Vesmírný lovec: Dobrodružství v Zakázané zóně

• USA Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (více)

Odstartujte napínvé kosmické dobrodružství s Peterem Straussem jako galaktickým námezdným lovcem, kterého ohrožuje mechanický šílenec. Píše se rok 2136 a Wolff (Strauss), který zachytí nouzový signál souhlasí s tím, že zachrání tři překrásné mladé ženy z planety zachvácené morem. Když jsou ale ženy uneseny “pochopy“ zvrhlého Overdoga (Michael Ironside), napůl člověka a napůl stroje, který ovládá celou planetu, Wolff startuje a vydává se na divokou, urputnou honbu plnou nebezpečí a fantazie. Postaví se nejrůznějším monstrům a mutantů, a okolnosti ho nakonec svedou dohromady s Niki (Molly Ringwald), odvážnou tulačkou, která souhlasí s tím, že ho doprovodí do Overdogova království železného šrotu. Wolffovy hrdinské činy v Zakázané zóně jsou nabité nadpřirozenou napínavostí a takovými zvláštními efekty, které každého zaručeně oslní. (Bonton Home Video)

Braddy

Film se mi docela líbil, ale nejvíc mě dostal můj děda, který na to koukal se mnou a hned na začátku usnul. Když se probudil asi v půlce filmu, řekl: "Já mám rád tyhle přírodovědné filmy" a zase usnul:-) ()

vitekpe

Je to takova splacanina vsech moznych filmu dohromady, coz by celkem nakonec nevadilo, ale problem bych popsal asi takhle: priklad, jak muze jedna spatne obsazena role srazit cely film na podprumer... (Molly Ringwald, zde bohuzel hodne nesymparicka a v protivne roli k tomu) 3- ()

iXtr3m3

Správne špinavé sci-fi s peknou animatronikou aj kulisami z fenomenálnych osemdesiatiek. Ako jedno z mála ho mám stále vo svojej knižnici. ()

Han22

Pův. komentář 22.3.2009: Klasické béčko z 80. let, které však kombinuje moje oblíbené sci-fi subžánry - vesmírné a postapokalyptické sci-fi. Začínáme ve vesmíru, odkud se drsný hlavní hrdina přesune brzo na zničenou planetu, plnou mutantů, příšer, ovládanou kybernetickým Overdogem a jeho poskokem Chemikem. V kanálech tu žijí amazonky, uctívající obřího hada, co vypadá jako Goauld, je tu sympatický černoch s buldozerem a mladá otravná parťačka a ve finále je perfektní překážková dráha.. Celkem dohromady pěkný guláš, ale dobře se to sleduje, má to takový klasický fantasy rámec putování do pevnosti zlého čaroděje a jeho zničení. Víc jak na tři to ale není, je to sice lepší béčko, ale jenom béčko. EDIT 2024: Vesmírná loď, androidi i kyberlidi, lasery, postapokalyptická planeta, vozítka (úžasná), amazonky, příšery, zmutovaní lidi, pevnost záporáka plná pastí (laciná). Pejsek s kočičkou vařili a uvařili absolutní brakové béčko... ovšem béčko se sympatickými postavami, nenudící a proklatě zábavné. Je to opravdu přesně na 3*, ale bavil jsem se od začátku do konce. ()

DocBrown

Jako malymu se mi to libilo, pekna postapokalipticka atmosfera, pekny buginy, pekna Niki, ale ted mam docela obavu se na to znovu podivat. ()

dopita

Sci-fi ze začátku osmdesátých let, které výpravou, kostýmy atd. připomíná Mad Maxe. Občasní chlupáči a gumáci zase připomínají Návrat jediho. Film to není uplně k zahození, hudba je výborná, na svou dobu slušnej rozpočet je na filmu vidět, ale dneska už je prostě starej. Ovšem kdybych to viděl v době, kdy to vysílala tv Nova (v roce 1995), tak bych k tomu asi měl trochu kladnější vztah. ()

Vaklaf

Mix Star Wars a Mad Maxe je samo o sobě postačující pro nenáročný průměrně dobrý scífko. A jelikož je to tak nějak sympaticky brakový, tak nakonec musím hodnotit nadprůměrně. Samozřejmě to není žadnej velkej kumšt a scénář Bůh ví jak silnej není, ale je to fajn zábava. ()

peetriss

Starý dobrý osmdesátkový sci-fi trash, který však padá ději slabém i na poměry této kategorie filmů. Naopak stojí na démonicky úchylném záporákovi Michaela Ironsidea. ()

