Slečna Drsňák

Miss Undercover

Miss špeciálny agent

Komedie / Akční / Krimi

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Caine už poněkolikáté sarkastickým mentorem, Shatner v tváři podoben Leatherfacovi a upgradované éro S - Bull vylétávající z hangáru.. Ničím vybočující komedie s prostředí volby Miss a vládních agentů vás rozhodně nedonutí hystericky mávat rukou před nosem a ústy za účelem přihnání čerstvého vzduchu zabraňujícího omdlení, ale podívat se na to dá.(13.1.2009)

Dobře přiznávám, že tohle je moje slabost z mých mladých hloupých let. Která holka by nechtěla být zároveň tajnou agentkou, z které se přes noc stane krásná modelka. Myslím, že každá malinká o tom tajně sní a já byla mezi nimi. Tak možná z nostalgie, nebo z něčeho takového jsem dala takového hodnocení, snad mě za to někteří neproklejí :o)(4.4.2009)

Při prvním pokoukání to bylo na 80%, při druhém podání je to už "jen" velmi solidní šedesátková záležitost a možnost užít si jeden z největších přínosů moderní technologie světu. Ano, řeč je o kosmetice:) Tedy pokud se nachází ve schopných a soudných rukou...ale dost řečí o ženách, i když hlavně o nich, respektive o jedné velmi úzké skupince žen je tenhle film především. Pojďme se bavit o tom jak masivní je vtip a sarkasmus Michaela Cainea. Nebo radši ne, přišli byste o to nejlepší co je na Miss Congeniality k slyšení a vidění.(13.8.2005)

Dobrá komedie, která JE sice na věčné téma proměny ošklivky v krasavici, ale i přes to je to víc než jen obyčejná (a předvidatelná) zábava. Sandru Bullock mám ráda a kromě Nebezpečné rychlosti je tohle asi můj nejoblíbenější film s ní. Benjamin Bratt hrál tak nějak normálně, ale zato Michael Caine hrál skvěle. Pár vtipů je možná trochu zkažených, ale naštěstí převažují ty opravdu vtipné! tři a půl hvězdičky...(12.4.2005)

Ve většině ohledů stěží průměrná,vyvařená záležitost s otravnou Sandrou Bullock,ale zato s jako vždy vynikajícím a šarmantním Michaelem Cainem.A jakkoliv je většina vtipů tisíckrát viděná a neoriginální,stejně jsem se jim občas znovu zasmál.Další film,který mě jeden večer obstojně pobavil a za pár dní si na něj ani nevzpomenu.Takových je mnoho.S ostřejším,satiricky mířeným scénářem by měla Slečna Drsňák mnohem delší trvanlivost než jako politicky naprosto korektní komedie,kterých každý rok vzniká alespoň tucet a všechny jedou podle stejného mustru. 60 %(24.9.2011)

• - Když Sheryl (Heather Burns) dokončuje vystoupení se zapálenými paličkami odchází do zákulisí s ohořelými. Poté je však vidět se zcela novými. (T600)

• - V závěru filmu při rvačce o korunku mlátí miss Rhode Island (Heather Burns) Gracie (Sandra Bullock) kyticí růží tak, že z ní zůstanou jen zelené stonky. V další scéně jsou na kytici zase červené růže. (T600)

• - Do role Erica Matthewse byl zvažovám Matt Dillon. (Kamiiik)