Penny se bojí

všechny plakáty

Osmnáctiletá Penny Deerbornová má panický strach z aut - jako malá totiž přežila hrůzostrašnou autonehodu, při níž mohla jen bezmocně přihlížet, jak její těžce zraněná máma v příšerných bolestech nekonečně pomalu umírá... Její terapeutka Orianna se rozhodne pomoci utrápené dívce zbavit se její neobvyklé fóbie přímou konfrontací s jejím největším strachem, a tak ji jednoho dne naloží do auta a společně se vydají na dlouhou cestu do hor! Jenže místo požadovaného uzdravujícího procesu se dostaví pravý opak... (TV Horor Film)

Mordenroth

Niekoľko nelogickostí by sa ešte dalo odpustiť. Film má totiž miestami celkom solídnu atmosféru (a jednu dosť dobrú ľakačku). Po určitom čase som však začal byť trochu nervózny a mal som pocit, že snímka trvá už viac ako 90 minút. V tej chvíli som sa pozrel na hodinky a zistil krutú pravdu - ubehlo len 60 minút. Z námetu tak radšej mohla vzniknúť napríklad jedna epizódka z Masters of Horror. S prižmúrením obidvoch očí dávam 60%. ()

Caelos

Příšerně nudná, ukřičená, utroubená blbost o holce zavřené v autě. Jo a objeví se tam stářím notně sežvýkaný Michael Berryman, čím je starší, tím je ošklivější. ()

Terva

Zajímavě řešené úvodní titulky a hezký průnik kamery (Joplin Wu) autovrakovištěm. CITÁT - Je to jen auto, je to jen auto, je to jen blbý auto !!!...... Překonal jsem "strach" a fobii z tohoto snímku a odvážně jsem si ho pustil. Pohodlně se usadil, dal ruce volně podél těla a po pár chvilkách .....zavřel oči. Po pěkném úvodu se to proměnilo v docela dlouhou nudu. CITÁT - Krásný auto, ale já budu zvracet........ ()

fcreading

Priemerný atmosferický horor, o Penny a jej psychologičke, ktoré sa vydajú na výlet, cestou vezmú stopára, ktorému ani není poriadne vydno do ksichta a nič nerozpráva. Celé je to poniekaľ roztrieskané, ten záhadný stopár sa objavuje len občas, raz sa udeje nejaká vražda, Penny je uviaznutá v aute. Koniec mi prišiel nedotiahnutý a celé to iba kazí na viac ako 4 to ale nemá 60 percent. Mimochodom, Stopár z roku 1986, je omnoho lepší ako toto priemerné béčko. ()

AlistairMir

Penny má fobii z aut jelikož zažila autonehodu. Já mám fobii z Penny jelikož jsem byl nucen sledovat jak hodinu řve v autě zaklíněná mezi dvěma stromy. Přitom ze začátku to bylo bezva. Stopař byl vskutku mrazivej a scéna kdy ho ty dvě kikiny vezou je nejnapínavější z celého filmu. Musím dodat, že zabiják působí hustě jen dokud má kapucu a mlčí. To budí respekt. Po tom co se začne zvukově projevovat a sundá kapucu jsem jen zíral s otevřenou pusou. Vraždící transexuál krákající jako vrána které někdo natrhnul pr... V tu chvíli byla spáchána nejhorší vražda z celého filmu. Ano tím myslím, že transka zabil svým finálním projevem úplně celej film. Na jedno mrknutí ale fajn a celkem mě potěšila rolička masáka Berrymana, ale zároveň nechápu proč nehrál killera on. Nemuseli by ho maskovat a byl by strašidelnej i po sundání kapuci. ()

honajz2

Atmosféra je budovaná celkem dobře, ono ukočírovat film, co se vlastně odehrává jenom v zavřeném autě, který stojí mezi dvěma stromy a pohnout s ním nejde, je sakra těžké, kamera se celkem snaží, ale mě vadí něco jiného a to jsou klišé, kterých je film plný. Zabiják je snad nejklišovitější, co může být, nějaké ty zvraty, co se tam mezitím stanou, taky (úplně zbytečná vedlejší postava objeví v lese to její auto, ona tam je, on se jí snaží pomoct, pak přijde zabiják a bum, je po něm - a tohle se prosím pěkně opakuje snad třikrát), zabiják samotný vraždí opět jenom proto, že je zabiják (na co taky nějaké vysvětlení?) a samotný konec je mixem klasického pro horory a úplně otevřeného, to mě taky celkem vytočilo. Kdyby se to zbavilo těch klišé, kdyby se zapracovalo na nějakém větším napětí, tak je to fakt pecka, takhle mi tu zůstal ve finále celkem průměrný horor. 3* ()

Langy10

Dobře přehnaný horor, nevěděl jsem co čekat až do závěrečných titulků. Celkem psycho film s dost nepochopitelnym koncem. 55% ()

Rodriguez

No hodně dlouho jsem byl v rozpacích, co si o tomhle veleskvostu mám vlastně myslet. Nakonec mě to ukecalo alespoň na ten průměr. Někdy byla ale hlavní hrdinka napřesdržku. 45% ()

cariada

Tomu se říká pech , když Penny co má fobii z aut musí ject s doktorkou kam si na cestu překonat strach a přepadne je tam magor v kápuci. Tohle mělo solidní atmosféru a otevřený konec. ()

