Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiální text distributora)

Litsarch

Nemyslel jsem si, že by se mi mohl líbit film, který se vlastně odehrává jen v jedné cele se čtyřma chlapama. Opak je pravdou. Od prvních minut jsem Znamení ve zdi se zaujetím sledoval a až hltal každou další minutu. Dostanou se pryč nebo ne? Co se stane dál? Jak tohle skončí? Fantasy rozměr snímku dodává nepočítaně možností a tak tvůrci měli vlastně volnou ruku. Což dokazují jasně hlavně v poslední půl hodině. Pro mě výborné. Sympaticky zahrané, vůbec nenudící, nápadité, zajímavé. Jo, takovédle snímky mám dosti rád. ()

Terva

Velice mně rozesmála jedna z úvodních vět tohoto snímku. "Paquerette nás opouští po kouskách,bude venku dřív než my". A byl. Černá magie a ve věznici, asi to bude mít úspěch. Zvlášť když přítomní nemají již žádnou, nebo pramálo nadějí. Zvláštní snímek francouzského režiséra Erica Valetteho, který moc nezvládnul svůj "Zmeškaný hovor" nás zavede do věznice ke čtyřem vězňům, čtyřem stěnám, jednomu oknu, jedněm dveřím a dvoum východům. Dveře nebo kniha to je otázka pro naší čtveřici, jedno je jasné průchod přes knihu dává naději...tak jdeme do toho!!! Z filmu jsem si odnesl tři myšlenky: 1, Nežerte knihy!!! 2, Neříkejte třikrát Sothoth eimat!!! 3, Dnes v noci projdu zdí!!! ()

moviesfan

Přemýšlím, zda mě něco - cokoliv - na tomto filmu zaujalo. Herci ani děj určitě ne. Možná snad jen efekty, ale na rovinu - to ani zdaleka nestačí. ()

Seabeast

Znamení ve zdi není vyloženě špatný horor a na svoje minimalistické pojetí dokáže udržet pozornost. Nejedná se ale o nic vyloženě kulervoucího vzhledem ke svému tématu a rozepsanému příběhu. Sliboval jsem si krapet víc. K postavám si vyloženě vztah po celou dobu neuděláte, vzhledem k jejich plochosti, a konečná pointa mi přišla jaksi useknutá. Dialogy také nebyly moc silnou stránkou filmu. Hlavním tématem byl tajuplný vězeňský grimoár ve kterém znalci ocení inspiraci Lovecraftovským Necronomiconem a přímo použitými výrazy spjaté s autorovým universem. Efektové gore chuťovky byly na jedničku, ale na žánrový štítek New French Extremity se jednalo o docela decentní provedení. V konečném výsledku film neurazí, ale ani nenadchne. ()

Nick Tow

Vysoké hodnotenia svojich kolegov chápem tak, že súčasnej hororovej produkcii vládne krutá absencia silných, či nebodaj originálnych príbehov - a tak sa Maléfique stáva povestným jednookým kráľom medzi slepcami. Ale aj tu je dier ako v ementáli a tak si radšej s hodnotením počkám: nerád by som sa nechal uniesť "verejnou mienkou". Typický prípad medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Po čase to možno vykukám ešte raz a potom buď uberiem, alebo prihodím. ()

corpsy

Rovnako ako hustá aura okolo atmosféry, je prítomná aj nuda. Vizuálne pôsobivý, ale vcelku zdĺhavý, takmer experimentálny žánrový počin. ()

Crazer

Přehlídka retardovaných zrudiček, od pacošů, co si nechávají v záchvatu smíchu uřezávat prsty až po důchodce co prosí o znásilnění. Film mě extra nezaujal až na pár okamžiků, které se ale daly přirovnávat ke komedii. Na to, že jsem se chtěl bát tohle nebyla zrovna nejlepší volba. ()

ledzepfan

No jako-originální a ujeté je to dost=Jednoho chlapíka v noci straší a sleduje kunda, další týpek kojí třetího ze svých velkých cecků a občas mu usekne prst+ nějáka ta vězeňská sodomie, magie jak z Lovecrafta, atmosféra jak z Barkera.atd..Ale-jako celek to působí tak něják rozpačitě a nedotaženě..Nenudil jsem se ale věřím, že za týden si nevzpomenu, že jsem to viděl. ()

