Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiální text distributora)

rwa

To jsem zase jednou dal na doporučení Fuky... Jako komedie to nefunguje, ta jakožehongkongská ulítlost v akčních scénách je víceméně trapná a ta číňanská japonka navíc ošklivá. Vpodstatě omyl. Slabší tři... ()

scalper

Pomerne obyčajná akčná komédia, všetko bolo dosť očakávané. Ak by tam nebola China Chow tak dám možno 2 hviezdičky :) ()

Pythonator

Na to, že je ten film docela neznámý, je překvapivě dobrý. V žánru akční komedie patří podle mě mezi špičku. Zábavný je až to mrazí, vzhledem k tomu, že většina vtipů se točí kolem zabíjení lidí, pytlů s mrtvolama a masturbace. Akční stránka je taky skvěle zvládnutá. Scény se střílením mají mnohem blíže k Matrixu než k akčním bezduchým béčkovým filmům. ()

P@\/EL

Dobře si uvědomuju, že většina akčních kousků, přestřelek a honiček má od reálu dost daleko, každopádně zde to vše vypadá tak efektně a celkově se na tento svižný film dobře dívá. K tomu se navíc přidá i několik vtipných okamžiků, zdařilých hlášek a v neposledně řadě i obstojně vypadající zápletka. Ono není jen tak unést rajcovní asijskou školačku a pak utíkat před bandou nasraných zabijáků. ()

vinducha

A já si řikal , že mi tam už chybí jen Jackie Chan a on s ním rejža udělal 5 let před touto taškařicí Příběh policajta. Být mi 13 a vidět to v době vzniku , tak hýkám blahem. Přesto je to velice zábavná akční jízda a ten humor to parádně odlehčuje. ()

JoudaCZ

Ten film asi nebyl špatný, jen byl hrozně... nevtipný. Prostě sedíte, říkáte si, jo, tohle mělo být vtipné, protože..., takže bych se měl smát, ale nesměju. A to je u komedie blbý. Jediné, co fungovalo, byly klidné scény Melvina s Keiko. Takže romantika... a to mě nebere. ()

Profík

V podstatě takový nenápadně vyadající film, ale ukrutně dobrý, výborný humor i akce, dobře obsazený a povětšinou s ďábelským tempem.90%. ()

padlar

Jeden z mých neoblíbenějších filmů. Člověk se u toho rozhodně nenudí, ale zároveň se i pobaví. Některé vtípky jsou opravdu podařené. ()

Traktorista

Příjemný akční film, pohodové scény, nagelovaný bastardi, hudba z kazetáku, prostě přesně takové to béčko na večer, kdy člověk potřebuje vypnout mozkovnu a jen zevlákovat na gauči. Ačkoli to ale na první pohled nevypadá, je to dobrej filmek. Akce jsou přehledné a dobře udělané, střih neskáče a není divokej, hudba sem tam docela slušná. Rozhodně tenhle filmek nikoho neurazí a jen potěší .) ()

im8

Jaký rozdíl oproti později natočené taky-komedii Pot a krev. I tady únosci žádná parta Einsteinů, nablýskaných svalů více než dost, nějaké to úmrtíčko, Mark Wahlberg v hlavní roli obou filmů, ale zde veškerá podobnost končí. Výsledek nebe a dudy. Jo jasně, P&G je podle skutečné události, tady se mohl scénárista odvázat, ale na to ve finále sere Bílý tesák… ()