beran-ek

Kdybych měl hodnotit děj a příběh filmu.. bylo by to tak na 2*.. ale za bojové scény a Tonyho Jaa další 2*.. Jen stále nechápu ten název zde na csfd.. pokud vím, tak nejde o Ong Baka 2 ()

wipeout

Dej nestojí absolútne za zmienku a film sa ani nehrá nato, žeby malo. Od začiatku je jasné, že nás čaká kvalitný akčný biják kde je radosťou sledovať každú sebemenej akčnejšiu scénu. Oproti jednotke sa všetko čo ju robilo tak super ešte zosilnilo a tvorcovia nám priniesli oddychovku aká sa tak ľahko nevidí. Hlavne záverečná 20 minútovka sa pozerá priam s otvorenými ústami dokorán. Teda ak ste ochotný odpustiť absenciu slušného deja a realizmu tak vás čaká riadne divoká jazda. 3,5* ()

Tygrys

Velmi dobré akční scény bohužel nezachrání výsledný celkový dojem. Absence kvalitnějšího scénáře a mizerní herci (hlavně vedlejší role) film jako celek dotáhnou k podprůměru. 2,5* ()

dee-key

Z jedničky jsem byl vyplesklej docela dost a jestli se vám taky líbila, podívejte se na dvojku. Jo, sice to není nic jinýho než arkáda (Chodí a mlátí lidi, pak sundá bosse. Pak chodí a mlátí víc bossů najednou až sundá filnálního záporáka.) což je nádherně vidět ve scéně v točitém baru nebo co to bylo za podnik. Když se pak na plac vřítí nosorožec Nathan Jones nebo baleťák Lateef, začně teprve legrace. A taky to téma že mu ukradli slony není zrovna dvakrát okouzlující. Štěstí že tyhle filmy nepotřebují příběh ani scénář. ()

fmash

První část filmu, kde je barvotiskově sentimentální formou představen hlavní hrdina a jeho vztah ke slonům, by mohla klidně posloužit jako dokumentární záběry z thajského rurálního prostředí. Opravdové použitelnosti k seriózním účelům by ale nejspíš zabránily postprodukční hrátky s efekty typu malé hloubky ostrosti nebo zvýšené saturace barev. K tomuto kýči se následně přidá nevkusný patos, který ostatně v celém „příběhu“ neuvěřitelným způsobem umrtvuje emoce normálního diváka (za nějž se ovšem poněkud egocentricky považuji). To je samozřejmě asijská specialita, u thajských tvůrců obzvlášť oblíbená. Přejme jim to, mají to asi jako archetypální komponentu. Alespoň mají tu slušnost (žere je totiž jejich buddhistické svědomí), že se přímo ve filmu nepřímo omluví, že tu následující řežbu „tak nemyslí“, protože, jak v jednu chvíli v tomto snímku praví vypravěč, „Thajci nemilují násilí a přejí všem jen to nejlepší“. Hleďme. Nuže, po skončení části s pastorální selankou se cosi zvrtne (podle všeho scénárista) a začne šílený kolotoč naivní nudy, kořeněné ovšem bojovými scénami, ve kterých mladičký hlavní hrdina masakruje (nejlépe) svými koleny všechen Sydneyský kompars. Nebýt full contact masakru a své práci oddaných kaskadérů, „Ong-Bak 2“ by byl jasný odpad. Kdyby se vystříhala vata a řeklo by se, že je to instruktážní dokument, bylo by to na pět hvězd (no ale ta nekonečná fronta maníků, co po jednom nabíhají s nataženou rukou, aby jim ji Tony mohl zlámat, to už bylo skoro moc - i když: v instruktážním videu by se to opakování sneslo :)). Dávám tři a skoro váhám, i když to byla bezva mela. Je to prostě film okrajového žánru. Nejsem toho názoru, že samoúčelné představení bez kouska ponaučení v příběhu je dobrý film (ponaučení „neser Tonyho“ se nepočítá). ()

kagemush

Už zase nesdílím všeobecné nadšení. Ani to snad nebudu nijak rozmazávat. Jsem zaujatý (páč su nasrané, jak jsem zas zabil dvě hodiny svého času).---- Všichni zlouni už jsou zase v černém, jen jeden je na chvíli v červeném-běží po schodech v ústrety klaďasovi, jenže pak škobrtne o židli a rozplácne se na zem .Nevstává -asi se uhodil. Za chvíli v jiném záběru jím hrdina prosklí vokno, aby následně už bez kapuce (von je to blonďák), ale furt v červeném zas chvilku běžel do schodů.-Tak tohle pro mě byla nezábavnější scéna - a pak ta s přeřezáváním šlach. Kdyby té nebylo, šlo by to do odpadu. ()

Chen

I kdyby tu nějaký zajímavější příběh byl, tak ho šílený střih stejně znehodnotí, ale veškeré výhrady mizí v nedohlednu, když dojde na akční scény. Lahůdka pro každého milovníka bojových umění. Něco takového se prostě jen tak nevidí. A to v nejlepším slova smyslu. ()

