Ambulance

Ambulancia

Akční / Thriller / Mysteriózní / Komedie

USA, 1990, 91 min

• navorski

Film o neprůstřelné sanitce z doby, kdy logika příběhu nebyla vyžadována. Chce to velký nadhled nebo hodně nostalgie. Když jsem byl malý, toužil jsem to vidět, protože BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!!. Pak jsem to viděl a byl jsem šťastný. O 20 let později jsem to sehnal na originální VHSce. A zase BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!! Ovšem, bože, ten příběh...(13.11.2013)

Věčná škoda. Naprosto dokonalý námět, ale tak moc nevyužitý. Chopit se toho třeba Carpenter, už vidím tu pětihvězdnou podívanou. Ale i přes všechny dějové a herecké neduhy jsem se královsky bavil a na Ambulanci si rád vzpomenu jako na pekelně koukatelné béčko plné křečovitého humoru a nedotaženého hororu, přesto velmi napínavé a tím trochu trapným humorem velmi vtipné. Až k neuvěření tak nízké hodnocení, ale stále jsem v euforii a musím se smát, zárověň doufat, že ho na MGM brzy zopakují i s tím šíleným dabingem, protože jsem si jist, že v originále tento film ze svého kouzla jistě něco ztratí.(6.2.2010)

Mám nakoukáno s poslední doby celkem dost béček co u nás v 80-tých a 90-tých letech byly vydávány jak na běžícím pásu na videokazetách. Většina z nich je trapná, nudná a hloupá. Ambulance neoplívá zrovna nijak skvělou zápletkou a místy je spíš sranda než horor. Rozhodně si ale drží slušné tempo od začátku až do konce. V tomto filmu nejsou vpodstatě vůbec žádné nechutnosti a ani pro získání a udržení pozornosti nejsou potřeba. Je to film na který se dá i po letech koukat a neurazí. Klidně bych se nebál ji zařadit vedle Tremors, Maniac Copa a podobných kultovek.(29.12.2006)

Vážne bravúrne, Béčkové eso! Nízkemu hodnoteniu sa nedivím, pretože tento film môže oceniť asi len málokto. Pokladám sa za jedného z mála. Eric Roberts vo filme naozaj exceloval . Jeho hlášky ma dokázali rozosmiať aj o druhej ráno. Vtedy film práve začínal a predsa som vydržal až dokonca, bez toho aby ma napadlo čo len okom pozrieť na hodinky. Inak povedané – žiadna nuda. Starý známy James Earl Jones bol v roli šéfa miestnej polície dokonalý a zo zvuku prekliatej sanitky mám ešte dodnes strach.(8.1.2009)

Já bych tento film také až tak špatně neviděl, nějakou atmosféru to má - záběry sanitky bloudící městem byly slušné, humoru je v dialozích dost a stále se tam něco děje. Scénář rozhodně není originální, vždyť námět lovců či zlodějů orgánů těl, odstartovala v roce 1978, mám za to, adaptace Cookovy knihy.(28.9.2016)

• - Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)