Invaze

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiální text distributora)

cross

Nadprůměrná sci-fi o kolonizaci naší planety dalším mimozemským šmejdem z vesmíru. Některé scény sice trochu vykrádají podobně zaměřené filmy a Zemeckisův Contact, nicméně jsem byl az prekvapen dobrou atmosférou i zpracováním již tolikrát omletého příběhu. Když přivřete jedno oko, budete mít o zábavu určitě postaráno! ()

zolo23

Príjemný sci-fi snímok o invázii mimozemšťanov, ktorý sa snažia zmeniť klimatické podmienky na Zemi. Po scenáristickej stránke je to oveľa lepší film ako niektoré iné megalománske sci-fi snímky. Keby bol rozpočet filmu väčší, mohla to byť naozaj pecka. ()

Han22

Invazi jsem sledoval na vícekrát, protože jsem u ní párkrát usnul, ale špatný film to není. Twohyho uznávám, protože přinesl světu masakrálního antihrdinu Riddicka a jeho brutální sci-fi horor Černočerná tma i fantasy/sci-fi Riddick jsou podle mě výborné záležitosti. Invaze se povedla tak napůl - líbil se mi samotný námět a styl mimozemského pokusu jak ovládnout naší Zemi nebyl vůbec špatný. Hodně se mi líbili samotní ufouni nebo maličkosti typu instatní černá díra. Vadil mi hlavně hrůzostrašně nesympatický Sheen, který opět hrál hrdinu ve stylu psychopata (nebo že by to nehrál?), vadila mi přepálená stopáž a z ní plynoucí roztříštěnost filmu. SPOILER: Začátek ve stylu konspiraci ala Akta X (hrdina ví, ostatní se snaží všechno zamést pod koberec), poté přišla vědecká část s otravným klukem, mexická část pojatá jako dobrodružný film a v závěru perfektní thrilerové finále. KONEC SPOILERU. Celkově ale pořád docela slušný sci-fi béčko, který je na míle vzdálené některým videosračkám z roku 96 (ala Adrenalin, Omega Doom nebo Trávnikář 2) ()

dopita

Jednoduchý a přitom stylový sci-fi. Příběh nijak objevnej není a na dobrý triky nebyly peníze, přesto mě film zaujal a bavil od začátku až do konce. Kupodivu mě ani nevadil Charlie Sheen, kterej se asi poprvé s úspěchem pokouší o hereckej výkon. Rozhodně lepší film než Zemeckisův Kontakt, kterej je na podobný téma, je výrazně abicióznější, ale ty ambice se mu nepodařilo naplnit. ()

cab

Zane (dobry Charile Sheen) objevi se svym kolegou podezrele radiove signaly a kdyz to oznami svemu nadrizenemu, je vyhozen. Nasledne se vydava na samostatne badani za pravdou. Skoda nedostatku financi pro moznost vetsich vizualnich orgii. Jinak prumerna sci-fi, kterych se v te dobe vyskytovalo vice. 55% ()

Paity

Sice se to tváří skoro jako nějaké sci-fi béčko, ale opak je pravdou. Až téměř vyziónářsky dnes působí film, který mluví o globálním oteplování, jako o něčem, co nezpůsobují lidé svým počínáním. Kéž by tohle chtěl dnes někdo slyšet, ale bohužel. ()

ChrisBa

Na prekvapenie vôbec nie zlý film.. celkom zaujímavý námet, celkom zručne zrežírované.. bohužiaľ pôsobí trochu druhotriedne(vizuál, herecké výkony atď), čo zráža tento film trochu do priemeru.. ale stále je to lepší priemer.. niečo medzi 3* a 4*, skôr sa však prikláňam k 3* ()

