Malý Manhattan je příjemná komedie, která potěší děti i jejich rodiče. Ve městě, které nikdy nespí, stojí dva mladí přátelé na prahu toho největšího dobrodružství ze všech. Gabe (Josh Hutcherson) a Rosemary (debutantka Charlie Ray) se znají odmalička, ale potom, co se utkali tváří v tvář v kurzu karate, se najednou oba vidí v úplně jiném světle. Kouzelné, zázračné, ale i šílené chvíle prvního zamilování - to všechno vás čeká v půvabném filmu, který pobaví celou rodinu! (oficiální text distributora)

sidzej

Povinný film pre všetky decká prežívajúce prvú lásku. Keď sa v spomienach vrátim späť do tejto doby, tá moja prvá stroskotala práve vďaka nedostatku sebavedomia alebo ako sa spomína vo filme kvôli nevypovedaným maličkostiam. Prvými dvoma minútami a zvratkovou scénou sa nedajte pomýliť, nie toto nie je pokračovanie filmu Ten chlapec je postrah. Je to realistická sonda do mysle 10 ročného chalana prežívajúceho svoju prvú lásku a prvé sklamanie. Nie, žiadny americký happyend sa tentokrát nekoná (i keď som si ho podvedome prial). A možno je to tak lepšie pretože takýto je skutočný život bez prikrášlení. Po scénaristickej stránke dobre odvedená práca tak trochu pripomínajúca britský film About a boy. 75% ()

Aljak

Takéto filmy o detských láskach a ich nástrahách mám veľmi rád (ako napr. Flipped, Moonrise Kingdom, Fan chan a pod.). Little Manhattan bol pre mňa príjemným filmom s dôvtipom, nápaditosťou a typickou detskou domýšľavosťou - a to je presne to, čo od filmov tohto typu očakávam. Vnútorný monológ Gabea, ktorý nás sprevádzal celým filmom bol veľkým pozitívom, ktorý to ešte viac potiahol vyššie. Taktiež aj scenérie New Yorku. Bolo zaujímavé sledovať vývoj vzťahu hanblivého Gabea a jeho femme fatale Rosemary (mimochodom veľmi šarmantná dievčina). Občas síce trochu infantilne a impulzívne, ale asi aj to k tomu patrí. No celkovo dosť vydarené, dokonca sa podarilo aj obísť klasickú klišovitú šablónu a malo to v sebe aj kus realistického pohľadu na svet a pekné posolstvo! ()

Karush

Asi veľa ľudí nesúhlasí teraz so mnou, 5* dať takémuto filmu?!!!Áno, každý film vo svojom druhu, žánre, treba hodnotiť a nie porovnávať s ostatnými. Nie je to ,konečne, žiadna teen traparina alebo romantický príbeh poliaty ružovočkou sladkou polevou.Tento film je milší, roztomilejší, pôvabnejší a uveriteľnejší... Príbeh nás zaženie späť do detských čias, tak že staré spomienky sa podarí dokonale oživiť. Znova môžeš prežiť čaro prvého vzájomného úsmevu, čaro osobnosti ako pubertiacke hormóny pracujú, alebo keď tvoja ruka sa ocitne v inej, a zasmiať sa nad detskými názormi a postrehmi. Možno spomienky na prvú lásku sú pre niektorých tými najtrvalejšími a najkrajšími spomienkami, aj preto je krásny a čarovný tento film: 1½ hodinu si môže divák vychutnávať zabudnutú chuť citov a prísť nato, že aké bolo voľakedy úprimnejšie s niekým žiť a možno čistejšie milovať a ľúbiť. Podobný film My Girl. ()

Yesqward

Príjemná rodinná komédia, pri ktorej nemáte núdzu o zábavu. Fakt výborný nápad. Joch Hutcherson je dobrý herec od malička, Charlie Ray tiež (týmto výkonom si vyslúžila miesto v mojej top 20). Trošku ma mrzí ten koniec, za ten pôjde hviezda dole. 80% ()

TO

Desetiletý kluk nám divákům vypráví o lásce. Film o vztahu dvou lidí je romantický, ale když jim je deset let, není romantický, ale jen dětský. A tenhle je fest dětský. Dospělí diváci by si u něj tak akorát mohli zavzpomínat na svou první lásku. Jinak bych ho snad doporučil jen desetiletým klukům, aby se dívali sami bez mámy, protože ta holka je celkem fajnová. Natočený je pěkně, New York jako živý. ()

Nihlathak

Láska v každé větě obsažená minimálně desetkrát, mimořádně otravný hlavní hrdina, jehož český dabing jeho otravnost násobí. Přesentimentálnělý zblitek, který nemůže pojmout ani to dítě, kterému je určen. Mám rád - tedy občas - takové menší milé romantické příběhy, ale tohle je moc. Jedenáctiletý kluk sežral moudrost světa. Vyprávěčské filmy jako tohle nejsou mými šálky s nudlovou polévkou. MAXimálně 1* ()

Emkey

V tomhle filmu je všechno, co by jste měli vědět o lásce, budoucích vztazích a životě. Vidět ten film v mých 9 letech, asi na tom budu dneska líp. ()

MikyAff

Usměvavá a romantická komedie, která v sobě nese neuvěřitelnou pravdu o první lásce. Největší sranda na tom je, že spousta věcí z toho se honí lidem v hlavě i ve starším věku. (Jakto, že nemám co říct? A proč se na mě nedívá? Jsem tak ošklivej, nebo smrdím?) K tomu projížďky po New Yorku, malý hrdina který vás dokáže bez nadsázky pobavit i způsobit, aby vám ho bylo líto a celou dobu mu hrozně přejete, aby to vyšlo. Už jsem dva a půl týdne zamilovaný a je to bolest, kterou bych nepřál ani nejhorším nepřátelům. ()

sskrblik

No a nebyli jsme podobní? Pohled malých očí na velké věci. Pro nenáročnou zábavu je to milý film, který snad ani nemůže urazit. Nepochopil jsem český dabing, kde se tu říká něco ve stylu - "budu tak dobrý jako Hašek a on bude mým Hlinkou? :) Kdo to proboha překládal?! ()

blackJag

Dětské lásky, no jo, je daleko lehčí natočit je trapněji, než jejich dospělou variantu - to je bez debat. Mantinely přirozené korektnosti jsou svůdné a zaběhnuté postupy chlácholí tvůrčího ducha do spolehlivé letargie, přesto, našla se produkce, co zvolila jedinou logickou cestu - cestu nadsázky. Mladá láska si tak projde všemi klasickými stádii, činí tak ale svižně, vtipně a bez přílišného pocitu zprostředkovaného studu. 70% ()

4everMan

Velice milý a příjemný film. Dějová linka je sice jednoduchá, ale zato "šťavnatá", doplněná skvělou hudbou a dobrými hereckými výkony, zkrátka ideální rodinný film. Škoda, že tento film šel rovnou na DVD, že nebyl v kinech. Celkově shrnuto 87%. ()

Kacitr

Zase tak špatné to nebylo. Milé a příjemné pokoukáníčko. Josh Hutcherson a Charlie Ray k sobě celkem sednou. Příběh to mělo, soundtrack skvěle podtrhoval ten zbytek. Přišlo mi to jako "Moje první láska" v nové verzi. Až bude možnost určitě se na film podívám znovu :) ()

sona123

Už dlouho jsem se takhle nebavila. Malý Gabe v tom pěkně lítal a jeho hlášky mnohdy neměly chybu. Byla to variace na Moji první lásku, zde ale laděno skutečně humorně a na lehčí notu. Chytrá komedie, vymazlená, vystavěná s rozumem i citem. ()