Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

4k7

Film který si na nic nehraje, žádné separování zla a dobra, žádný hrdina, kterému by jste měli fandit... jen čistá přirozenost. Na jedné straně nekompromisní vyjednavač (Samuel L. Jackson) s důležitýma šaškama okolo, na straně druhé zadržený jaderný expert, nyní islámský terorista (Michael Sheen). Začíná hra, ve které se hraje o lidské životy a rozhodující je pouze čas, odhodlání a kdo koho dokáže zlomit. Nikdo nemá v úmyslu povolit a na nějaké sraní zkrátka nezbyl žádný prostor. Děj a napětí neustále graduje a samotného mě překvapilo, jak moc se thriller ke konci vyhrotil. Jo - myslím, že je to hlavní přednost tohoto filmu, který je mimo jiné i perfektně zahraný ()

DJ Kritik

Takto nejak si predstavujem napínavý príbeh. Žánrovo miestami až brutálny príbeh, je plný dramatických zvratov. Skutočne sa dá vcítiť do ktorejkoľvek postavy a z pohľadu tej či onej postavy je vždy iný uhol pohľadu na danú situáciu. V podobnom filme /Five fingers/ sme mali možnosť vidieť kolegu z Matrixu Laurence Fishburna, kde síce dramatičnosť tiež nebola zlá, ale tu, je to iný level, ktorý odkrýva i jednotlivé povahové rysy ľudí. A len tak medzi nami, skúste si predstaviť sami seba, čo by ste v danej situácii urobili. Poprípade, čo by ste neurobili a za akú cenu. Vtiahnutie do deja: ***** Akčnosť: *** Brutalita:**** Realita:***** Dramatičnosť: ***** ()

Rora.

Trinity Moss v roli agentky mi přišla hrozně hodná na to v jakým prostředí se to odehrávalo,ale takhle to asi mělo být..ďábel Jackson a anděl Moss..film super, napětí, drama, nechutnosti, konec nad kterým člověk musel uvažovat a zamyslet se jak to asi dopadlo, přičemž každej si mohl sám vydedukovat konec, moje pochopení,tak kdo to neviděl, tak si to nečtěte :): já to pochopil, že u každé bomby dal ten terorista ještě další malý bombičky, aby když by prozradil ty hlavní tři bomby, aby je nakonec odpálili ty menší bomby, ale jak říkám, jen můj názor :) ()

Ferenzo

Film se odehrává převážně v jedné buňce,která je umístěna v nějaké tělocvičně ve škole. Film má zajímavý rozjezd,ale pak mě trochu zarazilo,libování si v mučících metodách. Až na konci filmu jsem pochopil,o čem vlastně film měl být a co mi měl dát. Dá vám především to,že vyšinutí teroristé nejen z muslimských zemí mají tak zatemnělý mozek,že vydrží vše a dokáží vyhrát ve svém "svatém" souboji,i přes mrtvoly svých nejbližších. Dost drsný film,ale rozhodně mi něco dal a proto 75%. ()

RoninNiro

Téma tohoto filmu ma ani trochu nelákala, no o to som radšej, že som si naň našiel čas (a to hlavne koli Samuelovi L. Jacksonovi). Určite to nieje film, ktorý zachutí každému. Film je prepeletený scénami mučenia, situáciami kedy čakáte to najhoršie a takisto situáciami, kedy sa to najhoršie naozaj stane. Druha stranka veci je, že amíci si to tak trochu robia sami, pretože toto dielo môže pokojne slúžit muhadžídom, ako praktická príručka s nazvom "Ako chytiť amika za gule". Pretože s jednou vecou sa žiadny boj nedá vyhrať a tou je ortodoxná viera z ktorej pramení neochvejná oddanosť svojmu Bohu. A práve takýto boj bude počas filmu viesť Samuel L. Jackson s Michaelo Sheenom, ktorý sa podľa mojho zhostil svojej role rovnako dobre, ako jeho skúsenejší rival. A Samuel bude poctivo rezať všetko, čo bude považovať za Sheenovo slabe miesto. Slabé miesta však nemal len terorista ale aj film. Cely film otváral tucnučký utrápený pán dvere na rôznych miestnostiach s vetou "Brody potrebujeme te tam", čo časom už vyznievalo komicky. Spoiler!!! Záver, kde režisér nechal teroristu spachat samovraždu, bol podľa mojho odfláknutý. Pretože oceňujem, že film sa takmer cely odohral v jednej miestnosti a ani chvilku nenudil + ako vždy neuveriteľný výkon Samuela L.J. davam 4 hviezdy. Kto znesie viac krvy a ma rad thrillery neolutuje. ()

