Saku, přestože žije se svojí přítelkyní, nemůže zapomenout na dívku, kterou miloval před sedmnácti lety. Prochází si místa a vzpomíná na vše, co s Aki zažili. Příběh nás zavede do minulosti, ale i přítomnosti, a zprostředkuje, jak se Saku cítí. Povede se Sakovi splnit sen, který dříve sdílel s Aki? (TylerGage)

Numinek

Teda to mě ale zklamalo! ;( Nebylo to špatný, to vůbec ne...ale bylo to prostě nijaký..a takový obehraný. Podle mě při hodnocení taky záleží na tom, v jakém pořadí nějaké filmy vidíte.. ()

Ripper

Výjmečný snímek s ukázkovým útokem na city u kterého se člověk neubrání slzám.Ale do plného počtu mi ještě něco malinko scházelo.Po prvním shlédnutí 4 a půl * ()

Aquarius

Mám rád slzopudné filmy, tento ma však nerozplakal. Za nádherné vizuálne spracovanie si však ten bod naviac zaslúži. ()

t_gon

Jak okomentovat 138minut emocí???Vlastně ani nevím kde začít a kterou ze 3 hlavních postav vyvýšit nad ostatní. Je jen škoda, že Kou Shibasaki (Ritsuko) dostala méně prostoru, než by si zasloužila. Vždyť její role je vlastně pro vzpomínkově flashbacky klíčová. A dostal jsem se k tomu co je na snímku překrásné : perfektní výlety do minulosti, jež se překrývají se současností a člověka zalévají ohromnou sprchou čistých a hlavně nenucených emocí! I když je smrt to nejhorší v životě každého člověka, tak toto krásné melodrama je důkazem toho, jak rádi si smrt ( zážitky i vzpomínky, jež jste dávno zapomněly ) vaší blízké osoby připomenete pomocí několika audiokazet… ()

Brandon

Je obtížné se vyrovnat s odchodem milovaného partnera. Někdy to může trvat i roky. Zbývají jen neustále se vracející vzpomínky na společně prožíté okamžiky......film nejen pro ty, kteří se chtějí vybrečet ;-) ()

Moogwi

Romantický film ve kterém nepadne jediný polibek? proč by ne.. Menší prostříhání by tomu neškodilo, přecejenom tohle dílko je celkem "hutné" a věřím že nesedne každému, já sám sem s tím měl problémy, možná je to tím že jsem asijskými filmy bombardován každou chvíli (záměrně), a začínám pociťovat negativní příznaky.. Tak jako když si poprvé šlehnete, když potkáte první lásku, když máte první .. ehm, dostaví se pocity, které si sice v budoucnu zopakujete ale už nikdy nedosáhnou takové intenzity. Můj první případ byl na My sassy girl, určitě netvrdím že je to nejlepší asijský film který jsem viděl, ale byl první. První, který mě uvedl do světa filmové asie, a i když jsem od té doby viděl spoustu asijských filmů - zřejmě i lepších, pocity ze Sassyny už to nikdy nepřekonalo. Bohužel, čím více asijských filmů vidím, tím méně je začínám prožívat, a zjištuji, že většina jede podle určitého vzorce, a že se to vše točí kolem jedné, dvouch věcí, v různých obměnách. Co si budem ale povídat, oproti jiné produkci je Asie stále kilometr napřed, a pokud ji chcete prožít naplno, musíte splnit jedinou malou podmínku - nepřehánět to s ní. ()

VasaX

Z asijských (Korea, Čína, Japonsko) romantických drama mám vždy radost, už jen pro to, že téměř vždy nepoužívají přímé a očividné citové vydírání, jak jsme zvyklí z Hollywoodu a i jiné západní produkce. A nejinak je na tom "Sekai no chûshin de...". Citlivý snímek, klidná kamera, dobrý scénář a precizní režie. Jediné co mi vadí, a to je bohužel problém tohoto žánru v K/Č/J je značná vleklost a utahanost, statické záběry a záběry co nechávají vyznít to, co se právě stalo za hranici únosnosti západního uspěchaného člověka. Ale neberu to jako chybu, ono to k tomu patří je to vlastně takový vedlejší produkt toho, že se emoce divákovi nepředkládají ale nechávají se v něm klíčit, ale občas když se k sledování přidají jiné vlivy (únava, tma, postel, hřejivé místečko vedle někoho blízkého atp...), tak se mohou místy člověku začít klížit víčka. Jinak tento snímek dokáže jak rozesmát, tak zvlhčit oči. Čtyři hvězdičky jsou naprosto nevyhnutelné, plus pochvala za tu trochu hluboké životní filosofie... ()

