Saku, přestože žije se svojí přítelkyní, nemůže zapomenout na dívku, kterou miloval před sedmnácti lety. Prochází si místa a vzpomíná na vše, co s Aki zažili. Příběh nás zavede do minulosti, ale i přítomnosti, a zprostředkuje, jak se Saku cítí. Povede se Sakovi splnit sen, který dříve sdílel s Aki? (TylerGage)

Matli

Poslední třetina filmu už byla celkem dojemná, ale na slzu to určitě nebylo a jinak dojemný příběh to je každopádně, ale občas celkem nuda na přetáčení. Japonci tu romantiku prostě nedaj:-) 41% ()

Radek.SCH

Vypustit celou linii ze "současnosti" a radikálně prostříhat umírání, bylo by to bezvadné. Takhle tam je až příliš slz, příliš vzpomínání a sentimentu. - 60 % ()

JimiH

Dechberoucích 140 minut plných romantiky a nevyhnutelného tragického konce. Pro mě další z výjmečných snímků asijské kinematografie. Nic pro cyniky ;-) ()

TylerGage

poutavý příběh dvou mlydých lidí..Pojednávající o lásce,která může trvat věčnost..Slzy mi stékali po tváři,pocit bude nezapomenutelný,tak jako Saku nemůže zapomenout na Aki ()

Orina

První hodinka a půl filmu byla skutečně úžasná. Prolínání času a vracení se do minulosti pomocí walkmana bylo krásné. Mladí herci opět prokázali větší schopnosti než jejich dospělí nástupci. Nicméně závěrečná tři čtvrtě hodinka už se velmi nápadně začala podobat korejským kouskům a dojila z každého momentu co to dá. ()

PavelU

Začátek je skvostnej. Prostě se zaposlouchat do walkmana, nechat unášet krásnou muzikou.. Příběh je vyprávěn dvoufázově, přičemž neotřele koncipován. Ačkoli mě zprvu moc nevzal, časem jsem se do něho vžil a zajímalo mě, kam se bude jejich život ubírat. Na začátku je soudobá současnost, retrospektivně se dostáváme do roku 1986. Provází nás trojice postav. Stěžejní pointa je ale fakt komplexní, že to tím více srší patřičným nábojem onoho přátelství a lásky. Snímek stojí na prolnutí triviálních aspektů a předmětů, například deště, tajfunu, archivních nahrávek a starých fotografií. Dodává mu to tak neuhasínající nádech osudovosti. Tvůrci to totiž neváhají uplatnit při jakékoli souvislosti, což už je pak jen pečlivě budovaná symbolika jakýchsi metafor. A na mě je, abych si následně ten fascinující obraz z ní sám poskládal. To je tedy zvládnuté dobře. O to absurdnější je, že až na třetí zhlédnutí dokoukáno a dáno na jeden zátah. Podnětné jsou obě časové linie, o co byla ta starší veselejší, prosycená sluncem, tím je ta novější ponurá a nejistá, věčně se hledající, zmoklá neustávajícím deštěm. Herecké osazenstvo hýří sympatiemi, oblíbil jsem si každého. Jak se postupně odkrývají karty, má to náběh na slzavé údolí a to očekávání toho, co si divák přeje v tom vidět. Muzika na konci luxusní, přehrána a slyšena kompletně. ()

boombang

No, pěkně děkuju. Film jsem skoro celý probulel. To mi ještě chybělo... Ale ne, dělám si legraci. Resp. nedělám si legraci. Je to milý a citlivý film, jaký umějí natočit jen Japonci a Korejci. Ale na pět hvězdiček to není - a je mi to líto. ()

milanko8

"Víš, myslím, že už bychom se neměli víckrát vidět. Ten maličký kousek věčnosti, který jsem s tebou strávila, byl tím největším pokladem v mém životě. Byla jsem s tebou tak šťastná. Asi to tak bude lepší. Měli bychom se rozloučit." ()

old salt

Takhle tahat slzy ? Proč ne ? A navíc to funguje ... Sice očekávaný děj, lae je to tak hezky poskládané, že to nevadí... ()

27p16and41p6

A za 5, a hotovo, ať si ti, co je toto nudí, zajdou na nový Souboj titánů, nemá to hlavu patu, ale aspoň se tam furt něco děje a člověk se nenudí. Mně osobně nevadí muset chvíli vstřebávat atmosféru místo toho, aby herci ten šňupák ani na sekundu nezavřeli. Ono se to taky líp hraje, když se furt mluví, ale při hrání obličejem už nejde nic okecat a buď tam ten talent je nebo ne. ()

Vladimus

Slzopudné romance a romantické dejové linky ma vždy buď rozosmievali, uspávali alebo otravovali. Už niekoľko kúskov z ázijskej dielne ma ale pekne zaskočilo a niektoré ma dokonca hodne rozsekali. Asi starnem a sentimentálčim rýchlejšie než som čakal alebo neviem ako to robia. Aj v tomto filme je napriek všetkým možným výhradám voči réžii a scenáru niečo neopakovateľne magického čo vo mne vyvoláva pocity, aké iné romance nedokážu. ()

Vandislav

Asijské filmy dvakrát neprožívám, romantické filmy také nejsou můj šálek čaje. O to větší bylo mé překvapení, jak mě tento milý Japonský film dostal. Příběh mě přišel originální (může být způsobeno mou neznalostí romantických filmů), ceková filmová podstata pomalu budována a přestože víte jak to celé skončí, dokáže ve vás udržet napětí až do konce. Velice příjemná podívaná, více než čtyři hvězdičky. ()

Mat5

Ach.. citové vydieranie od režiséra. Nápadná podobnosť s "Walk to Remember" . Predvídateľný záver a predlžované emotívne scény. Ale predsa spôsob akým bol príbeh podaný, a toľko emócií ktoré vo mne vyvolal. Proste mi to prirástlo k srdcu a dlho po filme vo mne ostal ten zvláštny pocit a to je pre mňa pravý dôvod na 5* ()