Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

cinema_cz

Žánr komedie Sandře Bullock sluší a v téhle akční a kriminální se mohla opravdu vyřádit. Se svými mimickými svaly hospodaří bravurně a přesně ví, kdy a s jakou intenzitou je rozhýbat. Slušelo by se ale ubrat v délce filmu, přestože celá záležitost netrvá více než dvě hodiny. 60 % (Monika Valentová, Ci 04/2001, str. 96) ()

PlysovyMacko

Keď film hrali prvý raz v televízii pred dvadsiatimi rokmi, myslela som ze je to pecka. Dnes mi už taký úžasný nepríde, detektívna linka je strašne hlupucka. Scény keď z agentka muzatky robia sexicu sú aspoň vtipné, rovnako ako keď sa snaží zapadnúť medzi missky. Film si z týchto súťaží uťahuje, ale na konci vezme vtipy späť a mame veriť ze je v tom niečo hlbšie. Nie je. ()

ostravak30

Slečna Drsňák si vzala na paškál dvě věci. Ta první je jasná. Soutěže krásy a jejich přihlouplé kandidátky. Ačkoli mnoho z nich již dokázalo, že nejsou zdaleka tak hloupé. Leckteré vystudovaly univerzity apod. Možná větší ohlas by měla jejich pověstná rivalita. Druhou z humorizovanou věcí je fakt, že policistka může být drsná jako chlap a jako ženskou jí ani nikdo nemusí vidět. Zvláště, když si více rozumí s chlapy, dělá chlapské věci, směje se chlapským věcem a rozhodně se o sebe nestará jako ženská. Že má tato žena šarm a eleganci lze zjistit z mnoha filmů. Ale ona je rozhodně typ do komedií. Je neuvěřitelné, že tato dáma bude za dva roky slavit 60! Že je celá akce nesmyslná? Ano je. Pachatele by mohli chytit asi sto různými lepšími způsoby a kdyby na případ nahnali Kriminálku (Las Vegas, Miami či New York) jistě by atentátníka dopadla za pár minut, nejpozději za den. Jenže o kriminálním případu to není, je to přeci jen bláznivá komedie. ()

seba

Sandra Bullock sice není už tak sladká a mladá jako v "Zatím co jsi spal", ale přesto tenhle film odtáhla slušně. Sekundanti Bratt a Caine v pohodě a nejaká místa k zasmání taky byla. Tudíž, celkem příjemná oddechovka. A miss Rhode Islandu se mi opravdu líbila. Peace (world). ()

kenny79

Krásná Sandra a miss ?? Proč ne. Tato kombinace mi není proti srsti. Ba co víc, umí se prát a střílet a to jsou přeci klasické dovednosti, které miss musí ovládat :D ()

DandaPiper

Naprosto luxusní podívaná, tolik gagů, který jsou už dneska klasikou a měly by být vyrity někam do kamene se v jednom filmu hned tak nevidí. Musím oponovat těm, kteří tvrdí, že je to stupidní a předvídatelný ...naopak, ona je to docela inteligentní a ikdyž je to chvilkama předvídatelný, tak si určitě nemyslím, že až tak moc, že by si divák řekl "tohle odložím, to je jasný". Co se týče dvojky, chápu nízký hodnocení, je to docela bída, ale jednička si zaslouží určitě víc hvězdiček než dohromady má. Gracie Lou Frebushová Ruleeez! (O můj bože, tohle sem viděl naposledy v Jurském Parku!:D) ()

harycek

Taková oddychovka před spaním , ale docela pobaví!! ----------------------------------------------------------------------------- Jenom poznámka: v chybách ve filmu je psáno toto:--------------------------- Ve scéně, kdy Eric (Benjamin Bratt) plave v bazénu a Gracie (Sandra Bullock) mu jde říct že končí, je na bazénu nápis 3 FT = 9 M, tedy 3 stopy odpovídají 9 metrům. Tři stopy je ale přibližně jen 1 metr, navíc když si Eric stoupne, má vodu na úrovni hrudníku. (T600)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Díval jsem se na to a je to na záběru v "galerii" jen mě napadlo jestli to neznamená minimální hloubku 3 stopy (90 cm) a délku bazénu 9m je sice nelogické že by byly sloučeny dvě měrové soustavy (anglická a metrická) , ale v USA se používají obě takže by to bylo i možné!? ()

jungewolf

Jen poznámka na okraj : 1) ve filmu zazní hláška : je papež katolík ? . Dost nesmyslná otázka. Protože odpověď zní: Už od r. 451 n. l. je papežů PĚT ! ... . A dnes, v říjnu 2016 ? Pořád jich je 5 , i když to jsou hlavy jiných církví sídlící jinde ... . 2) kdyby hláška zněla : je ŘÍMSKÝ papež katolík ? . Taky nefunguje, a to od března 2013, protože jsou od té doby DVA ... . //// Jinak je to slušně natočená oddechovka , proto - 3 * a 46 % . ()

eMeMko

Slečna Drsňák - 3* Průměrná akční komedie, která ani neurazí, ani nenadchne. Jako oddechový film je to však ideální. Sandra Bullock valí jednu hlášku za druhou, do toho ji umravňuje Michael Caine, a pokud by vám ani to nestačilo, díky tomu, že se snímek točí okolo soutěže Miss, je rozhodně na co koukat. Zápletka je sice trochu šílená, zvláště pak vyhrocené finále, ale rozhodně nenudí a ty necelé dvě hodinky stopáže utečou jako voda. Finální hodnocení: ideální kousek na jedno zhlédnutí. ()

nash

Sandra Bullock je dost pěkná a i hraní ji překvapivě jde, ale ty dialogy! Spousta hlášek je pouze rádobyvtipných, trapný pocit jsem měl jak z Michaela Caina, tak ze Shatnera. Ale jako oddechovka dobrý, hlavně díky Sandře. ()

Keerev

Slušná komedie a ještě navíc s mou nejoblibenější Sandrou Bullockovou. Fakt jsem se u toho zasmála, takže 4*. ()

saladín.

Budem za hovado ale nemozem si pomoct - pohodova, akurat jemne sexisticka komedia ktoru nenavidia vsetky jemne a inteligentne damy. Za dalailámu a světový mír! ()