Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

Likan7

Další spolupráce dua Kotek - Mádl potvrdil, že čím dál tím víc to jde do pytle. Rock Podvraťáků se snaží být jejich starším, brutálnějším a blbějším bratříčkem, jenže se bohužel povedlo splnit možná jen jen tu blbost. Jednotlivé scény fungují dobře a někdy jsou vyloženě povedené (smlouvání únosců o peníze za psa, Mádl vs. kokain atp.), ale pro film, který má 100 minut je těch legračních věcí opravdu minimum. Většinou sledujeme trapný scény jak Mádl klátí jednu za druhou nebo jak Postránecký v roli kreténa mafiána honí pomocí dalšího kreténa partu blbců, co mu vzali psa, vycpali a chtějí za něj milion...nejsnesitelnějším a nejmenším dementem filmu je překvapivě Martin Písařík. ()

rublik05

Oproti legendárním Snowboarďákům nebo Rafťákům docela slušný kvalitativní sešup. Podvraťáci jsou velice nepovedená komedie s kriminálními prvky, kterou zachraňuje především herecké obsazení, a to především u vedlejších rolí, které jsou mnohdy mnohem výraznější, než ústřední parta rockerů. Za sebe mohu zmínit například vždy charismatického Pavla Rímského, obstojného Jana Hrušínského nebo šíleného Predraga Bjelace. Přihlouplá zápletka mě popravdě vůbec nebavila, docela intenzivně jsem se nudil, komediální stránku představuje několik fakt vtipných scén, jinak samá bída. Moc se mi nelíbila ani kamera, tmavý filtr mi vyloženě lezl na nervy. Jednoznačně nejslabší snímek z Janákovy spolupráce s duem Kotek-Mádl. 2/10. ()

mira.l odpad!

No, nezbývá než doufat, že nic podobného nikdy už nevznikne a nebudem na to nějak přispívat z našich daní. ()

TSZ

Mám velice rád filmy Guye Ritchieho (alespoń první dva:-)) a byl sem upřímně zvědavý na nový snímek Karla Janáka,který mě s dvojcí Kotek&Mádl dokázal při svých předchozích filmových představeních dokonale pobavit (a to jsem tomu před každým z filmů nevěřil).Tentokrát se bohužel stalo to,co se stát muselo a celé bych to mohl přirovnat třeba k fotbalu a rozhodující penaltě:všichni čekají,že ten kdo penaltu proměnil již několikrát předtím ji dá zase,pomalu už zvedáte ruce k oslavě,ale střelec se ukopne a míč letí až na tribunu mezi diváky.Ti jsou rozpačití,všichni sice ví že hráč chtěl dát gól,ale bohužel se tak nestalo.Karel Janák snad nejen že překopl branku,ale celý stadion a míč letí neznámo kam.Doufejme že bude trénovat a příště se vrátí v lepší formě (rozhodně bych doporučoval změnit dres a asi i základní sestavu) ()

7duster odpad!

totálně zbytečný film, který se snaží vyždímat poslední zbytky slávy dua Kotek & Mádl - bohužel, tito dva nemají už co nabídnout. příběh je vysloveně trapný, hlavní hrdinové nesympatičtí (člověk si téměř od začátku přeje jejich smrt), a to, že se ve filmu objeví pár krásek (Jandová, Benešová) a skvělých herců (Postránecký, Hrušínský - u těch se divím, že do toho vůbec šli) to rozhodně nespasí - tento film je jeden z nejhorších českých filmů posledních 10 let ..... ()

danielwanderer

Priznám sa, čakal som ďalších Snowborďákov, či Rafťákov a opäť sa priznám, asi by mi to ani veľmi nevadilo, pretože bez mučenia priznávam (už tretí raz :)), že ma tie dva snímky celkom pobavili. No ale toto som nečakal. Celkom neslušnú českú komédiu o jednej kapele, ktorú bez poriadnej ukážky ich umenia len tak do sveta hviezd nevezmú. Potrebujú prachy a nájdu si spôsob nie práve najšťastnejší, ono poštvať si proti sebe hlavu pražskej mafie, to nieje boh-vie-čo... Spôsob? Siahnúť na to najcennejšia jednej mafiánskej palici. Veľmi sa páčila jedna vec, ktorú musím vyzdvihnúť a to zvláštne šedivé spracovanie a celkom zábavné robenie si srandy z vážnych krimi filmov. Čo sa mi už páčilo menej je, že som sa predsa dosť nudil, čomu zodpovedá aj hodnotenie. ()

playboy_05

tak a máme tady vítěze...po ubohých Snowboarďácích...ještě ujetějších Rafťácích...přichází něco co nemá v české kinematografii obdoby...tahle naprosto dementní rádoby černá komedie se opírá jenom o jména Mádl a Kotek, kteří spíš než jako "gangsteři" vypadaj jako dva kašpaři ()

Ravenus

Mnohem lepsi nez raftaci a srovnatelne s snowboardaky. Par scen je celkem vtipnych, postavy jsou sympaticke a i dej neni uplne spatny. Nebyt Postraneckeho tak je o neco lepsi.....videno pod vlivem marihuany:-) ()

_aandyy_ odpad!

Bože, tak to byla hrůza! :( Mádla snesu, Kotka vůbec, nakonec jsem se vydržela dívat půl hodiny a pak jsem to vypla... Neskutečná kravina. ()

_Ccooffee_ odpad!

Tak toto je cesky, filmovy odpad. Nudne, hloupe - uz jenom chybel v pozadi potlesk (jako v nekterych sitcomech) aby upozornil divaka, ze scena byla ctipna a mel by se ji zasmat... Tohle vazne ne... ()

qVitek odpad!

Tento film je tak nedůvěryhodný a hraje se na film.Ultra mega kombo super extra týpci cool Kotek a Mádl to nezachrání, spíš to splachují ještě hlouběji do žumpy tuctových komedií. Vtipy ubohé. Je to "jakoby" pokračování snowboardáků, asi s cílem vydělat další balík peněz a vyrýžovat co nejvíc. Nucené vtipy. Nucená zábava.Strašná forma úpadku. ()

Alojs

A mě se to náhodou líbilo. Mladší verze Kamarádů do deště. Po (nepochopitelně) vynášených Rafťácích a Snowboarďácích konečně utěšitelný zásah. Vtipné a odsejpající, přestože nijak zásadní a rychle vyprchávající. ()

Zeldur

Tenhle film opravdu za moc nestál. Kotka s Mádlem jsem nikdy moc nemusel, ale pár světlých momentů tam bylo. ()

Zl0

Veľmi zlé. Striedajú sa pasáže kde som sa dosť nudil s tými kde som mal silný pocit že scéna, nápad alebo fór su odniekiaľ ukradnuté a narýchlo skopírované tak aby to sedelo s názvom titulu. Páčili sa mi Snowboarďáci, dokonca aj Rafťáci boli celkom znesiteľní, ale toto som naozaj ledva dopozeral. A pôvodne som sa na ten film celkom tešil. ()

qvark

,To jsme ale natočili blbost...ale to neva, prdnem na to modrý filtr a bude to kůůl´ Ta jedna hvězda jde za Janem Hrušínským, který se filmem docela slušně prochlastal.... ()

MFloyd

Celkem slušný překvapení, fakt sem se bavil. Jedna z mála dnešních komedií, u kterých se většinu času směju. Nebojím se proto dát 4*. ()

Desdinova

Dám tri * za soundtracky, za to, že je to český film, za pár vydarených fórikov a to je asi všetko mám aspoň tri dôvody , za každú hviezdičku jeden ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006