Mladá včela jménem Barry se nechce bezmyšlenkovitě zapojit do pracovního procesu. Když vylétne z úlu a rozhlédne se po světě, zamiluje se do sympatické květinářky Vanessy. S její pomocí zažaluje u soudu lidské firmy za vykořisťování, ale po vyhraném procesu musí napravit důsledky obousečného vítězství. (HBO Europe)

ModryPlamen

Ako vypadá predstava života včiel od Dreamworksu. Včelí úľ je tu zobrazený ako továreň, kde včielky 3 dni študujú na základnej škole, 3 dni na strednej a 3 dni na vysokej. A následne si vyberajú prácu, ktorú budú vykonávať po zvyšok života. Predstava vykonávať jednu prácu po zvyšok života sa ale nepáči včielke Berrymu. Ten by naopak chcel vyletieť z úľa v sprievode peľových machrov, čo sa mu aj podarí. Po sérií neopatrností a nehôd sa takmer stane obeťou zašliapnutia teniskami, kým ho nezachráni kvetinárka Vanessa. A aj napriek zákazu včiel komunikovať s ľuďmi sa Berry Vanesse poďakuje za záchranu, dokonca s ňou naviaže bližší vzťah. Pri náhodnej návšteve obchodu je Berry šokovaný, keď uvidí police plné medu. Následne zažaluje ľudstvo za okrádanie včiel o ťažko vyrobený med. Nielen z tejto informácie je jasné, že sa tento animák nemôže brať s plnou vážnosťou, a už vôbec nie ako učebná pomôcka. Aj keď pravda, zobrazením umelých včelích úľov ako pracovných táborov to tvorcovia troška prestrelili. Ale inak som sa na tejto absurdnej zápletke bavil. Pozvané celebrity nanajvýš zosmiešnené. Celá FBI útočí na medvedíka Pu kvôli konzumácií medu. A to ešte nespomínam kravu, ktorá zažaluje ľudstvo za dojenie mlieka. Alebo perfektnú vedľajšiu postavičku komára. Okrem tejto srandy je tu aj ukázané, prečo sú včely pre ekosystém dôležité. Bez včiel by to s kvetinami nevypadalo moc dobre. Tento včelí animák sa na 90% bez problémov vytiahne. ()

distrikt

Podprůměrný animáč, s průměrnou grafikou. Zápletka zprvu vypadá docela slibně, ale končí zdlouhavou, místy teatrální a nudnou nápravou včelí velké chyby. Nechci zbytečně hanit, pro děti a nenáročné diváky na odpočinku určitě fajn film. ()

Akyno

Miestami sa zasmejete, dokonca je tu zopár originálnych scén ale tým to končí. Pán s pichadlom je jedným z tých priemerných animákov bez duše a to zamrzí. Deti si kľudne môžu pridať 1 hviezdu navyše, no dospeláci určite nie. ()

david666

No konečně! Po delší době animák, který mě bavil po celou dobu sledování. Pro mě je film bez výrazně slabšího místa i přes to, že v něm vystupují lidé (a to já moc nemusím). Pěkně ztvárněný úl a jeho fungování. Dále skvělé "letecké" záběry. A není to zdaleka film jen pro děti - nějaké moralizování tady sice je ale nepřipadalo mi toho zas tak moc a nebylo to moc trapné. ()

padress

Začiatok = PERFEKTO. Potom to už začalo byť nudné a veľmi málo reálne. Síce ani ten začiatok nebol moc reálny, ale tak to bolo aspoň vtipné:D. Zaračujem kvalitný zážitok prvých asi 20 minút, treba si to požičať / kúpiť / stiahnuť už len pre ten začiatok a zistiť, ako vlastne včeli žijú. Len jedno som nepochopil...nač majú autá, keď aj tak všade lietajú?:D ()

Cid

Už to není co to bývalo, Ice Age a Shrek stále nepřekonáni. Pro děti však stále lepší než Telebl... a jiné prostoduché výtvory dneška. A pro mně vlastně taky:-). ()

bonovox

Príjemný animák, ale oproti pixarovkám len slabý odvar. Poteší pár slušných vtípkov. Celkovo priemerných 60 % ()

Pute

Nebýt naprosto ubohého scénáře, totálně předvídatelného děje a hlavně total nesmyslného konce tak by si zasloužil hodnocení in. 75 - 80%. Takhle díky chybám výše max. 55%. Škoda, některé hlášky (a některé pěkně cynické!) byly úžasné. ()

Bugiii

Animák, který je zábavný, vtipný, nechybí mu akčnost a dobrodružství. Pan Včelka je úžasně milý. Film sice nemá žádné hlášky, které byste potom používali, ale rozhodně vás nebude nudit. ()

FandaF

Vtipná rodinná komedie, kde si každý najde něco... Ke kritice by se určitě témata našly - ta zde už však nepochybně jsou vypsána. A tak já jen doplním, že ač nesouhlasím s některými věcmi v tom filmu, jsem rád že alespoň takto se mohou dnešní městské děti seznámit se včelami... a že to lze považovat za popularizaci včel a medu. ()

Houli

Vtipný animák nejen pro děti. Ukazuje současnou konzumní společnost očima včel a vnímavějšího diváka nutí k zamyšlení nad jejich opravdovou důležitostí. Už jen proto byste Pana Včelku měli vidět. ()

RyxiraAmy

Fakt netuším, jaký mělo smysl pouštět tohle do světa. Snad abychom si uvědomili, že jsme jen sobci, kteří bezcitně kradou nebohým včelám med? Nebo proto, abychom spatřili, jak tvrdě včely dřou v úle po celičký den a jek se někteří z nich cítí nenaplnění, takže vyděsí k smrti jednu květinářku, naučí ji, jak řídit letadlo, jak je důležité táhnout za jeden provaz a že kytky bez opylování nekvetou? Vždyť se u toho člověk ani nebaví - převládá spíš pocit trapnosti a znechucení. Možná jsem trochu zaujatá, protože verbální komunikace mezi lidmi a zvířaty fakt není můj šálek kávy, ale tohle na víc než na jednu hvězdičku prostě není. ()

kishi_SO

neviem preco, ale cely cas mi tom prislo strasne detinske. Zopar vtipkov, pekny pohlad na pracu vciel a super hlaska na samy zaver: On je tiez advokat? Nie, ja som krvilacna prisera cely zivot, len teraz som dostal aj kufrik. ()

endrix

Je velká škoda, že tvůrci vybrali z včelího života jen to, podle nich, zajímavé. A při tom se mohly děti (i když ty asi moc ne, zápletka je podle mě docela nedětská) skutečně něco o včelách dozvědět. Například život včely v úle, který má několik fází od úklidu po sběr pilu a nektaru, by mohl být zdrojem mnoha milých fórků. Co naopak vtipné není je "apokalyptický" závěr. To, že jsou včely důležité šlo vyjádřit trochu vkusněji a reálněji. O letadlové scéně radši nemluvím. Navíc jsem se u sledování nemohl zbavit vtíravých otázek na téma: Vztah včely (ve skutečnosti neplodné samičky) a lidské ženy. Vážně? Mezi bizarní filmové páry se tenhle dostal hodně vysoko. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány