Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

danny_21

Jeden z perel z té záplavy bláznivých komedií 90 let, která nezestáne, porce zábavy, napětí a přiměřené romantiky jak v australské buši, tak ve spárech Newyorkského velkoměsta. Krokouš Mike je navíc sympaťák, drsňák a všechno pěkno ustojí s naivitou burana z Wakabout Creek - 80 %. ()

Nocturno culto

Oblíbená komedie z období puberty, záviděl jsem Mikovi jeho frajerské triky, s časem určeným podle sluníčka, holení nožem atd ..Naštěstí to nedávají tak často, proto se to nemůže okoukat .. ()

Inozuka

První půlka v buši trochu slabší, ale pochopitelná, protože připravuje pole na vtipný kontrast s ruchem velkoměsta. Paul Hogan je ve své roli přesvědčivý a jeho hlody fakt dobré. Rovněž je vidět, že mezi ním a Lindou Kozlowski to celkem jiskří a ne nadarmo se stali manželi. Oddechovka, kterou můžete vidět tisíckrát a pořád se budete bavit ... ()

Ceberus

V podstatě Bohové musejí být šílení, s druhou polovinou filmu naruby, takže kvalitní tři a půl hvězdy. To, že se hlavní hrdinka bez příčiny a ostychu ocucává se dvěma nápadníky na střídačku, jí v mých očích zrovna na oblíbenosti nepřidává. :-) Čekal bych, že Dundeeho konkurenta alespoň scénář vykreslí jako o mnoho většího hajzla - buď by měl být vůči Dundeemu sprostší než jen ho vyzvat k objednání jídla v italštině, nebo by měl být nevěrný jako první. ()

Nix

Dobrodružství mne baví a hlavně když to má i vtip. Taky mne namlsal Indy, ale Dundee byl dycky taky dobrej. A taky se ničeho nebál a byl svým způsobem superman. Tohle je fajn 80.tkový odpočinkový film. ()

Tanner

Je takové zvláštní vidět po dlouhé době film, který jste v dětství měli rádi a brali ho jako "super". Najednou člověk pozná, že je to vlastně o ničem a ani to pobavení se moc nedostavuje. Přes zbořený domeček z karet tomu však dáte alespoň minimálně slušné hodnocení za tu nostalgii, kterou přeci jen při sledování známých scén pocítíte. ()

LukH

Příjemná oddychová romantická komedie s neokoukanými herci (Linda Kozlowski je tu vskutku nádherná) a nevtíravými gagy. Závěrečná scéna v metru je ve srovnání s finále podobných filmů velmi povedená. ()

Dantte..

Obrovská klasika a v dnešní době legenda romanticko - komediálních filmů, která pobaví a zaujme krásným scénářem a uvěřitelnou přítažlivostí mezi hlavními představiteli. Je až s podivem, jak málo kvalitních romanticko-komediálních filmů se točí. Pokud chcete vidět ten nejlepší - tady ho máte. 95 % ()

coco.brice

pro mne kultovní záležitost:-)a jestli s tím máte problem,tak to řekněte Wallymu:-)a ten to poví ostatním a máte po problemu:-) ()

Tamdydam

Parádní komedie dovedená k dokonalosti charismatem Paula Hogena a vzájemným opravdovým jiskřením mezi ním a Lindou Kozlowski. ()

Lilien

stret dvoch protikladných svetov a kultúr tvorcom vyšla veľmi dobre, kopec dobrých vtipov a narážok....taktiež príjemná romantická komédia...vďaka ktorej sa postava Dundeeho stala legendou. ()

darthvader77

Mnohdy vtipně, avšak trochu divný příběh a mnoho hlucých míst přesto pro mě lehký nadprůměr a oddychovka na kterou se rád podívám a vzpomínám. ()

TaNya_

Kdo nezná Dundeeho, tak ať si neříká filmový nadšenec! Ne, opravdu tenhle příběh mi vždycky připomene zlatý časy dětství a to že každý z nás chtěl umět krotit divou zvěř ;). Řekla bych že tahle dobrodružná slaďárna už bude tak trochu klasika a kdo ju neviděl, měl by to rychle napravit. Ztracenej čas to nebude - vždyť kdo by si Mika nezamiloval? ()

hekla

Australská romantika s originálním pojetím, nádhernou přírodou, perfektním humorem, troškou dobrodružství, ale hlavně se sympaťákem Paulem Hoganem, krásnou Lindou Kozlowski a skvělou chemií mezi nimi. Moje srdcovka, proto 5*. ()

fordhont

Film je o sympaťákovi z australské buše, který má paradoxně co naučit samozvané civilizované lidi i v jejich betonovo-kovovém prostředí. Slušným, přátelským, někdy přímým razantním ale upřímným jednáním a vtipnými postřehy na účet velkoměst se stává zajímavou postavou, které ve filmech rád vídám. _ "Vidíte ty skály támhle? Stojej tam 600 milonů let a budou tam, až my nebudeme, takže hádat se komu patřej..." _ "New York: 7 milionů lidí a všichni chtějí bydlet spolu. Musí to být nejpřátelštější město na světě." _ "Hodná holka... a starostlivá - je tu s otcem." (dabovanou verzi doporučuju s Županičem) ()

Uberlord

Krásná pohodovka plná vtipu a jednochuchosti. A v jednoduchosti je krása. Tenhle hůmor mi sedne + lehká romantika. Prostě povedená oddechovka, ke které se rád vracím. ()

meemini

Bylo hezké zavzpomínat si u tak skvělého filmu na časy, kdy australská buš pro mě byla obrovská jako nic jiného předtím, Krokodýl Dundee byl sakra sympatický kápo, vedle něho ta pěkná bloncka a dobrodružství bylo ostré jako čepel jeho nože. Po letech jsem se navíc i pobavil u fórů, které jsem jako malý nemohl pochopit. Můžu říct, že po letech vtipy nezestárly a navíc dokážu ocenit jejich lehkost a nenucenost, což se dnes moc nevidí. Super dobrodružství Krokodýle!!! ()

Havala

Zábavná rodinná psina, které je ovšem i tak velmi daleko od reality. Zidealizovaná Austrálie, kde máte pocit, že jediné co vás může ohrozit je krokodýl. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)