Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

jojinecko

Zmätený, nudný a lacný (po každej stránke) pokus o vojnovo-dobrodružnú drámu...Výsledok snaženia je viac než žalostný a nič na tom nezmení ani Roden, ani Madsen, a keby v tomto nepodarku hral aj Jack Nicholson s Al Pacinom, asi by to veľmi nezachránili... ()

ARI50

Další válečný film který umí fakt nalákat ale pak co pak prostě nic, nuda a kecy takže asi tak. Hudba se vůbec tentokrát nepovedla. ()

Jenda

Vážně jsem nečekal, že tohle bude druhý vojín Ryan, ale tenhle film je až příliš odfláknutý a jemně řečeno slaboduchý. Asi nejvíc mi ale vadili dialogy hodné telenovely a ošklivě odfláknuté efekty ()

corpsy

Vojnové béčko, vo svojej podstate zábavné s béčkarmi ako Zane a Madsen ( a čo sa týka medzinárodnej kariéry aj Roden ), ktorý majú vo v tomto filme presne takú charizmu akú potrebovali. ()

Paxxx.cz

Určitě jeden ze slabších válečných filmu, které jsem viděl. Začátek vypadal slušně, pak to šlo ale hodně dolů. Prostě zklamání a bída...4/10. ()

Orlau32

Tento film mě opět ujistil o pravdivosti přísloví, že "člověk se nemá těšit na nic dopředu". Byla jsem tak nepříjemně překvapena, že jsem konstatovala, že KAREL RODEN už je jako smrt, že bere všechno. Je možné, že nepříjemný výsledek tohoto filmu (námět nemusel být špatný) má na svědomí režisér, protože v březnu 1944 v Nizozemí byl ve všech filmech z tohoto prostředí sníh, jenom tady bylo dle listů na stromech tak počínající léto. To byla první volovina. Druhá volovina byla jak se velitel SS projížděl ve stoje v otevřené limuzíně, kdy hrozil 100% útok od snipra US armády anebo hollandského partyzána. Opět režisér udělal z německého velitele akce kardinálního pitomce a z vojáků kolem něj dezorientované idioty. Blbé kopírování scén na mostě (dva Němci v džípu,kteří neumí blafnout anglicky) bylo neuvěřitelně trapné. V německých školách byla totiž povinná výuka angličtiny již od r.1935. Celkově musím říci, že film smrděl amatérismem na hony. Celkový výsledek - obrovské zklamání. Dám 2* jenom kvůli RODENOVI. Billy ZANE byl též nemastný -neslaný jako v TITANICU z r.1997. ()

RAiken

Režisér je impotent neschopný vyloudit jediný alespoň trochu zajímavý záběr. Hudba je totálně nevhodná, zvláště v bojových sekvencích. Herci hrajou jak uschlý slívy, shnilý a spadlý ze stromu. Scénárista byl pravděpodobně dost ožratý, když začal psát scénář a konec za něj asi dopsala uklízečka. Jinak to být opravdu nemohlo. Nepochopím, jak někdo může chtít tohle natočit, hrát v tom nebo do „toho“ složit hudbu. A už vůbec nepochopím, že takovou slátaninu někdo vypustí do světa. Nakonec ale vůbec největší pitomec je ten, kdo se na to bude dívat až do konce, i když po pěti minutách je mu jasný, s čím má co dočinění. Ach jo, jsem to ale vůl. Výsměch a políček do tváře druhé světové válce. Howgh… ()

maverick10

Ale to byla podivana. Dokonala ukazka toho jak udelat film spatne. Nebyt nesmyslnych dialogu (ktere napsal pan scenarista jiste ve fronte na uradu prace), naprosto zcestne hudby (kterou napsal sestilety syn pana scenaristy, kdyz spolu stali v te fronte), ubohe vypravy (na kterou by si troufla parta skejtaku v parku), podprumernych hereckych vykonu (ktere by odehrali s prehledem venezuelsti herci telenoveli "Juanita a ropna pole") a spousty spousty veci, tak potom to byl vynikajici film. Nebyt Karla Rodena jiste bych usnul pri uvodnich titulkach a vzbudila by me az reklama na obrovske slevy v holesovicke trznici. ()

lekr

Nezaslouženě opomíjený snímek, který mě svým napínavým a zamotaným příběhem, propracovaným scénářem a hlavně hereckými výkony pánů Zana, Madsena a Rodena opravdu dostal a skvěle pobavil. Válečné filmy obvykle nevyhledávám, ale na tuhle dobrodužnou podívanou řízlou anglickým humorem se někdy s chutí podívám znovu. ()

Rocky88

Pokud SAVING PRIVATE RYAN přirovnám k "norskému lososu v sezamu na špenátovém lůžku", můžu přirovnat LAST DROP tak maximálně k vece s máslem - naprosto nemastné, neslané, bez obalu i náplně. Příběh stojí za prd, herci jsou na vodstřel, režie nudná a pozorovat ty černobílé flashbacky je jako dostat kamenem do kulí....Tu hvězdičku dávám za Rodenovo nacvičovnání "ÍÍÍÍÍHHÁÁÁÁÁ". ()

Maty85

Todle se nedá asi za válečný film ani považovat, spíše takový jenom dobrodružný s různými prvky čehosi podivného........ ()

Radiq

Nemám rád filmy, ve kterejch nacisti mluví anglicky a tohle je další z nich, kterej mě o své kvalitě nepřesvědčil. Ani jsem nevěděl, jestli Roden a ten druhej jsou Němci nebo kdo, prostě ta angličtina v tom dělá zmatky, když to mají být Němci. Po pravdě, jediná věc, co mě u toho udržela, byl Roden, Zane, Madsen, ten s tou jizvou na tváři a seržant Powell. Nevím, proč si Roden tuhle roli vůbec vybral - velký mínus. Ten tlustokožec plešatej Gustav mi byl krajně odpornej a nesympatickej a mluvil přes nos a to mě celou dobu hrozně štvalo. Ono celkově ty angličtiny většiny postav byly takový divný, aspoň myslím. Děj byl propletenej a někdy to bylo až moc absurdní. Snažili se to zlehčovat humornejma drsnejma hláškama (hlavně ze začátku), ale moc se nezadařilo. Řemeslná práce při přestřelkách taky dost amatérská, stejně jako výbuchy a jiné efekty. ()

Tinne

Velké zklamání, nuda, děj byl roztříštěný, chvílemi jsem se v něm docela ztrácela, ta třetí hvězdička patří Karlu Rodenovi. ()

haushinkaa

Strašně hloupý film. Jinak se to napsat nedá. I když to nemá zrovna valné hodnocení, přece jsem čekala trošku víc. Naivka. ()

Johnny.ARN

V dnešnej dobre tri KVH-čka natočia lepší film a aj s presnými uniformami a lepšou technikou. Na rok 2005 to ale musel byť skvelý počin. 1 z 5 ()

TO

Příběhu jsem tedy opravdu moc nerozuměl, na konci se sice řešil nějaký ukradený zlatý kříž či co, ale to jsem už vůbec nekapíroval. To se fakt nedalo, nezajímavé slabé béčko úplně zbytečné. ()