Reklama

Reklama

V ulicích New Yorku řádí bezohlední gangsteři, kteří unášejí lidi, zabíjejí je a odebírají jim vnitřní orgány, jež pak se ziskem prodávají. Hrdina příběhu Josh Baker, který se živí kreslením comicsů, se jednoho dne setká na ulici se ženou svých snů. Během rozhovoru se však ženě udělá špatně. Vzápětí přijíždí na místo záchranka a odváží ženu do nemocnice, kam však nikdy nedorazí. Když chce totiž Josh na druhý den ženu v nemocnici navštívit, dozví se, že nikdo takový tam přivezen nebyl. Nevědí o ní nic ani v jiných nemocnicích. Josh začíná být pevně přesvědčen, že tu něco nehraje. Policejní důstojník Spencer, s nímž si Josh o svém podezření promluví, však věří spíš na malířovu bujnou fantazii než na záhadnou sanitku. Více pochopení naštěstí nalezne u policistky Sandry Malloyové, která mu slíbí, že se bude případem zabývat. Josh nakreslí portrét zmizelé ženy, rozmnoží a kopie rozdává na ulici. Přitom se mu podaří seznámit s její spolubydlící. Když se i ta zakrátko ztratí, dostane Josh strach. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

navorski 

všechny recenze uživatele

Film o neprůstřelné sanitce z doby, kdy logika příběhu nebyla vyžadována. Chce to velký nadhled nebo hodně nostalgie. Když jsem byl malý, toužil jsem to vidět, protože BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!!. Pak jsem to viděl a byl jsem šťastný. O 20 let později jsem to sehnal na originální VHSce. A zase BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!! Ovšem, bože, ten příběh... ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Mám nakoukáno s poslední doby celkem dost béček co u nás v 80-tých a 90-tých letech byly vydávány jak na běžícím pásu na videokazetách. Většina z nich je trapná, nudná a hloupá. Ambulance neoplívá zrovna nijak skvělou zápletkou a místy je spíš sranda než horor. Rozhodně si ale drží slušné tempo od začátku až do konce. V tomto filmu nejsou vpodstatě vůbec žádné nechutnosti a ani pro získání a udržení pozornosti nejsou potřeba. Je to film na který se dá i po letech koukat a neurazí. Klidně bych se nebál ji zařadit vedle Tremors, Maniac Copa a podobných kultovek. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Spíš než horor bych tenhle film označil za průměrnou detektivku (krimi) řízlou thrillerem. Své pozitiva tenhle film však má. Je zde k vidění asi jeden z nejlepších výkonů Erica Robertse jenž jinak zrovna moc neválí a své sestře nesahá ani po kotníky. Kromě něj se mi líbil i starý děda novinář. slabší 3* ()

choze 

všechny recenze uživatele

Larry Cohen umí pohodová béčka se sympatickými postavami, odsýpajícím dějem a svižnými dialogy (viz. MANIAC COP I a II) a to je i případ AMBULANCE, založené na mezinárodní urban legend o sanitce, co unáší lidi. Eric Roberts má šarm a slušný komediální potenciál a za zmínku stojí komiksové zázemí jeho postavy a s tím spojené cameo komiksového guru Stana Lee (asi jeho vůbec největší), coby Robertsova šéfa. Škoda, že zůstalo jen u jednoho výjezdu, po zmutovaných miminech a šíleném zombie-poldovi to mohla být další pěkná série... Taky si Cohen mohl vzít na paškál hasiče - co takhle thriller o požárním autě, co zakládá požáry? ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Do nastupu postavy novinara Eliasa Zacharaia to bola neskutocna nuda a uz som sa chystal ako film odstrelim ako sracku, ale potom sa naplno rozbehla smršť blazniveho humoru. Skoda ze Elias nemal väcsi priestor. S naivnym Robertsom tvoria dokonalu komicku detektivnu dvojku. Bohuzial tam nemaju az tak vela spolocnych scen. V dnesnej komixovej dobe ich fanusikov potesi, ze Robertsova postava sa zivi kreslenim komixov v Marveli a ako jeho sef sa tu na par minut objavi aj Stan Lee. James Earl Jones tu hra psychicky choreho policajta a miestami je az prilis divny. Z ostatnych postav este zaujme policajne duo a running gag s mulou. Takze rozhodne od toho necakajte thriller. Napinave to nie je ani na sekundu ale ako komedia sa to postupne solidne rozbehne a niekolkokrat sa urcite zasmejete. 6/10. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • V čase 01:30:00 při projíždění plotu ambulancí má na sobě kaskadér zaskakující za hlavního hrdinu viditelně na hlavě bílou masku s vlasy a brýlemi proti rozbitému sklu z auta. (Ivoman)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. března 1990 v New Yorku. (ČSFD)

Reklama

Reklama