Slečna Drsňák

Miss špeciálny agent

Komedie / Akční / Krimi

USA / Austrálie, 2000, 106 min

• BoPo

Totálne nevyužitý potenciál všeobecných stereotypov súťaží krásy. Sandra Bullock začala byť zaujímavou osobou až sa začala blížiť k 50-tke. Tu predvádza len akýsi pokus prehodiť sa zo škatuľky sympatická holka od vedľa do škatuľky vtipná kráska. Pokiaľ by ste mali chuť užiť si vydarené trefovanie sa do ušlachtilých princípov Miss, tak odporúčam komédiu Krása na zabití. Slečna Drsňák je tiež dobrým dôkazom toho, ako by dopadol herecký podzim Caina bez existencie Nolana.(18.6.2019)

Filmy se Sandrou Bullock mám rád, žádná typická modrooká blondýnka, má nějakou osobnost a rolemi které představuje se, myslím, blíží svému normálnímu běžnému chování. Sice to, že vyhrabou někde průměrně hezkou dívku a udělají z ní královnu krásy tu už bylo, ale i tak je se na co těšit. Některé scény jsou vážně dobré a vyvedené do detailů. No co dodat, prostě fajn.(17.1.2015)

Od akční komedie z prostředí MISSek se Sandrou Bullockovou v hlavní roli a priori nečekáte žádné zázraky. A pak jste překvapeni, že jde přes urputnost snahy o vtipnost za každou cenu a vyčpělost vtipkování na účet soutěží krásy o celkem snesitelnou zábavu s velmi příjemným obsazením. 60% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Dannysek4U(30.3.2005)

Jako komedie dobré, člověk se docela zasmál. Akorát poučení (tedy pokud jej tvůrci zamýšleli, podle mě ano) pro americké dívky pubertálního věku (a nejen pro ně) se jaksi nezdařilo. Někdo tu chtěl ukázat, že na kráse přece "vůbec nezáleží" a důležitá je osobnost, a přitom se kolega policajt do hlavní hrdinky zamiluje, až když ji umělecky přetvoří Michael Caine. Mimochodem, ten byl naprosto výborný. Možná proto dávám 3*.(8.5.2004)

Na to, v jakých filmech "Sranda" Bullock hrála v poslední době, je tenhle ještě na dost slušné úrovni, i když pochopitelně se nedá říct, že by šlo o nějaké veledílo. Pozoruhodné ale je to, že i v jejích (tehdy) 36 letech byla schopna poměrně věrohodně zahrát holku, která kandiduje na Miss. Mnohé herečky v jejích letech tak mladě často nevypadají.(14.11.2002)

• - Sandra Bullock a Benjamin Bratt nahráli všechny vzájemné souboje sami, dableři pouze přihlíželi. (Kamiiik)

• - Sandra Bullock má dom v texasskom Austine, kde sa filmovalo niekoľko scén. (U_S_O)

• - Odpověď Cheryl (Heather Burns) na otázku, jaký je její odblíbený den, nebyla napsána scenáristou, ale byla inspirována skutečnou odpovědí jedné ze soutěžících v Miss USA. (Kamiiik)