Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

marko66

▐ {1. séria} » (95%)▐▐ {2. séria} » (90%)▐▐ {3. séria} » (90%)▐▐ {4. séria} » (90%)▐▐ {5. séria} » (90%)▐▐ {6. séria} » (85%)▐▐ {7. séria} » (85%)▐▐ {8. séria} » (?%)▐ ()

cyright

Co se týká zábavnosti a plynulosti pořadu, neměl bych výtky. Ale způsob, jakým pánové testují a vyhodnocují mnohé mýty, je k pousmání. Je mi jasné, že to má hrát do karet právě větší přístupnosti a sledovanosti, ale zároveň se tím mnohé díly až příliš shazují po vědecké stránce, na kterou se snaží ve vší vážnosti apelovat. Mnohé mýty ověřování evidentně ani nepotřebují, je fyzikálně evidentní, že jsou to mýty. U mnohých mýtů si pánové přizpůsobí podmínky a proměnné tak, že testování původního mýtu se stane irelevantním. No ale co, celkově se seriál vratce drží na hranici mezi zábavností a vážností a zpravidla dynamicky odsejpá. Takže 3*. ()

boni

Asi každý si při sledování většiny převážně akčních filmů říká s až železnou pravidelností, že tohle je přeci blbost, že tohle by nemohl přežít, že tady to odporuje veškerým zákonům fyziky i logiky a mnoho dalšího. Bořiči mýtů nám tyto domněnky jen potvrzují, ale bohužel to je pořad, který trpí velkou nevyrovnaností, co se týče kvality. Občas vás to opravdu zaujme, ale velmi často boří nějaký mýtus, který je vám úplně fuk, a navíc to ještě podají maximálně nezajímavým způsobem. Přitom to je věc úplně flagrantní, která by stačila "odbýt" krátkou depeší. Takže prostě průměr, rozhodně bych to nevydržel sledovat nějakou delší dobu. ()

gemi

Mythbusters jsem objevil někdy v roce 2014 a začal sjíždět seriál od první série. Děkuju za nádherných 5 let, během kterých jsem s protagonisty absolvoval test stovek mýtů a sledoval je stárnout (Jamie nebo Kari vypadá skoro stejně, ale na takovém Adamovi zub času hodně zapracoval). Poslední dva díly (největší boom v historii MB a Reunion) byly emocionální bomba, velmi dojímavé. Bylo to těžké, loučit se po těch letech s touto neskutečně sympatickou partou. DĚKUJU! ()

casef

Výborný seriál. Adam a Jamie a jejich mladší kolegové Kari, Tory a Grant zkoušejí různé mýty a legendy. Buďto potvrdí, vyvrátí nebo uznají mýtus za možný, ale nepravděpodobný. Často zkoušejí naprosto úplné kraviny (z poslední doby mě napadá např. jestli je pravda, když kýchnete s otevřenýma očima, tak jestli vyskočí z důlku - buďte v klidu, je to mýtus), ale někdy to je i poučný, jak např. ušetřit benzín. Vše se řeší s obrovským nadhledem a musí u toho být hlavně zábava, v čemž jsou oni mistři. Skoro žádný díl se neobejde bez C4 a pořádného výbuchu a je zábava sledovat, jak z toho mají vždy nefalšovanou radost, jak děti na Vánoce. ()

Tygy

Jediný dokumentární a poučný seriál, který si mě dokázal získat. Jak zde již bylo řečeno někdy jsou mýty nudné, jindy zas velmi zajimavé. ()

Armageddon

Prvý krát som si to pozrel náhodou. Ale keď som videl, ako s láskou vyhadzujú veci do vzduchu, ako ich ničia, či naopak stavajú, musel som si ich zamilovať. Potom keď ešte prišli pekné baby, na ktoré sa dá ako tak pozerať, čo viac treba? Vždy vražedná kombinácia ničenia vecí a báb. ()

Masety

Mám to na hraně 3* a 4*, protože vyvracení mýtů měli většinou velmi dobře vymyšlené a dokázali si k tomu získat až nečekané prostředky. Na druhou stranu, mě z každého dílu zajímala tak polovina pokusů, takže jsem se soustavně chvíli nudil a chvíli byl nadšen.. ()

Chuppa

Tak tuhle partičku šílenců mám opravdu rád. Sbírají a prověřují nejrůznější mýty, vždy však naprosto důkladně a profesionálně. Kloubouk dolů ()

create

Tento pořad jsem si prostě oblíbil, už nemusím koukat na Kobru 11, pokud chci vidět exploze a lítat věci do vzduchu! :D A dokonce zde jsou exploze podloženy fyzikálními zákony. Hodně zábavný a hodně návykový pořad! ()

beso74

Práca snov, tak vy sa dalo to, čomu sa venujú v tomto seriáli. Všetko to, čo počujú, hneď a testujú. Je miešané martini chuťovo také isté ako pretrepané, alebo sa len James Bond hraje na dôležitého? Možno v mori plnom žralokov prežiť tak, že sa robíme, že sme mŕtvi, alebo to bude naša posledná spoločenská hra? Alebo je šoférovanie v stave zlosti ekonomicky náročnejšie na spotrebu vozidla ako v stave pokoja? Koľko otázok, toľko odpovedí a niekedy ešte zaujímavejších ako tie otázky. Ako hovorí klasik, ten kto sa pýta, veľa vie a ten, kto pozerá MythBusters, vie všetko... ()

Franta

Vcelku zábavný seriál, který údajně vyvrací mýty. Postup, jakým se moderátoři snaží ověřovat mýty rozhodně není vědecký. Většinou je tím postupem nacpat medvídka želatinou a nechat ho vybouchnout. Je však velmi zábavný a to je přesně to, o co v seriálu jde. Nejlepší je pořad ze začátku, protože poté již není co ověřovat a jedná se o nezáživné hlouposti. ()

Meev

Jestli si dobře vzpomínám, tak mě bavila asi jen jedna epizoda, ostatní mi připadaly o ničem. Nápad hezký, ale špatné zpracování ubíjí lehkosti a plynutosti. Herci mi taky nejsou moc sympatičtí. Vlastně mě to vůbec nezaujalo a myslím, že by se jednotlivé nápady na epizodu měli lépe promýšlet, protože někdy tam byly fakt nezajímavé blbosti. Ale co já vím, tak hodně lidí to baví, také to je asi jen můj názor. 25-30%. ()