Posedlost

• Francie Possession (více)

Anna opustila svého manžela Marka i jejich syna Boba. Mark je rozhodnut vypátrat pravdu a začne svou ženu sledovat. Zprvu si myslí, že je za vším jiný muž. Brzy ale poznává, že Anna našla něco jiného, co miluje a nehodlá se toho vzdát. Její podivné chování a bizarní události naznačují, že jde o něco temného a znepokojivého... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fleurette

Jeden z nejodpornějších a nejzbytečnějších filmů, jaké jsem viděla. Isabelle Adjani si zajisté musela sáhnout na dno svých sil, film se ale téměř nedá sledovat. ()

edie sedgwic odpad!

To neustale skriekanie mi postupne zacalo liezt na nervy a ked prisla scena s monstrom tak som jednoducho uz dalej nemohla. Mozno som tomu mohla dat este jednu sancu ale prislo mi to tak strasne stupidne az som mala pocit ze som v Palace Cinemas na nejakom trapnom hollywoodskom horroriku. ()

Kesiak

Snáď jedny z najlepších hereckých výkonov, čo som vo filme videl. Plus tá atmosféra a to, čo sa vlastne deje ... Je to ťažký film, ale je to (dosť zabudnutý a prehliadaný) klenot. ()

ink flo

Když se o něm v rozhovoru zmiňoval Matthew Bower ze Skullflower, kde říkal, že je to jeho nejoblíbenější film, tak bylo rozhodnuto. A opravdu jedno z nejkrásnějších děl o muži a ženě, lásce a nenávisti, životě a smrti a tak vůbec. Něco jako Naked Lunch od Cronenberga versus Mother! od Aronofskýho plus černá magie krát absolutno děleno Berlín roku 1982... ()

Rockerman

Naprosté šílenství, které se nedá hodnotit!!! Zase je to film, který buď milujete nebo nenávidíte. Já jsem při sledování byl chvíli na té a chvíli zase na druhé straně. Ten Zulawski nemůže být úplně normální, když točí takovéto úlety! Při Annině záchvatu amoku v metru jsem chtěl odejít od obrazovky, ale uznávám, že to byl výkon. Nakonec tedy hodnocení přidávám a protože mám rád ty "jiné" filmy, dávám 4*!!! ()

Hapretor

Nuda, hysterie, násilí, bezmocnost, touha, žárlivost, zoufalost, stupidita, úchylnost, jo a ještě ta nuda. To mě napadalo během poloviny stopáže. Celé jsem neměl nervy to dokoukat. Možná kdyby tam hrál někdo jiný ... u mě tento snímek ne. ()

Folky

Jeden z těch filmů, u kterého jsem měl na konci nechápavý výraz a na jazyku "WTF?!". Občas blýskne nuda a zdlouhavost, ale ten silný, a značně nechápavý, dojem ty čtyři bezproblémů obhájí. ()

Rathalos

Possession je neskutocne tazky a narocny film,drama s prvkami hororu,ktora vas nenecha chladnymi,sialena psycho jazda s brutalne skvelymi hereckymi vykonmi Isabelle Adjani a Sama Neilla,co ti tam predvadzaju,tak to je sila,zbytocne o tom pisat,to musi clovek vidiet...:-) ()

Mánička

Tento film kovali v pekle. Spočiatku sledujeme psychologickú drámu o rozpadajúcom sa manželstve, ktorá prechádza do obojstranného šialenstva a posadnutia tým druhým. A “tým druhým” tu má svoje rôzne formy. Ako dej plynie, stáva sa to čoraz absurdnejším peklom aj pre samotného diváka. Z psycho-drámy sa vyvíja mysteriózny horor a akási zvrátená metafora túžob, vzťahov a sebadeštrukcie. A samozrejme - posadnutia. Postavy sa zakaždým chovajú akoby v opozícii toho, čo by ste v danej situácií očakávali, čím sa veci stávajú nepredvídateľnými. Atmosférou a stelesnenou monštrozitou to pripomína Cronenberga, avšak po predávkovaní steroidmi v poslednom štádiu smrteľného záchvatu. Herectvo je natoľko presvedčivé, že vám to utrpenie doslova lepí na myseľ, čo umocňuje “živá” kamera preostrujúca na výrazy postáv. Presvedčilo vás takéto odporúčanie? …avšak len na vlastnú zodpovednosť. ()

..Anya

Obávám se, že nejsem hodna ocenit kvality takovéhoto snímku. Už už jsem měla chuť jej vypnout, když si najednou ta ženská začala řezat hlavu elektrickým nožem...už už jsem málem film vypínala po druhé, když tu se objevil ona ryba... A tak jsem to dokoukala až do konce. Nátěr prostě... Co mi nejde do hlavy je, jestli to autor myslel naprosto vážně nebo jestli to měla být recese. Přišlo mi to více jako velkej úlet, proti čemuž jsem ani nic neměla, jenže pak tam najednou nakráčí někdo a mluví o duši... To mi hlava teda neberte. Tak jsem z toho dost rozpačitá. Postavy by neměly být na plátně, ale zavřené, pevně na zámek, ve cvokhausu. Jediná postava, která mi chvíli přišla normální byla ona učitelka , ovšem to by ale nesměla začít umývat nádobí v úplně cizím domě u úplně cizího chlapa. A pak s nim mít sex. Obě hlavní postavy na můj vkus chvílema své herectví přehrávaly a to se mi nelíbilo. ()

