Reklama

Reklama

V ulicích New Yorku řádí bezohlední gangsteři, kteří unášejí lidi, zabíjejí je a odebírají jim vnitřní orgány, jež pak se ziskem prodávají. Hrdina příběhu Josh Baker, který se živí kreslením comicsů, se jednoho dne setká na ulici se ženou svých snů. Během rozhovoru se však ženě udělá špatně. Vzápětí přijíždí na místo záchranka a odváží ženu do nemocnice, kam však nikdy nedorazí. Když chce totiž Josh na druhý den ženu v nemocnici navštívit, dozví se, že nikdo takový tam přivezen nebyl. Nevědí o ní nic ani v jiných nemocnicích. Josh začíná být pevně přesvědčen, že tu něco nehraje. Policejní důstojník Spencer, s nímž si Josh o svém podezření promluví, však věří spíš na malířovu bujnou fantazii než na záhadnou sanitku. Více pochopení naštěstí nalezne u policistky Sandry Malloyové, která mu slíbí, že se bude případem zabývat. Josh nakreslí portrét zmizelé ženy, rozmnoží a kopie rozdává na ulici. Přitom se mu podaří seznámit s její spolubydlící. Když se i ta zakrátko ztratí, dostane Josh strach. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (85)

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda. Naprosto dokonalý námět, ale tak moc nevyužitý. Chopit se toho třeba Carpenter, už vidím tu pětihvězdnou podívanou. Ale i přes všechny dějové a herecké neduhy jsem se královsky bavil a na Ambulanci si rád vzpomenu jako na pekelně koukatelné béčko plné křečovitého humoru a nedotaženého hororu, přesto velmi napínavé a tím trochu trapným humorem velmi vtipné. Až k neuvěření tak nízké hodnocení, ale stále jsem v euforii a musím se smát, zárověň doufat, že ho na MGM brzy zopakují i s tím šíleným dabingem, protože jsem si jist, že v originále tento film ze svého kouzla jistě něco ztratí. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Už dlho vás chcem osloviť na ulici, ale vždy mi zmiznete v dave.“ – „Dajte mi 30 sekúnd a urobím to zas.“ Dočerta ja to kašlem, toto ma bavilo! Eric Roberts ma bavil, dialógy a hlášky vtipnejšie ako v mnohých „normálnych“ komédiách, James Earl Jones a žuvačka, policajta krásna, atmosféra ponurá a zábavná zároveň, komiksy, Stan Lee, morbídny zmysel pre humor, strašidelná starodávna sanitka húkajúca do chladnej noci, svižne dopredu uháňajúci dej sa zbytočne nezastavuje, beriem to a dávam 80%, palec hore, veľká zábava, Larry Cohen (MANIAC COP, ONO ŽIJE, PENA, TELEFÓNNA BÚDKA) vie byť skvelý, čo neznamená, že aj vždy JE skvelý, ale v AMBULANCII je. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Béčková delikatesa! Tak toto som si fakt užil a dostal som od toho viac než by som mohol čakať. Eric Roberts, James Earl Jones, či dokonca Stan Lee(ako šéf kresliarov v comicsovom štúdiu:)), plus ďalšie neznáme tváre skvele zapasovali do tohto horrorového béčka, kde dej ubieha ako na bežiacom páse a stále má čo vo svojom rozohranom príbehu o tajuplnej sanitke unášajúcich ľudí, čo ponúknuť a hlavne v dosť znesiteľnom prevedení, kde nechýba aj nejaké to vtipkovanie, akcia či aj "krvavá" brutalita, má to svoju atmosféru ktorá sa tu udrží po celý čas na načrtnutej úrovni zo začiatku filmu. /80%/ ()

choze 

všechny recenze uživatele

Larry Cohen umí pohodová béčka se sympatickými postavami, odsýpajícím dějem a svižnými dialogy (viz. MANIAC COP I a II) a to je i případ AMBULANCE, založené na mezinárodní urban legend o sanitce, co unáší lidi. Eric Roberts má šarm a slušný komediální potenciál a za zmínku stojí komiksové zázemí jeho postavy a s tím spojené cameo komiksového guru Stana Lee (asi jeho vůbec největší), coby Robertsova šéfa. Škoda, že zůstalo jen u jednoho výjezdu, po zmutovaných miminech a šíleném zombie-poldovi to mohla být další pěkná série... Taky si Cohen mohl vzít na paškál hasiče - co takhle thriller o požárním autě, co zakládá požáry? ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tento americký film som videl prvý krát niekedy začiatkom deväťdesiatych rokov. Vtedy to bola novinka, ktorú na tuzemský trh dotiahla, dnes už neexistujúca, spoločnosť Intersonic. Bol som puberťák, čo toho ešte nemal moc napozerané a tak som bol s týmto snímkom viac ako spokojný. Teraz po takmer štvrťstoročí som si ho pozrel znova. No a môj názor naň sa výrazne zmenil. Je to nudné a naivné. "Ambulancia" je slabý béčkový thriller ku ktorému sa už nikdy viac nevrátim. Nezachránil to ani Eric Roberts, starší ale výrazne menej talentovaný, brat slávnej herečky Julie Robertsovej, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. ** ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Celosvětová premiéra proběhla 22. března 1990 v New Yorku. (ČSFD)
  • Sanitka s majáčky byl Cadillac 1973 model Lifeliner a pro natáčení byl mírně upravený. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo od 8. května do 30. června 1989 v Los Angeles a New York City. (ČSFD)

Reklama

Reklama