Daxus

Žádná velká akce, a přec si tenhle fim budu dlouho pamatovat. Na pozadí boje s terorismem vyvstává otazník, zda bojovníci proti teroru nejsou horší než teroristi. Účel světí prostředky, a tohle je válka. A v ní prostředky vždy překonají účel a stává se nemyslitelné. S. L. Jackson o tom ví své... ()

RobbieM@N

Uspokojení pro sadistu, ale ne pro člověka co nerozděluje svět na ty "dobré" a "zlé". Unthinkable pokládá dnes-důležité otázky, ale skrz charaktery, které jsou prvoplánovité a rychlokvašné. Zbytečná teatrální polarizace jednotlivých postav mne moc neseděla. Scénář má pár dobrých zákrutů, ale nemůže to zakrýt ostatní věcí ve filmu, které tam jsou dle mého pouze "na efekt". Kvalitnější režisér by to možná dokázal lépe ukorigovat. ()

Syna.1990

Hodinu a půl řešíme, jestli můžeme zabít jednoho, abychom zachránili deseti tisíce .. Já jsem jednoznačně na straně Samuela L. Jacksona. Zlikvidoval bych jednoho teroristu, abych zachránil normální lidi. Absolutně zbytečná otázka! Dobrý nápad, dobře natočené, výborné herecké obsazení, ale že by to byla nějaká extra třída to říct nemohu. Řekl bych, lehce nadprůměrný filmíček. 70%. ()

kedu odpad!

film je ukázkovou zakázkou USarmy a tehdejšího pravicového establishmentu s velmi primitivním akcentem na první signální soustavu - ostatně jako většina produkce vzniklé v koprodukci producentů z cesmínového lesa a ultrakonzervativních jestřábů. V éře vysoce sofistikované špionáže a úzce provázaných mezinárodních vztahů jsou tyto filmy tak hloupé, že i seriál s Jamesem Bondem je nápaditější minimálně v míře nadsázky - což se o jeho posledních dílech rozhodně říci nedá díky herci D. Craigovi, takže to beru zpět. Morální dilema postav je postavené na hlavu svou naprostou sociopatickou nekompatibilitou s vžitými etickými a morálními normativy - stačí se podívat na postavu H, který má vlastně normální rodinu a jeho žena ví co dělá a jsou spolu šťastni - to není sociální definice blízka realitě, ale spíše psychiatrické klinice - ostatně přestupování postavy H z modelu sadistického psychopata do polohy milujícího otce a bezvadného manžela je opravdu zrůdná ve své nereálnosti - ostatně v reálu by byla správná následující úvaha: kolik obětí v rámci sadistických výslechů má na svědomí postava H a kolik z nich byly oběti "oprávněné". To je něco nepředstavitelného a přesto zkusme si představit, že film by měl jako hlavního hrdinu nikoli atentátníka a teroristu, ale pouze podezřelého, ze kterého by se vyklubal nevinný člověk... i proto je zakázáno mučení, protože dopředu lze o podezřelém jen velmi obtížně něco sdělit - v filmu Odpočítávání tento problém vyřešili prostě - začali přiznáním hlavního hrdiny, jeho přihlášením se k islámu a k instalaci jaderných bomb... To by v tom byl čert, aby divák správně nezareagoval... K filmu je několik velmi dobrých komentářů všímajících si mimo jiné aspektu míry zobrazovaného násilí, které naznačuje, že v budoucnu bude extrémní násilí a sadismus zobrazované v zájmu "dobré věci" asi běžnou záležitostí. ()

