Ambulance

The Ambulance

Ambulancia

Akční / Thriller / Mysteriózní / Komedie

USA, 1990, 91 min

V tomto filmu si hlavní roli zahrál jeden z mých oblíbených herců Eric Roberts, kterého zde skvěle dabuje Antonín Navrátil, který je podle mého osobního názoru jeho nejlepším dabérem. Film vyšel na videokazetách společnosti INTERSONIC v první polovině roku 1992. Jak zde již většina z vás napsala, film těží z legendy o sanitce, která unáší lidi. V tomto případě lidi, kteří mají cukrovku a na kterých provádí šílený lékař své pokusy. Šíleného doktora zde skvěle ztvárňuje Eric Braeden, kterého zde skvěle dabuje Jan Kanyza. Tento herec je v Americe známý především z nekonečného seriálu MLADÍ A NEKLIDNÍ. I když je film někdy označován jako horror ( možná kvůli samotné tématice únosů lidí v sanitce a pokusech na nich ), jedná se hlavně o dobře natočený thriller. A možná nejlepší film Erica Robertse. Z dalších hereckých výkonů stojí za zmínku ještě James Earl Jones v roli nedůvěřivého bručounského policisty a zejména stařičký Red Buttons v roli Eliáše Zachariáše, jehož dialogy především s Ericem Robertsem jsou nezapomenutelné a vytvářejí úsměv na tváři. Skvěle ho zde dabuje Stanislav Fišer. Malou epizodní roli si zde zahrál také Stan Lee, který si v podstatě zahrál sám sebe. I jeho postava v tomto filmu nese jméno Stanley. Film hodnotím pěti hvězdičkami, protože si to ten film zaslouží. Navíc je to film, který jsem si teď asi po deseti letech znovu pustil. A nostalgie tam je stále cítit. Kdybych měl tento film hodnotit z dnešního pohledu, dal bych asi o hvězdičku méně. Ale nostalgie je nostalgie. Navíc nechápu uživatele, kteří film hodnotí ne zrovna dobře jen z toho důvodu, že to z dnešního pohledu nevypadá dvakrát dobře. Myslím si, že filmy se mají hodnotit hlavně z pohledu doby, kdy daný snímek vznikl a jak tehdy mohl na diváky působit.(1.10.2013)

Slušná jízda staré sanitky v New Yorku, hlavně když jste diabetik máte jistotu, že vás možná povozí a někam odveze, ale nečekejte, že vás vrátí. Mladý kreslíř komiksů se tomu snaží přijít na kloub a najít právě pracně seznámenou, ale vzápětí odvezenou dívku. Celé je to plné akce i vtipu s dobrým dějem.(7.10.2012)

„Už dlho vás chcem osloviť na ulici, ale vždy mi zmiznete v dave.“ – „Dajte mi 30 sekúnd a urobím to zas.“ Dočerta ja to kašlem, toto ma bavilo, Eric Roberts ma bavil, dialógy a hlášky vtipnejšie ako v mnohých „normálnych“ komédiách, James Earl Jones a žuvačka, policajta krásna, atmosféra ponurá a zábavná zároveň, komiksy, Stan Lee, morbídny zmysel pre humor, strašidelná starodávna sanitka húkajúca do chladnej noci, svižne dopredu uháňajúci dej sa zbytočne nezastavuje, beriem to a dávam 80%, palec hore, veľká zábava, Larry Cohen (MANIAC COP, ONO ŽIJE, PENA, TELEFÓNNA BÚDKA) vie byť skvelý, čo neznamená, že aj vždy JE skvelý, ale v AMBULANCII je.(27.5.2011)

Věčná škoda. Naprosto dokonalý námět, ale tak moc nevyužitý. Chopit se toho třeba Carpenter, už vidím tu pětihvězdnou podívanou. Ale i přes všechny dějové a herecké neduhy jsem se královsky bavil a na Ambulanci si rád vzpomenu jako na pekelně koukatelné béčko plné křečovitého humoru a nedotaženého hororu, přesto velmi napínavé a tím trochu trapným humorem velmi vtipné. Až k neuvěření tak nízké hodnocení, ale stále jsem v euforii a musím se smát, zárověň doufat, že ho na MGM brzy zopakují i s tím šíleným dabingem, protože jsem si jist, že v originále tento film ze svého kouzla jistě něco ztratí.(6.2.2010)

Naivně působivá záležitost s béčkovou ikonou Erikem Robertsem ve vrcholné formě. Sledovat tyto filmy mně vždy přinášelo zvrácenou radost. Násilně šroubovaný děj, bizarní vedlejší postavy s ještě bizarnějším chováním a happyend působící přirozeným dojmem, asi jako tramvaj jedoucí po poli, to vše zde najdete v plné míře. Film ale obsahuje i pár zapamatování hodných scének, ze kterých je jasné, že sledovat Cohenovu tvorbu se fanouškovi tohoto druhu zábavy vyplatí.(8.9.2007)