Chřástal

Od prvních chvil je zřejmé, že producenti filmu chtěli svoje malé Hvězdné války. Elmer Bernstein patrně dostal úkol složit něco na způsob motivů Johna Williamse a hlavní hrdina se měl tvářit jako Han Solo. Také se tak tváří. Coby vlastník obstarožní lodi a mnoha dluhů se totiž vydává vyzvednout trojici trosečnic, z čehož kouká pěkných pár megakreditů odměny. Na místě je však svědkem jejich únosu a aby je opět našel, musí přibrat do svého průzkumného vozítka sršaté děvče, jež se v kraji - vlastně na planetě – vyzná. Zatímco obal a hudební doprovod celého příběhu je drobátko poplatný Star Wars, planeta je šmrncnutá „madmaxovskou“ opuštěností, recyklovaností a opotřebovaností. Tato stylizace je vcelku povedená a navíc tvoří vhodné kulisy pro výskyt různých bizarních obyvatel, jejichž završením je hlavní zloduch – zpola mechanický klepetovitý Overdog, který provozuje smrtící show a od svého nohsleda jménem Chemik si nechává dodávat holky. O to víc zamrzí, že z akčních scén čiší béčkovitost a že tu a tam ukápnutá originalita už nezbyla na samotné dějové postupy... ()

Blazin

První scéna byla pohled na vesmírnou loď, to jsem si říkal, to je i špatnej vtip na 80.léta, ale pak efekty ustanuly na nadprůměru na svou dobu, k tomu se přidal dobrý příběh a nakonec vzniknul nadprůměrný sci-fi film s nečekaně dobrým hereckým obsazením. ()

Med_Tw

Na tohle scifko sem se díval jako malej stále dokola tet po letech sem to zkoukl znova a musím říct že je stále zábavný.... ()

Viperine

Béčkové must-see.. a to zejména pro milovníky cyberpunku, steampunku, biomechaniky a jiné fetišisty. ;) Respekt k invenci a té hoře práce na vizuálu. ()

Grizzly

Skvost. Jeden z řady filmů, které jsem viděl jako kluk a pak dlouho hledal. A našel. Derivace Hana Sola zachraňuje tři ztroskotané pozamšťanky na Mad Maxovské planetě. U toho hláškuje a dějou se tam uplně random cool věci. Má to osmdesátkovou hudbu a vizuál jako ze šroťáku. Je potřeba psát dál? Pecka. ()

Hapretor

Pro mě hovadina, spíš nudná než zábavná, ale v rámci béček to bylo udělané velmi slušně. Ten výbuch na konci klidně může konkurovat filmům s o dost vyšším rozpočtem. Jen chudák M. Ironside - do čeho se to proboha uvrtal. A taky vykradačka Star Wars a Vetřelce. To mě urazilo. ()

Cruchot

Tohle se mi kdysi hrozně líbilo. Po letech jsem to vyhrabal někde na videu a trochu jsem nechápal, cože jsem to na tom vlastně měl. Máme tu neohroženého hrdinu v sympatickém podání Petera Strausse, který se dostane na planetu jako vystřiženou z Mad Maxe. Atmosféra je výborná a modely nejrůznějších futuristických vozítek jakbysmet. Děj má slušně našlápnuto, ale už velmi brzy začne váznout. Nejsilnějšími momenty scénáře se nakonec ukáží vždy vděčné pošťuchování hlavních postav (které se naoko nemají rády, ale samozřejmě jeden by pro druhého vypustil duši) a potom závěrečné procházení smrtící dráhy za rozkošnického přihlížení hlavního padoucha v podání Michaela ironsida. Jinak nuda. Triky jsou často ubohé a potvory, které by měly nahánět strach, vyvolávají spíše úsměv (padající gumoví tlusťoši, papundeklový ještěr). Film má určitě své kouzlo, ale dneska už asi moc neosloví. ()

AxelWers

Jeden z klasických sci-fi filmov 80-tych rokov. Dej odohrávajúci sa na ponurej planéte plnej mutantov a nepodarených experimentov. ()

Razzor_82

"Tuhle planetu zbožňuju." Klasická postapokalyptická sci-fi z osmdesátek. Slabší scénář se snaží utáhnout diváka na atmosféře. Kosmická planeta plná mutantů, divných lidí a špinavého šrotu. Triky a efekty po letech působí dost rozpačitě. Líbil se mě ale vykonstruovaný tyranský cyber vládce Overdog. Peter Strauss v hlavní roli je sympatický. Fanoušek tohoto žánru by neměl vynechat. 6/10 ()

Karmin

Scénář je sice o ničem, ale taky o všem! Je tu úplně všechno, co musí mít béčkový osmdesátkový akční žánrový film (tady v perfektním mixu space opery a postapo): mutanti, krásky v nesnázích, zlý kyborg, amazonky, gladiátorské zápasy, divná vozítka, starý mudrc, co umře hned na začátku, vesmírný kovboj, jeho kámoš/konkurent,...prostě všechno. Chybí snad jen dinosauři (ale ty nahrazují možná ty rogalo-pterodaktylové na tryskový pohon) Přijde mi, že většina scén je ve filmu jen proto, aby se tvůrci mohli blýsknout nějakou novou kulisou, lokací nebo udělátkem. U mě dobrý. ()

Psycho.R

To byla taková kravina, že nemůžu jinak. Ze začátku jsem čekal něco jako Starcrash, ale postupně se to vybralo, není to chytrý, není to efektní, ale je to céčko jak víno. ()