profesionální odstup, jeho školní kamarád (Mark Ruffalo) i láska (Kate Winslet). Je to vlastně jakoby nezúčastněná tragedie tohoto novináře, který se proměňuje v imagemakera a opinionmakera. Ten příběh a jeho vyprávění jsou asi poměrně obšírné a film se podle mně z té obšírnosti, kdy se například z politického dramatu změní na sentimentální milostné a vztahové a rodinné drama, nevymaní. Postava Jacka je tichá, Willieho hlučná, vulgární, buranská, arogantní, avšak paradoxně sympatická. ()