Ambulance

• slovenský

Ambulancia

Horor / Thriller

USA, 1990, 91 min

Do nastupu postavy novinara Eliasa Zacharaia to bola neskutocna nuda a uz som sa chystal ako film odstrelim ako sracku, ale potom sa naplno rozbehla smršť blazniveho humoru. Skoda ze Elias nemal väcsi priestor. S naivnym Robertsom tvoria dokonalu komicku detektivnu dvojku. Bohuzial tam nemaju az tak vela spolocnych scen. V dnesnej komixovej dobe ich fanusikov potesi, ze Robertsova postava sa zivi kreslenim komixov v Marveli a ako jeho sef sa tu na par minut objavi aj Stan Lee. James Earl Jones tu hra psychicky choreho policajta a miestami je az prilis divny. Z ostatnych postav este zaujme policajne duo a running gag s mulou. Takze rozhodne od toho necakajte thriller. Napinave to nie je ani na sekundu ale ako komedia sa to postupne solidne rozbehne a niekolkokrat sa urcite zasmejete. 6/10.(4.2.2015)

Vážne bravúrne, Béčkové eso! Nízkemu hodnoteniu sa nedivím, pretože tento film môže oceniť asi len málokto. Pokladám sa za jedného z mála. Eric Roberts vo filme naozaj exceloval . Jeho hlášky ma dokázali rozosmiať aj o druhej ráno. Vtedy film práve začínal a predsa som vydržal až dokonca, bez toho aby ma napadlo čo len okom pozrieť na hodinky. Inak povedané – žiadna nuda. Starý známy James Earl Jones bol v roli šéfa miestnej polície dokonalý a zo zvuku prekliatej sanitky mám ešte dodnes strach.(8.1.2009)

• MM_Ramone

Tento americký film som videl prvý krát niekedy začiatkom deväťdesiatych rokov. Vtedy to bola novinka, ktorú na tuzemský trh dotiahla, dnes už neexistujúca, spoločnosť Intersonic. Bol som puberťák, čo toho ešte nemal moc napozerané a tak som bol s týmto snímkom viac ako spokojný. Teraz po takmer štvrťstoročí som si ho pozrel znova. No a môj názor naň sa výrazne zmenil. Je to nudné a naivné. "Ambulancia" je slabý béčkový thriller ku ktorému sa už nikdy viac nevrátim. Nezachránil to ani Eric Roberts, starší ale výrazne menej talentovaný, brat slávnej herečky Julie Robertsovej, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. **(27.1.2015)

Opět jeden návrat do dětství. Ambulanci jsem si pamatoval jako děsně napínavý film, kde se mladík zoufale snaží vypátrat dívku, kterou odvezla sanitka neznámo kam. Vzhledem k hodnocení a ostatním filmům režiséra jsem byl skeptický, ale ono to má pořád své kouzlo. Je to napínavý thriler (horor ani omylem), útočící na nejzákladnější strach lidí - když nemůžete věřit doktorům, tak komu? Ale kromě toho je to kupodivu i výborná komedie se spoustou skvělých vedlejších postavy (policajt mula, žvýkající James Earl Jones, důchodcovský novinář), dávno před marvelovkami si zde střhl cameo Stan Lee a jsou tu slušné akční scény včetně výborného finále. A hlavně je tu geniální výjeb - to když hrdina zachrání dívku a ona ho požádá, aby zavolal jejímu příteli :D Nejlepší film Larryho Cohena.(23.2.2017)

Spíš než horor bych tenhle film označil za průměrnou detektivku (krimi) řízlou thrillerem. Své pozitiva tenhle film však má. Je zde k vidění asi jeden z nejlepších výkonů Erica Robertse jenž jinak zrovna moc neválí a své sestře nesahá ani po kotníky. Kromě něj se mi líbil i starý děda novinář. slabší 3*(16.1.2010)

• - Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)