Bílý drak

• Hongkong Xiao bai long qing hai fan bo (více)

Akční film ve stylu Klanu létajících dýk s prvky bojového umění a stylizovaných akčních scén. Mladá aristokratka se zamilovala do prince z císařské rodiny. Úplnou náhodou si osvojí dovednosti bojových umění Bílého draka. S novou nabytou silou pochopí, že konání dobrých skutků pod jménem Malý bílý drak má jisté výhody. Když se dozvídá, že proslulý vrah Chicken Feathers má v plánu zabít jejího milovaného prince, pokusí se tomu zabránit tím, že zabijáka dostane první. Po několika neúspěšných pokusech v ní ale začíná pozvolna růst pochopení a soucit se slepým zabijákem. Právě její rozhodnutí pomáhají odkrýt skutečné spiknutí, které se skrývalo za atentáty na prince. (oficiální text distributora)

Brain-D

Tenhle film bych nebral mezi akční, ale spíše mezi dramatický či romantický. Zatím všechny film Wisona Yipa byly o akci, ale tady se snažil použít pár vtipných nápadu a trochu zahrát na city. To se mu celkem povedlo. I když některé pasáže trošku nudili, je to pěkný film. ()

MI-380

Pohádková historická bojová podívaná s oblíbeným asijským létajícím slepým bojovníkem kombinovaná shrekovskou parodií. Občas zábavné. 55%. ()

noctambule

Když člověk uvidí ne moc povedený snímek o to víc dokáže ocenit povedený. Prvky bojového umění tu samozřejmě nechybí, ale mnoho z čínských akčních filmů ano. Zjímavý je výběr hudby, Ódu na radost bych v asijském filmu nečekala. Slabé 3 hvězdičky. ()

Asmodin

Kdyby vynechali ty kraviny jako přesunování sil apod. tak je ten film daleko lepší, takhle to na mě trochu působilo jako parodie ()

newmant

Celkem povedená akční komedie, pravda nuda se střídá s povedenými částmi, ale bavilo mě to. Celkový dojem - dobrý filmek.. ()

Matli

Spíše než akční je to romantický a hlavně nepovedeně romantický s občasnýma bojovýma scénama, které nejsou zase tak dlouhé a dobré aby stály za povšimnutí. Celkový dojem je podprůměrný, ztráta času. 26% ()

Cruchot

Slabší čtyři, ale já jsem se nečekaně slušně bavil. Hodně osobitý film, který neuvidíte každý den. Moderní (a hlavně západní) prvky kultury naroubované do kulis historické Číny - už jen z toho se podařilo autorům vytěžit mnoho komických situací, ale to by asi bylo málo. Naštěstí tu ale ještě máme zajímavě vykreslené postavy (především ústřední duo školačka s nově nabytými schopnostmi a slepý nájemný vrah) a zajímavé akční sekvence, kterých bych však čekal přece jen trochu víc. Děj je poněkud šablonovitý, ale nenudí, přesto druhá půlka filmu se místy přece jen už trochu vleče. Za zkouknutí tenhle filmeček ale určitě stojí. ()

dakarin

Nádherná pohádka s neskutečně precizním a čistým rukopisem. Hrající si a přitom kompaktní, mnohokrát měnící směr a rytmus, ale ne popletený. Jedná se o mistrovské dílo, filmová balada. Jiný odstín než u "Klanu létajících dýk", spíše něčím připomíná film "Tygr a drak" - však podobná krása jako u obou zmíněných, jen si na rozdíl nedělá nijaké starosti. Vizuální nádhera, vtipné dialogy, geniální režie. Skutečně málokdy jsem takto mile překvapen. Skutečný mistr umí .... d o p o r u č u j i .... ()

Ceberus

Óda na radost, Mekáč a kolečkové brusle? To je teda ujetost. Chtěl jsem tomu dát původně jen jednu hvězdu, ale za těch pár ojedinělých povedených fórků teda přihodím ještě jednu. ()

Armin82

Tak o tuhle věc jsem náhodou zavadil na jedný z komerčních televizí a jen a jen jsem litoval!Zlatý,starý dobrý Shaolini nebo Mstitel s píšťalou.Tohle nevim ani jestli byla pohádka,akční film nebo komedie.Asi všechno dohromady.Když mě kámoš vždycky na Facebooku zaspamuje nějakým čínským popem jen,abych se zasmál,tak po tomhle filmu i po tý hudbě si říkam, zda v těch asijských zemích vůbec ví, co je za rok a jaká je doba :)Oni jsou prostě jiní,mají zvláštní zvyky,myšlení a zvláštní představu o tom,jak zaujmout zbytek světa.Tragickej děj,tragičtí herci,tragické konverzace,tragické lítání vzduchem alá Matrix,tragický všechno...nevim,prostě si myslim,že naše světy jsou dost odlišný a že některý věci od našich asijských přátel, by neměly překročit jejich hranice a tenhle film jedna z těch věcí rozhodně je :) Za posledních docela zábavných 15 minut dam jednu hvězdu,ale tim jsem skončil ...KATASTROFA!!!! ()

Lavinia

Parodie na čert ví co, hrozně nevtipná a trapná. Zejména se mi protivila směs historických kostýmů a děje s parodickými prvky z moderní doby. ()

Juri-Sai.

Tak tenhle film mě hodně zklamal. Asi taky hlavně i tím, že na druhé straně obalu bylo uvedeno "Klan létajících dýk si vynásobte stokrát" tak sem si ho najivně za 300,- koupil a musím uznat že obal splnil svůj účel, protože prodal komediální flák, který neměl s klanem dýk nic společného. Asi se spletli a měli uvést místo násobte odmocněte pak by to možná sedělo. Autorovi té kouzelené věty bych nejraději celí ten obal nacpal do chřtánu a zadupal ho nohou pěkně hluboko. Na druhou stranu sem se párkrát i zasmál při sledování tohoto kousku. Úsměv mi ale opadl vždycky po té když sem si vzpomněl kolik sem za něj utratil. ()

blekekeke

Už jen když koulel očima :o)) a ještě ve vzpomínce, jak byl malej :o) No a v parodiích se vše odpouští, takže nakonec to byla povedená Hong-Kong taškařice :o) ()

djcremo

Blbá paródia na kung-fu filmy. Miestami to bolo až dosť trápne. Hlavne pokus o vtip bol miestami skôr na zaplakanie. ()

FandaF

Opět stupidní zařazení. Ten film je především parodie, pak komedie, pak pohádka a možná až pak trochu akční... Občas jsem při drátových scénách nechápal, že se do těch drátů nezamotali... Protože těch vrutů, salt a já nevím ještě čeho, už bylo opravdu příliš. Jinak občas pěkně debilní kamera. Pochválit lze snad jen krásu hlavní hrdinky. A občasné gagy - buď parodie na nějaký akční film, nebo zatáhnutí moderních prvků současnosti do historického prostředí tohoto filmu... ()

retrix

Děj je jednoduchý, místy bláznivy s prvky komedie, nic vyjímečného na filmu není až... Až na hudbu, klavír, smyčce a harmonika filmu dodávají něžnost a poetičnost a má takovou moc, že hlavním protagonistům se nesmějete ale fandíte, aby to dali dohromady. ()