Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

polonius

Vynikající herecké výkony dělají z tohoto filmu , který se zdá být spíše divadelní adaptací, jedinečný zážitek. ()

Alojs

Skvělé, pohodové, herecké... Dlouho jsem nemohl takto komorním komediím (dá se říci ryze artikulačním) přijít na chuť. Dlouho u mě podobné dobovky nemohly najít místo. Ale tady to konečně zafungovalo. Jednoduchá premisa, řada zeživotních situací (ten film je o mě a o manželce) a vůbec... pět hvězd jak vyšitých! ()

Duke90

Zábavné "divadelní vystoupení" převedené na filmové plátno. Nejvíc jsem se bavil tak do půlky filmu, pak už to začalo být krapet nudnější a některé pasáže mě neoslovily vůbec (usínal jsem). Už už jsem chtěl být "drsným uživatelem ČSFD" a ubrat jednu prvoplánovanou hvězdu, ale ten vyhrocený závěr udělal své. Vůbec jsem nepočítal s tím, že se to ještě tak rozjede a já budu opět zvědavý, co se mezi našimi "dvěma hrdličkami" dále přihodí... Navíc musím uznat, že scény s neustálým vycházením schodů a Redfordovy sarkastické poznámky vůči "krásnému" bytu jsou dokonalým klenotem celého příběhu! ()

Amonasr

Bláznivé komedie moc nemusím a zpočátku mi to připadalo tak strašně nadsazené, že jsem byl odhodlaný tomu víc jak dvě hvězdičky nedat. Postupně jsem se ale více otevřel autory zvolenému stylu a začal oceňovat řadu vtipně sarkastických hlášek i komicky nadsazených situací, kterým se nedal upřít poměrně inteligentní humor. Několikrát jsem se i spontánně nahlas zasmál a to se mi u filmových komedií moc často nestává. Ze snímku nicméně bylo znát, že je v podstatě jen přepisem divadelní hry . Na divadelním jevišti  by tento víceméně konverzační humor vyzněl nejspíš i patřičněji a líp. Rovněž herecké výkony, jakkoliv výtečné, měly spíš divadelní charakter, Mildred Natwick byla Redfordovi a Fondové víc než zdatnou sparingpartnerkou. Vidět to jako divadelní inscenaci, tak bych dal asi i maximální hodnocení, protože bych se bavil ještě líp a mnohem stravitelnější by byl i ten romanticky přeslazený happyendový konec. ()

Lennie

Celkem zvláštní příběh, ale sympatické podání ze strany obou hlavních hrdinů. Jane Fonda mi ze začátku těžce lezla na nervy svou šíleností, ale nakonec to k filmu patřilo a bylo to na tom to nejhezčí. Hned po sarkasmu Roberta Redforda. ()

Tominni

Milá komedie plná skvělých dialogů (nezapře divadelní hru), skvělá dvojice Jane Fonda a Robert Redford. Od díry ve střeše, přes báječnou albánskou restauraci až k první manželské hádce, při které jsem se opravdu bavil. Film z doby, kdy filmové efekty nebyly na prvním místě. Není to na 5*, ale jen těsně. ()

BUFUU

Škoda slabšího konce. Mohlo být o hvězdičku více. Téměř po celou dobu jsem se výborně bavil a usmíval. ()

Verunka84

První film, ve kterém jsem viděla Jane Fonda v mladém věku a naprosto mě dostala. Té hysterie sice mohlo být i méně, ale přesto. Novomanželka Corie si chce život užívat, což jí ale se sucharským právníkem Paulem (ačkoli nemám ráda Roberta Redforda, v tomhle se mi líbil). Do všeho se přimíchá Coriina maminka z lepší rodiny, která následně seznámí se sousedem ze střechy a romance je na spadnutí. Vynikající je scéna, kdy opilý Paul běhá bosý v parku a sype na sebe koš.... ()

kubilov

Úžasná energická adaptace poměrně populární broadwayské divadelní hry s hvězdným obsazením v hlavních rolích. Robertu Redfordovi to s Jane Fonda jde opravdu parádně a vlastně není vůbec znát fakt, že jde o jeho první významnější roli, která ho však dostatečně proslavila, a s kterou udělal tu pověstnou díru do světa. Výborný oddechový film postavený na humorné záležitosti se zabydlováním se novomanželského páru v ne tak úplně vyhovujícím bytě. Navíc za asistence náročné matky a mírně řečeno excentrického souseda z horního patra. Maximálnímu hodnocení tento film při své úžasné střeštěnosti a hravosti prostě uniknout nemůže. ()

PATWIST

Videl som ten film a spomínam si na jednú vtipnú scénku keď k ním na vysoké poschodie prichádzal opravár či poštár, dosť dobrá oddychovka. ()

AnnaMae

Vtipně zobrazuje, jak muž a žena odlišně vnímají některé věci, a neshody kvůli tomu. Inspirace pro společné soužití :-) Pár scén je možná zbytečně moc ukecaných a mohly být svižnější, ale jinak dokonalost. ()

PlayEasy

Již po pár minutách nám bylo jasné, že nás čeká inteligentní a zábavná dialogová přestřelka. Robert Redford přenesl své divadelní zkušenosti s přehledem i na stříbrné plátno, a tak Jane - byť také výtečná - mu jen zdařile sekunduje. I přesto, vidět naživo Robertův herecký koncert z romantické lóže jednoho z mnoha broadwayských divadel musel být zážitek na celý život! 100% ()

MirkaP

Přechod z lásky do hysterie byl prudký a zbytečný. Kdysi se mi to líbilo moc, ale postupem času se můj dojem trochu zhoršil. ()

DeDanu

Jeden z mých nejoblíbenějších starých kousků. Není hluchého místa, co scéna, to skvost. Šámaláma... ()

subic

Je to 5 pater, když nepočítám schody venku, a samozřejmě bez výtahu. A to vše za 125 dolarů. Musím říct, že když jsem to viděl kdysi před lety možná ještě jako náctiletý, tak se mi to asi líbilo víc. Je to pořád dobrý, ale na 4 frčky to prostě není, nepřipadá mi to nějak zvlášť zábavné. ()