Cedr

Béčkový horor z Horrorfestu. Nepříliš kvalitní. Začátek se vyvíjí zajímavě a nadějně. Bohužel brzo to začne být velmi nudné a nehororové. Holka sedící v autě - nemůže ven - venku je zabiják => nuda. Jedna hvězda za trochu atmosféry na začátku a druhá za to... že je to béčkový horor... :) ()

farmnf

Tento panický blábol jsem schopen natočit na Nokia N8 za 5 dní s nákladem 500 dolarů ve full HD. Donutit nějakou třeťořadou ochotnici řvát a vzdychat 92 minut není až takový problém. Film jsem si opatřil kvůli Mimi Rogers ale zde jen s otevřenýma očima hraje nehraje mrtvolu. Třeba se tak strašně ožrala, nevím. ()

oveckaoa

Jak by vypadalo Tajemství Loňského Léta kdyby ten přejetý hned přežil a začal hned zabíjet. Nějak takhle ale daleko lépe. Celý film je nízkorozpočtový (hraje tam tak 10 herců) Většina se tam jen mihne nebo zdechne aby to splnilo žánr slasher. Celý film probíhá v takovém stylu Penny je v autě (má zlomený kotník aby nemohla utéct) nemá signál na mobil a snaží se z tama dostat venku je vrah v kapuci (inspirace Tajemství Loňského Léta nebo Městské Legendy bije do očí) . Vrah nejen že se ji nesnaží zabit mu je to jedno a radši čeká venku a kydlí občas lidi co ji chtějí zachránit. Takovým stylem (Zabije 4 lidi) to pokračuje ke konci kdy se jí snaží zabit a ona ho zneškodní načež se jakoby začně hýbat a je konec filmu. Do toho přidejte mysterioznost kdy se jí zjevuje její mrtvá matka a máte horor. Navíc celý film s táhne jak smrt a nudí. 20 procent za ten konec filmy z AFTER DARK HORRORFESTU byly vždy divné a hraničily mezi sračkami nebo proměrnými filmy tenhle je to první. ()

PetrPan2

Roztomilý horůrek, který se vesměs celý odehrává na stejném místě s minimem postav a přesto plný napětí a slušné atmosféry. Rachel Miner, tak jak mě iritovala ve snímku Bully, tak musím uznat, že tady je skvělá. Přesně takhle nějak si představuju k smrti viděšenou ženskou. Tenhle snímek je velice příjemné hororové překvapení. ()

drackula

Prakticky od začiatku sme konfrontovaný s fóbiou mladej Penny, a nevieme sa dočkať kedy na scénu príde niečo, čo jej strach z áut ešte prehĺbi. Fóbia zmixovaná zo strachom z neznámeho podivína zo začiatku funguje, avšak v momente keď film staví na minimalizáciu priestoru kde sa odohráva začína dianie značne krívať a miestami nudiť. Strach už nieje tak uveriteľný a atmosféra už nieje taká hustá. Vyvrcholenie bolo vcelku štýlové, avšak udržalo tento film vo vodách priemeru. 50 % ()

The Viper

Film měl úžasnou mrazivou atmosféru, průběh byl taktéž velice dobrý, ale v době (SPOILER) , kdy maniak zapíchne všechny možné zachránce vám už konec dojde. To mi došel, ale že bude až tak hrozný ? Úplně pokažený konec jinak povedeného hororu. A co se týče hlavn představitelky, tedy role Penny, tak to ze začátku mohlo být opravdu ta její fóbie a její halucinace strašidelné, ale když vám tam pak celou hodinu brečí a řve do xsichtu, tak vám to přijde až otravné. Určitě si mohli s tím poradit daleko lépe. Ale tak ušmudlaných_50% ()

kery-

Kurevsky dobrý béčko..Filmy z AfterDarku mám rád, protože v sobě mají zvláštní kouzlo..a Penny Dreadful je jeden z mých favoritů. Když se snažíte přehlížet lacinou kameru s ještě lacinějším osvětlením, tak zbude skvělá atmosféra, kterou po celou hodinu sama táhne skvělá herečka (nad jejím výkonem kloubouk dolu, a to myslím vážně) ()

Corpsegrinder

Jako kraťas by to bylo slušný ale tohle se fakt nedalo. Ze začátku se to zdá fajn, holka co má bobátka z aut a její terapeutka jedou na výlet dělat sněhuláky a cestou sundaj stopaře kterýho jako odškodný svezou, celou cestu mlčí, nasvačí se a ve finiši vypadne ven. Holky se snaží ujet pryč ale bohužel jim stopař píchnul kolo a rezerva tradičně prázdná takže terapeutka jde hledat signál což se jí samozřejmě nepodaří a zařve, holka pořád řve a blije a chová se jak kráva. Odhalení stopaře zklamání jak prase, s kapucou vypadal celkem slušně ale bez ní jak náká přiteplená buzna co strčila hlavu do fritézy. Ani se moc nedivim že ty dvě chtěl sundat protože cestovat s nima na zadním sedadle tak po 2 minutách asi samovolně proletim předním oknem. Konec lacinej. Slabší dvě. ()

MareT.

Kez by se cely film nesl v duchu prvnich 25 minut, to by bylo asi za 5. Tema mi sedlo, stopar jakbysmet a ta atmosfera by se dala krajet (predevsim uvod). Pak spadne film do monotonosti, kdy nam predstavi par postav, aby se vubec neco mohlo dit. A finale me nechalo uplne prazdnym a mel jsem pocit neuplnosti. Ale kamera, hudba a strih byly na spickove urovni. ()

sona123

Penny se opravdu bála, nejdřív proto, že trpěla fobií, později proto, že se dostala do rukou psychopata a začala bojovat o holý život. Akce nastala v posledních asi 5 minutách a ani ta nestála za to. Bylo to hloupé. ()