Desperado

Francúzsky mysteriózny horror s poriadnou dávkou originality. Je až neskutočné, čo sa všetko dá vytrieskať len z dobrého nápadu, v podstate štyroch hercov a jednej miestnosti s občasnými kvílivými hudobnými vložkami. Samozrejme, všetko za halierový rozpočet. Bravo! ()

honajz2

Filmy v jedné místnosti, takže hned, jak jsem na tohle úplně náhodou narazil (shodou okolností při hledání jiného filmu, který jsem teda zatím ještě nenašel, což mi připomíná, že když doma něco hledám, tak najdu něco úplně jiného, jen to, co hledám hlavně, ne), jsem si to okamžitě stáhl. 4 lidi v jedné cele, z toho každý z nich, kromě hlavního hrdiny který je normální, je totální magor - jeden je transsexuál a po nocích znásilňuje spoluvězně, druhý, který je retard jak sviňa a co vidí, to sežere (včetně svojí šestiměsíční sestry - kvůli tomu tam je, ale vůbec nechápu, proč ho nešoupli někam do blázince) a ten třetí jede v hodně divnejch věcech, nebudu spoilerovat. A jednoho dne objeví knihu plnou kouzel, která by je měla dostat ven... Ok, první polovina mě celkem nudila a neskutečně (a hlavně úplně zbytečně) táhla. V druhé polovině mě to ale už chytlo a drželo v napětí až do konce, i když jsem teda ten konec odhadl. I tak ale, bylo to dost zajímavé, bohužel tu nudnou první polovinu a některé nelogičnosti tolerovat fakt nemůžu, takže 3* ()

Martin741

Scenarisicky kvalitny film pochovavaju tragicke herecke vykony a dost dementna rezia Erica Valetta. Pre mna hororova nuda. 30 % ()

bogomira

Tenhle filmik částečně vymazal moje rozpaky nad současnou francouzskou produkcí. Herci totiž vůbec nepoužívali typický francouzský gesta a grimasy, který mi prostě vadí. Nečekal jsem skoro nic a líbilo se mi to. Dost povedená divadelní hra se speciálními efekty. ()

cariada

Tohle je pozoruhodný horor celý se odehrávající v jedné cele. Opravdu pestré osazení cely. Tvůrci se zase vyřádili. Taková sestava se jen tak nevidí. Film má slušnou atmosféru a příběh. Je vidět , že francouzi to prostě umí. ()

Mefistofelle

Malefique zrovna moc malefique sice není, ale koukatelné to je. Čtyři týpci - jedna cela a je z toho docela zajímavý příběh. Herci jsou sice průměrní, ale i tak mě docela bavilo se na ně dívat. Má to docela slušnou atmosféru a na závěr jsem byla upřímně zvědavá. Ten bohužel nebyl tak docela podle mých představ, což nakonec hnulo mým výsledným hodnocením. Ale pro někoho, kdo si libuje v mystických hororech to bude nejspíš to pravé. ()

Flaxik

Po Ils druhý povedený žabožroutský počin, který dokazuje, že ta galská banda umí, když chce. Dal bych plnou palbu, ale do očí bijící neumětelství herců to značně snižuje. Tady bych rád viděl emerický rimejk s plnotučným hereckým obsazením. Slabé čtyři zamřížované hvězdišky. ()

TomikZlesa

Turbo mužatka, dementní blb a rádoby inteligent a nově příchozí normoš. V žádném případě se nejedná o horor ale jen o fantasy, za to luxusní. Vlastně ani ostatní děj který se víceméně netýka záhadné knihy, ale jen věznů samotných není špatný. Absolutní závěr je celkem vydařený a ze židle mě bohužel nezvedl. ()