Ceres

Není to špatný film, ale na mě nedokázal silně zapůsobit, takže mně to připadlo docela emočně sterilní, což je škoda, takhle je to jenom natahovaný sotva průměrný film s pár dobrými scénami, bohužel. Japonci mají podle mého názoru mnohem lepší filmy na podobná témata než toto. Vždycky mě docela naštve, že je tu velmi dobře hodnocen film, ale na dané hodnocení kvalitou nedosahuje. Za mě 40%. ()

artemis2

Veľmi smutný a zároveň veľmi krásny film, ktorý nechal výraznú stopu v mojej pamäti svojim príbehom, prevedením, záverom a jednoducho všetkým. Ešte stále nie som dostatočne odolná voči filmom plným emócií lásky či smútku a väčšinou u mňa nastane slzavé údolie. Zamyslela by som sa nad sebou, keby som mala takéto prehnané emócie pri vyslovene citovo vydierajúcom filme či filme príbehovo poslabšom, ale pri Crying Out Love, In the Center of the World sú všetky emócie, ktoré vo Vás príbeh vyvolá úplne prirodzené a cez slzy sa pristihnete, že Vás neskutočne tešia. ()

Kalidor_

Rozhodně je to velmi dojemný film. Ale na druhou stranu je tam jedna věc, která i v těchto citově vypjatých chvílích dokáže dost prudit - "Víš.......(10 s pauza)........musím ti říct..........(8 s pauza).......že mě to nesmírně..........(10 s pauza).........mrzí......apod. Tohle musí prostě trošku odsejpat :-) ()

Niella

Az umru, nic na tomto svete se nestane a nezmeni, jen srdci nekolik se zachveje v rose jak k ranu kvetiny, tisice umrely, tisice umrou, tisice na smrt jsou znaveni, nebot v smrti a zrozeni nikdo nezustal jediny. Viete o COM je zivot? Je o LASKE. Otrepana, recyklovana, na tisic sposobov rozna a predsa ta ista laska. Clovek tuzi po velkej, NIKDY NEKONCIACEJ laske... Staci si pozriet film, telenovelu: naozaj existuju lasky na prvy pohlad, velke zivotne lasky, lasky, ktore prekonaju vsetky prekazky, lasky, ktore vyvrcholia JEDNOU VELKOU, STASTNOU svatbou. A bohuzial, tam sa vacsina filmov konci. A tam zacina realita. Realita, kde vam vadi, ze si vas mily nie je schopny po sebe(hoci ho stokrat upozornite) zavriet zubnu pastu. Taka je pravda : velka laska neexistuje...existuje len velka tolerancia. Myslim, ze nastal cas, dat si mensiu pauzu od azijskych romantickych filmov. Citim, ze uz vo mne nevyvolavaju take pocity, ake by vyvolavali, keby som nevidela ostatne. ()

kisha

Útrpně dlouhá nuda, uměle vyvolávaný emoce. Důvod, proč se sem tam podívam do japonský tvorby, je moje velmi výjimečná chuť ochutnávat jakousi čistou krásu, lehkost, přirozenost a naivitu. Tohle bylo absolutně mimo mísu.. ()

sestrad

No, asi stárnu, anebo jsem se v posledním půl roce předávkovala Asií či co... Tohle má být nezapomenutelná romantika? A ještě: ubohé všecky ty Ritsuko! ()

Nethar

Japonská romanťárna, jak oni to umějí. Žádná velká překvapení, vše je v podstatě jasné, smyslem je hlavně, aby divák hodně trpěl a neustále plakal a plakal a říkal si, jak je to dojemné ;-) Ale to je v pořádku, to je cílem :-) Já jsem tedy neplakal, ale film jsem zvládnul a nebyl jsem ani znechucen ani ohromen. Hrdina Saku zde vzpomíná na období někdy před dvaceti lety, kdy chodil do školy a byl zamillován do dívky, která později... ne, ne, neřeknu :-P ()

Martyr

V prvom rade treba podotknúť, že takéto niečo by v živote nedokázal natočiť Európan a nedajbože američan. Plno prikrášlovania vo mne ale ešte viac znásobuje potrebu vytlačiť von všetky slzy. Od polky som sa "tešil" na koniec, pretože sledovať tú krásu a utrpenie zároveň je nezvládnutelné a povedal by som až masochistické...Myslel som si, že Japonci nie sú schopní natočiť niečo tak romantické ako Kórejci a už viem, že to tak nie je... Na scénu bozkov cez plexisklo a hudbu v tom momente asi nikdy nezabudnem :( Tým, ktorí už videli ...Ing a plakali, odporúčam na "Crying Out Love, In the Center of the World" zobrať trochu viac kapesníkov. Kto má v sebe aspoň trochu súcitu a emócií, toho oko nemôže ostať suché. Aj po druhom pozretí som nadšený. Jediná chybička krásy na celom filme je posledná pretiahnutá 10-minutovka.95% ()