Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

CZmaggieCZ

Já si naopak myslím, že Sandra je výborná herečka a tato role ji sedla. Umí zahrát jak neomalenou policistku tak přitroublou Missku. Film plný vtipu a akčnosti. ()

PORTER44

Bohužel S.Bullock vůbec nemusím a ještě v akční komedii,pokusy o vtipné scény v jejím podání mě nepřišly moc směšný ani příběhově se to moc nepovedlo. ()

DarkSikorski

Více méně Pygmalion. Hodně hodně hodně odlehčený. Ale myšlenka je stejná. Předělání nevychované ošklivky v královnu krásy. To všechno v komediálním kabátu. Jasně, zlaté dílo kinematografie to není, ale párkrát se člověk celkem dobře zasměje. ()

burg

Jasně, je to sice totální kravina, ale Bullocková docela válí a fórky jsou taky ucházející. Takže když běží v TV, rozhodně nepřepínám. ()

Jirkacek

Americká komedie Slečna Drsňák z roku 2000 se stala objektem mého zájmu hlavně kvůli dvojici herců, kteří ztvárnili hlavní role v tomto celkem povedeném oddechovém filmu. První byla agentka FBI Gracie Hartová v podání Sandry Bullockové a druhým zkušený stylista Victor Melling, jehož si střihl můj oblíbený herec Michael Caine. Volba tohoto filmu proběhla jednoho večera, když jsme dostali chuť na nějaký nenáročný snímek se slušnými herci a náhodou jsme tuto komedii objevili v nabídce HBO. Rozhodnutí pak bylo rychlé a tak se vzápětí začal na naší obrazovce odvíjet příběh kombinující kriminální zápletku a komediální prvky. Příběh začal krátkou scénou z dětství Gracie Hartové, která se na školním hřišti zastala chlapce, kterého měla ráda a jenž byl šikanován spolužáky. Ten se však cítil ponížen, protože byl zachráněn holkou, a naštval se na ni, přičemž ho dívka praštila do nosu. Pak jsme se přesunuli do současnosti, v níž byla Gracie Hartová zvláštní agentkou FBI. Uprostřed jedné akce se zločinec začal dusit jídlem a Gracie se rozhodla mu pomocinavzdory rozkazu nadřízeného Harryho McDonalda (Ernie Hudson). V důsledku toho byl její kolega postřelen a naše hrdinka pak byla převelena na kancelářskou práci. Krátce na to dostala FBI zprávu o plánovaném bombovém útoku na 75. ročník soutěže Miss USA v San Antoniu. Vyhrožoval známý domácí terorista, který si říkal Občan a své plány dával najevo pomocí šifer. Operace byla vložena do rukou Graciina spolupracovníka Erica Matthewse (Benjamin Bratt). Přestože se Gracie neměla zapojovat do vyšetřování, ukázalo se, že má lepší schopnosti, než Eric, který začal spoléhat na její rady. Jedním z Graciiných nápadů bylo nasadit do soutěže agentku v převleku. Eric s kolegy potom hledali vhodnou adeptku a Eric nakonec vybral právě Gracie. Přípravy Gracie na soutěž, která se chovala jako kluk, se ujal Victor Melling, jehož reputace byla poškozena poté, co si jeho poslední svěřenkyně stěžovala na jeho metody. Gracie dělalo problémy chovat se a oblékat jako účastnice Miss a zároveň měla vůči ostatním soutěžícím předsudky, jelikož byla velká feministka. Gracie reprezentovala New Jersey pod jménem Gracie Lou Freebushová a ohromila publikum hrou na sklenice s vodou a lekcí sebeobrany. Postupně se nečekaně spřátelila s dalšími soutěžícími. Během vyšetřování se objevilo několik podezřelých včetně ředitelky soutěže a dřívější vítězky Kathy Morningsideové (Candice Bergen), jejího nepříjemného asistenta Franka Tobina (Steve Monroe), tradičního moderátora soutěže Stana Fieldse (William Shatner), který měl být stejně jako Kathy nahrazen mladším, a Miss Rhode Island Cheryl Frasierové (Heather Burns), jež v minulosti působila jako radikální aktivistka hájící práva zvířat. Občan byl mezitím zatčen kvůli nesouvisejícímu případu. Gracie začala podezírat Kathy Morningsideovou a začala se bát o bezpečnost dívek. Její šéf se ale domníval, že se zatčením Občana byl případ vyřešen a odvolal ji z mise. Gracie se ale rozhodla pokračovat ve vyšetřování sama. Eric ji nejdříve nepodpořil, ale pak došlo k tomu, že její podezření byla správná a vrátil se za ní do San Antonia. Gracie nakonec skončila v soutěží druhá, zvítězila Cheryl. Gracie zjistila, že Frank Tobin je syn Kathy Morningsideové, což nikdo netušil, a oba se společně vydávali za Občana, když hrozili útokem na soutěž. Protože měla být Kathy po soutěži propuštěná, rozhodla se synem zabít na pódiu čerstvě korunovanou vítězku - výbušninu umístili do vítězné korunky. Gracie na vše ale přišla a společně s Ericem jejich plán během finálové ceremonie zmařili. Graciiny spolusoutěžící ji pak stihli zvolit ještě Miss Sympatie, než Gracie s FBI odjeli pryč. Potom komedie po 106 minutách skončila a jelikož jsem se v jeho průběhu několikrát od srdce zasmál, film tak splnil dokonale svůj účel. S trochou napětí v rámci vyšetřování se tak rozhodně nejednalo o podprůměrný snímek, jak by se mohlo zdát dle hodnocení ostatních diváků zde na ČSFD. Já byl rozhodně spokojen a rád se brzy podívám na další pokračování. Suma sumárum, Slečna Drsňák ode mne získal tři drsné hvězdy ***. () (méně) (více)

madcap

Sandra Bullock na mě před dávnými lety udělala dojem v dodnes velmi dobrém akčním flicku Nebezpečná rychlost (1994) ... ano, jsem tak starý, že jsem na tom byl v kině, když to byla novinka. Pak jsem s ní ale viděl pár hodně slabých kusů – hlavně tedy příšernou Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997) – a tak jsem na docela hodně let nad Sandrou pomyslně zlomil hůl. Úspěch Miss Congeniality jsem tehdy zaznamenal, ale nešel jsem na to, možná mě přídavně odradilo i trapné české přejmenování filmu. No ... takže jsem to po 23 letech od premiéry viděl poprvé ... a ... hele, není to vůbec špatné. Jasně, je to hodně easy popcornová zábava, ale funguje to velmi dobře. Sandra to herecky docela obstojně zvládla (i když si pořád myslím, že doopravdy hrát se naučila až o pár let později) ... no a že jí to tady ohromně sluší, tak samozřejmě o tom žádná. Můj velký oblíbenec Michael Caine je  tradičně výborný a docela dobře tam funguje i kapitán Kirk Shatner. Za mě tedy spokojenost, párkrát jsem se i opravdu od srdce zasmál, takže dávám 4 hvězdy. Samozřejmě myšleno v rámci žánru lehkých komedií, pochopitelně to nesrovnávám s nějakými závažnými milníky světové kinematografie. 😀 ()