Invaze

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiální text distributora)

Brogg

Typické scifi béčko s netypickým hrdinou v hlavní roli. Za normálních okolností bych dal dvě až tři hvězdy. ALE! Ono je to zábavné a pro mě osobně velmi kultovní (osobní a samozřejmě subjektivní důvody). Navíc Charlie Sheen pasuje do té role skvěle. Paradoxně je to film, na který nikdy nemohu zapomenout (včetně doby, kdy jsem ho viděl poprvé). Ať žijou zalomené nohy :-) ()

DJMaroko

Je mi tajemstvím, že jsem na teto film narazil až po několika letech. S odstupem času není vše úplně Oukej, ale pro mě parádní sci-fi podívaná. Charlie Sheen, kterého stále vidím ve Žhavých výstřelech kupodivu skvěle zvládá i tento žánr. Parádní podívaní, skvělý námět kdyby bylo více takovýchto filmů jen mě překvapuje, že s tímto názor asi nebude souhlasit většina zde přítomných. ()

imaginer21

Sheenův paranoidní kukuč nezachrání tento téměř dvouhodinový vesměs předvídatelý sci-fi paskvil. Základní idea celkem dobrá, atmosféra někdy taky, ale za inteligentní film se to považovat nedá. Zpracování někde mezi Dnem nezávislosti a Zámotkem to řadí spíš k tuctovým antiemzáckým béčkám. A ono časté porovnánání k pozdějšímu Kontaktu je naprosto nemístné. Zemeckisův opus se totiž opírá o novelu (a rady ke scénáři) skutečného astronoma Carla Sagana, dialogy nejsou jen prosté házení rádoby sofistikovanou terminologií a veškeré úvahy mají opravdový základ v teoretické fyzice či astronomii. Tady i ten název hvězdy je prostým výsměchem k inteligentnímu sci-fi. ()

Stan Borowitz

Inteligentné sci-fi, ktoré, podobne ako Zemeckisov CONTACT... Tak to byl nejlepší vtip dekády, a teď už vážně. Charlie Sheen hraje astrofyzika, který zachytí signály z vesmíru. Záhy se ovšem ukáže, že tím někomu šlápl na kuří oko (no, spíše na obě kolena, a to tak silně, až mu je promáčkl) a je z práce propuštěn. Naštěstí se mu podaří ze své garáže zachytit signál z hvězdy třídy F jménem Wolf-336 znovu. (Za pomoci papiňáku a soustavy satelitů z domů ze sousedství. Inu, zjevně se za svých mladých studentských let neflákal a několikrát poctivě tam i zpět pročetl příručku JAK ŠLA ASTRONAVIGACE NA VANDR.) Události nabírají rychlý spád a Charlie zjišťuje, že ONI ŽIJÍ, a že dokonce JSOU MEZI NÁMI. Od této chvíle až do konce filmu se mi pravidelně derou do očí slzy. A já se za ně nestydím. Jsou to slzy smíchu – natolik silného, že ho jinak vyjádřit nelze. Přesto zhlédnutí nelituji, protože Charlie (ani jeho postava) rozhodně není špatný (i když do štylosu Roddyho Pipera a Keitha Davida mu přece jenom něco chybí). ()

RexT

Na běžnou produkci sci-fi se jedná, bohužel, o nadprůměr. Ale nemyslím, že bych se na tento film chtěl v nejbližších deseti letech dívat znovu - jednou to určitě stačí. Solidní myšlenka, ale béčkové provedení. ()

Svadbos

Chytrý a inteligentný sci-fi snímok ako zo starej školy, s mnohými sviežimi nápadmi. tretej tretine trochu trpí na ochabnuté tempo, ale stále je to dobrá zábava. Scenár napísal režisér Twohy. Film sa dočkal video pokračovania. ()

Frood

Výborný I když trochu předvídatelný. Dobře filmařsky zpracované i přes nižší rozpočet. Charlie v nezvyklé roli je dobrej. ()

kolotroch

Ak si odmyslím tú nezmyselnosť s globálnym otepľovaním podobných parametrov a ešte navyše spôsobovanú človekom, Charlieho Sheena, ktorý sa proste nehodí na podobné úlohy a napr. ten pohlcovač hmoty v štýle "čierna diera", ktorý vybieli drevený domček, no ten ostane nepoškodený stáť, ale obrovskú kovovú konštrukciu satelitu zdeformuje bez problémov.. tak to zasa nebolo až také strašné. Celkom slušné sci-fi so zaujímavou myšlienkou. ()

belinda1

No já nevím. Tohle je typické béčko, ale ne těžké béčko. Rozhodně v kategorii sci-fi nadprůměr. Původně jsem chtěl film hodnotit ještě předtím, že jsem ho shlédl celý. Na youtube jsou totiž k dispozici jen fragmenty. Jsem rád, že jsem to neudělal, byť hodnocení by se nezměnilo. Především film disponuje dvěma poměrně odlišnými polovinami. První polovina je znatelně slabší než druhá. Ta je navíc i podstatně napínavější. Vůbec nesouhlasím s tím, že triky jsou slabé a naivní a to nejen v kontextu doby. Nemyslím si také, že je to nejhorší role Charlieho Sheena. Poprvé jsem ho viděl ve Žhavých výstřelech. Se Žhavými výstřely nebo s Wall Street se The Arrival srovnávat nedá. Ani nemá ty ambice. Je to prostě jen zajímavý sci-fi film. Srovnávání s Contact není namístě. Toto je úplně o něčem jiném. Ale možná jsme jen nesledovali stejný film. ()

marco.uk

Herecky vykon Charlieho Sheena je na trapnej urovni, on moze hrat v parodiach a komediach, kde nemusi predstierat blby vyraz v tvari, ale vazne role mu nepasuju. Jeho neprirodzeny vyraz v tvari mi tento film trochu znechucoval, neprirodzene vyplestene oci pri "udive" vyzeraju ako pri pomerne slusnom vykone na toalete. Inac film na celkom dobrej urovni a dal by som aj viac ako 2, keby nie vyssie spomenuty pan... ()

Hrnek

Podarený film. Je to skutočne napínavé. Hlavne, keď sa dostane Sheen do hlavného doupěte mimozenšťanov je tu množstvo originálnych nápadov. A snáď ešte v žiadnom ufo filme nebola tak dobrá scéna. ()

Richard768

Začalo sa to sľubne, ale... postupom času film ponúkal stále väčšie hlúposti a prestával byť pozerateľný. Inak, základná myšlienka bola dobrá, len som očakával uveriteľnejšiu realizáciu. ()

TylerD.

25 let starý scifi hit, který jsem nikdy neviděl. Dobře zpracovaný, zajímavý námět ale výběr hlavního herce byl snad v pominutí smyslů. Odehrál to dobře ale když si místo něj představí nějakou neznámou tvář, působilo by to mnohem méně rušivě. To béčko mi z toho dělá on, nemůžu si pomoct. 70% ()