ZoltanCZ

Film dvou tváří. Akční stránka filmu je boží a člověk má chuť doma házet salta přes sedačky a rozkopat skříně, naopak příběh je totální sranec, na který je nejlepší brzy zapomenout. Celkově jde však o zábavný akčňák, Tony Jaa je masér a prakticky všechny bojové scény rozhodně stojí za podívání. 6/10 ()

Martin741

Scenar teda nic moc, a rakosnici typu Tony Jaa isli vzdy mimo mna /zlaty Michalkov, Tarkovskij, Gabin ..../. Film zachranuje len to thajske bojove umenie ..... neviem chytro ako sa vola. Kazdopadne nejsem fanusikom tychto rakosnickych filmov, to viem naisto. A zdalo sa mi to slabsie ako Ong Bak 1. 60 % ()

dezorz

od filmov prednej i zadnej indie, tak ako i z krajin tichomoria nemozno ocakavat logicky prepravovany pribeh. cas v tychto krajinach plynie inym sposobom. podobne, aj v tom y. goongovi nejde o pribeh. ten je trapny az do morku slonej koze. preco tento film pozerat? kvoli bojovym scenam. skutocne presli upgradeom, trocha viac strihov ako minule, trocha viac roznorodosti v nepriateloch. skoda, ze sa to predava ako 1,5 h film, vystrihat to na polhodinovu prezentaciu bojovych umeni, pozriem si to este raz. :) ()

Petoss1

Oveľa lepšie ako jednotka, sakra tie bojové scény nemali chybu, scéna v jednom zábere ako hlavný hrdina postupoval v hotely hore ma dostala (skutočne to bolo dosť nereálne) a záverčný súboj! no toto Nathan Jones s tými jeho rukami ktoré boli väčšie ako Tonyho hlava s ním mohol skoncovať ľavou zadnou ale nestalo sa tak. Všetký tie plusy zabíja debilný príbeh o záchrane slona sorry dvoch slonov. " Kde je môj slon" ?! 70% ()

Flaxik

Zápletka je rozhodně zajímavá, nemnoho lidí hledá ukradené slony, ale to tím, že to nebývá natolik běžný majetek jako auto nebo sbírka kreditek, U slona (živého) nastávají taky skladovací a logistické problémy, nehledě na to, co ta potvora sežere. No a přesto se najde parta makovců, kteří si z kradení slonů dělají živobytí. Ovšem netuší, jaké problémy jim udělá páníček, až je najde. Výborná jízda s trošinku rozpačitým začátkem, ale když už se to rozjede, nemá to chybu. Tony to bere jak smrt a duch Bruce Leeho zcela jistě uznale pokyvuje hlavou. Po dost dlouhé době pěkně udělaný film s bojovým uměním. Užití sloních kostí jako ultimátní zbraně mě dojalo až téměř k páté hvězdě. ()

Bláža

Příběh o unesených slonech je opravdu jednoduchý. Každopádně ten je tu opravdu jen jako vata. Hlavně že poskytuje hlavnímu hrdinovi na jedné straně dostatečnou motivaci k akci a na té druhé situace k exhibici jeho bojového umění. Exhibice je to správné slovo pro tenhle film – nejde jen o ty bojové, ale i bmx a inline brusle, stejně jako už z Ong-Bak známé honičky (tentokrát na lodích). Skvělou práci tu odvádí kamera, která je správně „akční“ – hodně časté jsou dlouhé jízdy bez střihu, neobvyklé úhly, zpomalené záběry k vypíchnutí extra kopu a tak podobně. Oproti Ong-Bak mi přijdou bojové scény choreograficky ještě propracovanější (pokud je to vůbec ještě možné). Zvláštní, jak může být film postavený jen na čisté akci tak zábavný. ()

TomikZlesa

O kousek lepší nez Ong Bak. Otázka ale zní co ještě v případě Tonyho zlepšovat ? Každopádně příběh to nebyl, ten je opět velmi pitomý..záchrana mladého sluňátka je taky moc dobrej nápad hned po záchraně hlavy ong baka :)..Perfektním vylepšením je tu totiž Nathan Jones vs. Tony Jaa :) ()

cubajz

duely a akrobacie jsou v tomto filmu opravdu výborné, ovšem to je tak vše - ač je, v poslední době celkem populární, Tony "žabí držka" Jaa bezvadný kaskadér a dokáže obdivuhoné opičiny, jeho pokusy o ztvárnění emocí by lépe zahrál i můj desetiletý bratranec. Dalším minusem je nudný vidlácký námět, hodně podobný jako v Ong-baku, a velké davové bitky, kde hlavní hrdina kosí zástupy protivníků a které vůbec nepůsobí věrohodně - při sledování máte pocit jako by každý zlosyn jen stál na značce a poslušně čekal na ránu, která ho pošle do filmového nebe. Těším se, až bude Tonyho akrobatický potenciál využit v nějakém lepším filmu... ()

bukowski83

Po akční stránce to byla vážně pecka, ale co si budem povídat ten scénář a ty dialogy byly jak z Kouzelné školky. Souboje postupně omrzely a když připlaval Eddie Gordo s vytetovaným PRAY na hrudníku, začal jsem se teda modlit, aby už moc nemluvili a skončili. ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia