Slečna Drsňák

Miss Undercover

Miss špeciálny agent

Komedie / Akční / Krimi

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Pro mě asi nejznámější (a možná i nejvtipnější) role Sandry Bullock, ve které si jí vždy vybavím, když slyším její jméno. Uchrochtaná, sarkastická, chvílemi agresivní ... inu prostě slečna drsňák. Nutno zmínit skvělého Michaela Caina, který jako stárnoucí odborník na krásu skvěle sarkasticky doplňoval a stíral hlavní hrdinku. Zkrátka taková ta oddychová komedie ze zámoří, u které sice víme, co se dopředu stane, ale i přesto nenudí a rozesměje - a to je přece také důležité pro světový mír.(1.7.2011)

Docela zábavná komedie z prostředí světových modelek, mezi které zavítá speciální agentka. A máme tu již předem odhadnutelný děj a happy end. Je to určitě slušný film, ale mně takové věci prostě nesedí. Raději se budu dívat na zkrvaveného Bruce Willise ve Smrtonosné Pasti (ať už je sebeabsurdnější, o to však zábavnější) než na Sandru Bullock v roli drsňáské policajtky, ze které se snaží vychovat supermodelku, jak se stupidně uchichtává v každém druhém záběru. Tohle opravdu ne. Film pro masy.. a ty já nemusím. Při sledování tohohle úplné cítím, jak mi klesá IQ. 50% a to jsem ještě dobrák.(3.12.2009)

• dobytek

Komedie / Thriller??? Na komedii mi to přišlo poněkud málo komický a nazývat tohle thrillerem, to snad ani nemůže nikdo myslet vážně. Spíš je to hodně blbej romantickej film. Jedinej důvod, proč jsem se na tuhle pakárnu vydržel dívat až do konce, byl ten, že se mi tam líbily ty soutěžící missky a Sandře to překvapivě taky docela seklo, i když na soutěž královny krásy je to už stará rachejtle.(20.11.2006)

Nijako extra ma nezaujala ani hlavná myšlienka filmu, ani jeho výsledná podoba. Ale film nie je ani vyložene zlý. Proste priemer. Sandra Bullock tu nieje veľmi pekná ale hranie jej prekvapivo ide, ale tie dialógy!.. Veľa hlášok je iba rádoby vtipných, trápny pocit som mal ako z Michaela Caina, tak aj zo samotnej Bullock. Zasmejete sa, áno, ale nie veľmi často. Soundtrack dobrý.(14.1.2015)

Sandra Bullock raz za päť rokov síce zatne sekeru a objaví sa aj v 'červenom' filme ale nech je snaha akákoľvek z priemeru vypláva len veľmi ťažko. Človek sa síce pobaví, ale čo z toho, pousmeje, pokrúti hlavou nad spŕškou trápnych scén a je spokojný. 'Miss Congeniality' je o tom istom, nebyť bonusov v podobe dvojice Caine-Bratt, šiel by som nižšie. Takto úctyhodných 65%.(6.3.2006)

• - Scenárista Marc Lawrence pomenoval hlavnú postavu Gracie po svojej dcére Grace. (U_S_O)

• - Ve scéně, kdy Eric (Benjamin Bratt) plave v bazénu a Gracie (Sandra Bullock) mu jde říct že končí, je na bazénu nápis 3 FT = 9 M, tedy 3 stopy odpovídají 9 metrům. Tři stopy je ale přibližně jen 1 metr, navíc když si Eric stoupne, má vodu na úrovni hrudníku. (T600)

• - Heather Burns (aka Miss Rhode Island) prišla na konkurz s dlhými hnedými vlasmi. Režisérovi sa páčila, ale veľmi sa podobala na Sandru Bullock. Preto ju poprosil, či by si nemohla vlasy skrátiť a nafarbiť na špinavý blond. (U_S_O)