foundation

Prvých 45 minút sa Sam Neill a Isabelle Adjani vyslovene predháňali v tom kto z nich dokáže zahrať lepšie hoci chvíľami bola tá dramatičnosť oboch možno až prehnaná. Na druhej strane práve v týchto momentoch som neodtrhol oči od monitoru. Nakoniec veľmi postupne ovládol celý film Sam, ale aj veľkou zásluhou scenára ktorý postavil jeho ženu trošku na vedľajšiu koľaj, kedy síce nebola na obrazovke tak často ale keď sa objavila strhla pozornosť okamžite na seba. No a zostatok je komentovať veľmi ťažko. Film pôsobil celú dobu veľmi nízkorozpočtovo, čo ale v tomto prípade viac pomohlo ako uškodilo. Samotný dej sa popisovať moc nedá, ale ako celok to drží pokope výborne, hoci hlavná sila tu nie je prvorado v príbehu ale v chladnej atmosfére a jednotlivých scnénach. ,,Anna v metre,, je potom určite jedným z vrcholov. Ku koncu sa teda z obyčajnej drámy stáva čoraz viac regulérne psycho za ktoré by sa nemuselo hanbiť 90 percent dnešných čajíčkových hororor. MIERNY SPOILER Čo sa dá vytknúť je o 10 minút dlhšia stopáž ako by mala byť a rochu toho Lynchovského symbolizmu na koniec. Ja osobne som veľmi dúfal aspoň v nejaké polopochopiteľné vysvetlenie. KONIEC SPOILERU. Celkovo je to niekde medzi 4 a 5. Uvidím časom ako mi to ostane v hlave. Zatiaľ nechávam VEĽMI SILNÉ 4. ()

Nail

Hodně kvalitní snímek a sonda do rozkládajícího se manželského života. Isabella Adjani a její amok (fakt i posedlost) v metru byla parádně zahraná a k tomu ještě úlety v podobě podivných přeživší stvoření v jejím bytě..Celkově celý film stojí za shlédnutí, nebudete se nudit. ()

Schlierkamp

Německé hororové drama, jež popisuje zánik jedné berlínské rodinky. Mark a Anna mají manželské problémy, jež vyvrcholí odchodem Anny z domu. Poměrně despotický a agresivní muž (Brit S. Neill) dává svou zmatenou a čím dál více bláznivou ženu (krásnou Francouzku I. Adjani) sledovat. Stopa žárlivého manžela však nedovede ke klasickému milenci, nýbrž k sokovi velmi podivnému, vládnoucímu schopností ovládat lidskou mysl. Zpočátku jsem měl dojem, že osobou trpící duševní chorobou bude cholerický Mark, avšak v průběhu filmu se jasně začalo ukazovat, že ona bizarní posedlost zcela pohltila Annu. Právě ve stupňování její duševní nestability a šíleného, neovladatelného chování v jejím vynikajícím podání, jež vyvrcholilo neskutečně brutální scénou v opuštěné nádražní chodbě, spatřuji hlavní umělecký prvek snímku. Posedlost polského režiséra Źulawského však nemohu hodnotit lépe jak průměrně, neboť z celkového pohledu mě dílo poněkud zklamalo, některé scény naznačovaly hororový potenciál, avšak jakmile došlo k zobrazení oné nepřátelské bestie, psychologická obava z neznámého se rozplynula a tajemný charakter snímku se náhle jevil banálně. Z hororového hlediska u mě Posedlost neobstála, herecké výkony obou hlavních představitelů však za shlédnutí stojí. ()

FOCKE_WULF

Expresivní scéna, kdy Anna začne v metru šílet, roztříská o stěnu vestibulu tašku s nákupem, až všude lítá mlíko, je intenzivní a nezapomenutelná. Všechno v tom filmu bylo expresivní, chtěli se domluvit na střídavé péči, omylem zdemolovali cukrárnu a tak dále. Vztahové drama, s mystickým přesahem. Použitá krev byla pravá, žádnej trapnej kečup. Děkuju za ten neklid a noční můry, co to ve mně zanechalo. "Musím to tu udržovat čisté a skutečné." Tak jo. ()

lakart

Tady někdo uvařil hodně silnou kávu, která se nedá skoro vypít. Celou dobu jsem sledoval psychologický a šílený herecký koncert dvou herců. Příběh skvělý a nejednoznačný (ještě teď váhám s jasně danou zápletkou). První polovina je doslova psycholgické drama o zvláštním rozpadu manželství a druhá je perfektně vygradovaný horor až do samotného závěru. Neumím si vůbec představit, co museli herci podstoupit při natáčení (scéna v metru mě šokovala, nikdy jsem nic podobného neviděl). Celkově bych film zařadil na přední místa v hororovém žánru, kdy i po letech bude moct zaujmout svým provedením a originalitou. 90% ()

m4xp4yn3

Pětihvězdičkový, důležitý film, který mě ale nepohltil, spíš se nechal obdivovat. Za každou scénou jsem tušil precizní studii, esej, podpořený skvělou kompozicí a kamerou (způsob jakým kamera spolupracuje s prostorem je geniální). Żuławski se ponořil do tématu a plně se vydal z tvůrčích sil, nicméně stvořil postavy  kterým nevěřím, neprotínám se s nimi. Je to úplně blbý, ale na Possession mě fascinovalo všechno kromě hlavní linky. Nervózní kulisa západního Berlína ve mě pořád rezonuje. ()