Svatba (festivalový název)

Wesele

Wedding, The

Komedie / Drama

Polsko, 2004, 109 min

Netradiční podívaná, jedná se ve výsledku spíše o tragikomedii i přesto, že film začíná vyloženě jako komedie. Jenže za jednu noc se toho stane opravdu hodně a tvůrci zde předvádí nejen trefu do černého, kdy si utahují z polské společnosti, ale připraví i dramatičtější chvilky a dějová překvapení či přeběh odlehčí povedeným vtipem. Jen když se vezme děj jako celek, tak poněkud pokulhává. Chce se mi dát větší hodnocení, ale třeba při dalším shlédnutí.(4.2.2015)

Tento remake Wajdowého – WESELA z roku 1973 ma zaujal výborným zasadením do súčasného obdobia s problematikou peňazí, medziľudských vzťahov ako aj svadobným veselením. Výborne tu pôsobia aj vtipné gagy s mrtvym dedom a iné. Výborný herecký výkon tu podal poľský herec p. Dziedzel ako aj mladý Stuhr. - http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1212800(27.7.2012)

Chtěla jsem si odpočinout při bujaré nenáročné komedii. Bohužel nebo bohudík, opak byl pravdou, do komedie bylo dost daleko, spíš syrová realita zahnaná do extrému. A když se to začalo posírat, tak už ten kolotoč nešel zastavit...Některé situace už byly za hranicí možné reality, alespoň doufám (např. že ani čerstvě ustřelený prst nezmírní chuť na sex...). Každopádně jeden z těch filmů, které nezapadnou mezi ty, u kterých druhý den nevíte o čem že to vlastně bylo...(4.11.2012)

Viděla jsme až letos na Film Festivalu Zlín, kde byl i hlavní hrdina (otec). Film o úplně jednoduché věci, o klasických pseudoboháčích, kteří chcou šetřit a nakonec je to stojí daleko víc - to je ta lidská blbost. Jsme ráda, že vola nakonec na festivalu padla na tohleto, protože takhle jsem se dlouho nepobavila :-)(28.6.2014)

Kurva tož to byla aspoň pořádná veselka v polském balíkově.Chlast teče proudem,svatebním darem nabušená audina k tomu všemu nevěsta jak lusk.Ptáte se tak co se může posrat? V takovém případě odpovívám jednoduše, naprosto všecko včetně svatebčanů .Inu každé juchání něco stojí a otec něvěsty musí vypláznout pořádný balík aby dal věci dopořádku.Není divu,že ke konci už je taky značně najebaný a unavený a to nemluvě o újmě na těle i na duši, takže se není čemu divit když všeobecné veselí zakončí slovy: Běžte už všeci do piče svatba skončila!!!(25.2.2014)