Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

lumiros

Kotek, co má dredy a jak se jmenuje ten druhý v kloboučku, poradí mi někdo? Opravdu hloupost, kterou již nikdy více vidět doufám nebudu muset. ()

Master19

Okopírovaný příběh a trapné scénky a herci - na druhé straně svěží střih a konečně trošku vkusněji zakomponovaný product placement. Kladně hodnotím také dialogy. Na nich je vidět, že je nepsal nějaký rádoby znalec mladých, protože většina z nich uši netrhá (včetně těch nadávek). Navíc jsem se několikrát (!) i zasmál, což bych nečekal, proto si neodpustím jednu hlášku. Tu, když partička přiveze pejska prohnaného mandlem vycpávači a ten se po zhodnocení situace zeptá: "Co to bylo???" ()

Timak

Překvapení se koná. Není to sice taková kvalitka, jako Podfu(c)k, ale na český poměry a podmínky rozhodně povedený film. Dokonce ani ten Kotek tam nevadí. V některých pasážích to pokulhává a je nevysvětleno, proč má Michal Beran rozbitej nos dřív, než do něho dostane, ale pokud se naše kinematografie bude ubírat tímto směrem, tak já jen tleskám. 70% ()

Schobul odpad!

Po tom, co ten Salingerův elitní odstřelovač zastřelil(!) sám sebe, jsem to vypnul. To přece nemůžou myslet vážně?! ()

Aven

Na komedii málo vtipné, na krimi málo ehm...krimi? To, že Mádl ve filmu do 5 minut sbalí jakoukoli ženu ve věku od 18 do 35 bych ještě nějak překousl, ale to co předváděl Pavel Rímský v roli zabijáka nebo co to mělo být, byla nefalšovaná sebeparodie (bohužel ne záměrná). Abych použil jedinou repliku Petra Jandy v podvraťácích:"To si snad děláte prdel!?" ()

Compadre odpad!

Nehorázně trapná slátanina, která se snaží být drsná, mafiánská a ještě ke všemu co nejvíc vtipná nemohla zkončit jinak než totálním fiaskem. Hlavním mínusem filmu je jeho celková nevěrohodnost...dramatická výprava made in Kotek budila zhnusený ironický úsměv stejně jako herecký výkon celé party oolo něj. To jak si Karel Janák předtavue mafii, to je průser naprosto nevídaný...aby to byla teprve pecka, tak se ve filmu zpitvoří rovnou celý mafiánský sněm v čele s panem Postráneckým, který při troše dobré vůle jako mafián možná vypadá, ale rozhodně ho neumí zahrát. Snaha být za každou cenu vtipný se Janákovi zkrátka nevyplácí. V tomhle filmu rozohdně ne. ()

sskrblik odpad!

Tak z toho filmu nemám opravdu vůbec nic. Dvojce Kotek a Mádl nic nepředvedli, ani jsem teda nic nečekal. Ale skoro dvouhodinovou nudu... nikdy víc! ()

Saishi

Myslela jsem, že dno českého filmu leží v teenagerovských komediích, ale ač bych tomu nikdy nevěřila, zlaté zasouvání do nažhavených roštěnek než tahle parodie na kriminální žánr. Je vidět, že Janákovi souvislejší děj než jen o "tom jednom" nejde. Co diváka hned praští do očí je pseudomoderní barevný filtr, který kazí obraz až do konce filmu. Příběh nestojí za moc a je absolutně přehnaný. Hlavní hrdinové s jejich dívkami/sestrami/známými jsou jeden nesympatičtější než druhý a když si kluci zkoušejí aparaturu v obchodě a z pod jejich ruk se derou vyčištěné libé tóny zavánějící značkou made in computer, tak se nelze nic než jen smát. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem vážně čekala, že z postavy přefikavače Martyho se stane účinkem kouzla lásky sebezpytující zamilovaný mladík litující svých činů, ale to si naštěstí ve scénáři k mému upřímnému údivu odpustili. Na závěr bych jen prosila pana režiséra o absenci výpůjček z klenotů světové kinematografie. Variaci na tombolu z Hoří má panenko jsem přežila celkem ve zdraví, ale narážky na Kmotra by zasloužily poslat celý filmový štáb i s herci do Vltavy s těžkými kameny v kapsách. ()

cross odpad!

Karel Janák měl asi docela špatné období, jestliže byl schopen vymyslet, napsat a zrealizovat podobnou zhovadilost jako je tenhle film…. Nevtipná, trapná a hlavně k ukousání nudná „komedie“, která se tváří zatraceně cool, ale přitom je na podobné úrovni asi jako Šteindlerova Perníková věž… Ruce pryč! ()

NoFiction odpad!

Fuckt už nikdy více......Mádl mi tady připadá spíše jako teplej, a né jako neodolatelnej sexidol ženských srdcí. ()

JKL

Naivní, ubohé... Fuj! Image, která se jim uvěřit nedá. Naprosto dementní mluva. Ztráta času! ()

šerminator

Teenagerovská kravina. Není tam dobrá muzika, nejsou tam srandovní zvraty, jednotlivé postavy jsou jednolité jak voskové figuríny. NA takové zápletce by se mohl postavit lepí filmek. Docela mě to nudilo. ()

Dagoussek

Rozhodně jsem se bavila a to jsem film viděla už vícekrát. Trošku mě námětem připomínal film Kamarád do deště s únosem psa od mafiána. ()

Krasus odpad!

Absolutně zbytečná a narozdíl od Rafťáku opravdu trapná přehlídka vůlgarnóstí a drsných hlášek bez pointy,které se do téhle rádoby "drsné" a "vtipné" gangsterky nakonec i hodí. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006