Romeroo

No to snad... konečně něco dopadlo taky dobře...neubráním se slze v oku a rozepíšu se o velmi milém překvapení z dobrého konce a taky o Samuelovi a jeho něžných praktikách. Situace je jasná, někde dělá tik tak super bomba ( vlastně tři )...no neumím počítat! A tak se ke svému jobu dostane Samuel a jeho asistent, Samuel je ve svém oboru specialista a celý film jsem mu při výslechu toho psychouše věřil, jenže..zase žena...bezdětná...přecitlivělá..ach ty ženy..nepochopí, že pár elektro šoků a odřezaných článků má pomoct US a A....v krátkosti jsem popsal děj co mě tak bavil, a tentokrát odpouštím klasické zaběhlé intriky na hloupého diváka, fungovalo to! Mám rád pocit z dobře vykonané práce, škoda Samueli, že Ti to ta FBI posrala, mohl jsi vyhrát Ty, sakra já Ti fandil!!! 86% ()

Havala

Nejlepší film natočený za posledních asi 20 let co jsem viděl. Tak emotivně nabitý thriller jsem nikdy neviděl. Nejde o to jak dobří herci hrají, jak "atraktivně" a líbivě je to natočené, ten příběh a nekonečné napětí mě hodně zásadně oslovilo. Jak popravil jeho ženu je ta nejlepší šokující scéna která dává filmu zcela jiný rozměr. Nic na co bych se dokázal dívat každý den jako např na Chalupáře:-), ale prostě toto je filmový klenot!!!!!! ()

morris22

"Jak daleko jsme ochotní zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi?" Trefný popis! Co je ještě únosné a co je už za hranou? Tenhle film vás zkrátka donutí se zamyslet...a místy až démonický, "bezejmenný" S. L. Jackson je ztělesněním hrůzy! Za mě 85%. ()

srncek

Samuel L. Jackson ako totálny motherfucker,ktorý nenechá svoju krajinu v srabe nech to stojí čo to stojí...a že to teda bude stáť! Hodne necitlivý a intenzívny film..no veď zistíte. 92% ()

gicous

Unthinkable - nemyslitelné, že Jackson mrhá svůj talent na podobně podřadné projekty určené pro televizi. 2/10 ()

Barbeeh

čas 1:29:16 .... v tej pseudoexcelovej tabuľke sú všetky názvy súborov v mojom počítači, ktoré randomne naťukám, lebo sa mi ich zrovna nechce vymýšľať... srsly for real... hghghghghghghghghghghg ()

freedom3112

Takže si to ujasněme. Svoboda a práva člověka končí tam, kde končí svoboda a práva druhého člověka. Přijmeme-li tuto teorii a budeme-li pokračovat ve vytyčené linii, zcela jistě nám brzy dojde, že jsme na cestě, která má tvar ležaté osmičky. Tak jak z toho ven? Kdybych znala odpověď, určitě bych byla na věky věků nositelkou Nobelovy ceny za mír. Jednou jsem tu psala o hrdinství které se utváří v běžném životě a podle mne, tady je jedna z cest. Jsou slova, která mi pomohou myšlenku vyjádřit : čest, soucit, láska, tolerance......Ale jak je to možné, že tyto slova zní v dnešní době jako : chleba,máslo, fazole,hovno..... Jak se to stalo, že je slušnost považována za slabost? Takže se podívejme kolem sebe a uvažme, co můžeme napravit dokud tu ještě jsme. Tam začněme. ()

vipeerr

Trinity skvělým překvapením celého výslechu a Samulej L Jackson samozřejmě nezklamal a veškerou pozornost stáhl na sebe. Stejně tak uvěřitelný Michael Sheen kterého si naposledy pamatuji jako robota z Passangers zvládnul roli terroristy uvěřitelně. Napínavé do poslední vteřiny. Některé záběry bylo až nelidské dokoukat ale za mě 85%. Pořádně napínavý kousek :) jediné - je za mě utahaný začátek. ()