Haymar

Hodně povedené sci-fi s dobrou atmosférou, napětím i akcí! O to zajímavější je, že ačkoli se režie ujal (známý scénárista, ale tehdy teprve debutující režisér) David Twohy a do hlavní role obsadil uhasínající hvězdu Charlieho Sheena, výsledek dopadl více než dobře! Prostě mám tenhle film rád... ()

filipvrbik

Mohlo to být tak dobré, ale je to totální blbost - kdyby se na konci zjistilo, že je to třeba fakt paranoa, bylo by to boží, ale takhle ne. Za Charlieho Sheena nedám odpad, ale i u něj je vidět, že se na vážnou hororovou roli prostě nehodí. Ono to trochu jako horor docela funguje, chvilku, díky atmosféře.. Ale jako sci-fi je to příšerné...20% ( a s Contactem to nemá kromě prvních deseti minut společného vůbec nic) ()

aLPaC

Ze začátku to vypadá docela nadějně a zajímavě, tak trochu ve stylu Kontaktu, ale postupem času, poté, co Charlie odcestuje do Mexika a na scéně se objeví první mimozemšťané to začíná působit spíše úsměvně (a to ne v dobrém slova smyslu). No a ten konec už je totálně tragickej. Přesto všechno to ale není úplně nuda, takže i těch 115 minut se dá s menším sebezapřením absolvovat. A na to, že Sheen v druhé polovině devadesátých let točil totální sračky, tak tohle je ještě v pohodě. ()

bobstock

Při čekání na nový Arrival jsem neodolal a podíval se po letech znovu na starý The Arrival od Davida Twohy. Opravdu zvyšovat hodnocení nebudu. I přes zajímavý nápad, který se mohl dostat mezi perly béčkových scifi jsem nepřekousl tehdy jednatřicetiletého Sheena, který se tvářil v jedné scéně jako při obřízce bez anestézie a ve všech ostatních jako při kastraci, ovšem při vší té smůle, zase bez anestézie. 45% ()

KOZEL84

Celkem zajímavé sci-fi (aha,takže takhle to je s globálním oteplováním;-)).Bohužel obsazení se moc nevyvedlo.Konkrétně Charlie Sheen.Já mu nevěřil jediné slovo. ()

Artard

Inteligentnejšia verzia filmu Tehotný dážď, vcelku sa dá na tom zasmiať, ale nedokázal som to zobrať seriózne. ()

Kingjiri

Když máte k dispozici malej rozpočet a máte natočit (akční) scífko, nezbyde vám nic jinýho, než vsadit na dobrej scénář a sehnat aspoň jednu hereckou hvězdu. To se docela povedlo, protože Charlie Sheen hraje natolik dobře, že člověk přehlídne i ty (pod)průměrný herce, co se kolem něho ve vedlejších rolích motaj. Příběh stojí na dost znepokojující myšlence, která určitě nedá milovníkům konspiračních teorií spát a místama se dařilo vytvořit zajímavou konspiračně-paranoidní atmosféru. Akce moc nenajdete a triky nepatřej mezi nejpovedenější. Pokud nebudete od Invaze moc očekávat, máte šanci, že se jednorázově slušně pobavíte. ()

Petulka88

Béčko jako kráva. V zájmu spravedlnosti je ale nutné dodat, že celkem zábavné béčko. Děj působí jako nějaká levnější epizoda z Akt X, o nějaké originalitě se nedá mluvit, ale je to docela sranda. I když ne vždy na místech, kde to tvůrci zamýšleli. Některé dialogy prostě jsou jen k smíchu a pozorovat Charlieho Sheena jak v červených montérkách pobíhá po kosmické lodi je vážně k nezaplacení. Žádný zázrak to určitě není, ale čekal jsem i horší slátaninu. A navíc jsem se při Invazi ani trošku nenudil. ()

Rudyamon

Tenhle film jsem si docela oblíbil když jsem ho viděl poprvé a ani napodruhé, dokonce ani napotřetí se na tom nic nezměnilo. Jak napsal ve svém komentáři POMO, je to opravdu inteligentní sci-fi. To slůvko naznačuje to, co u mnohých sci-fi není až tak samozřejmé. Příběh má téměř dokonalou vnitřní strukturu, prakticky bez jakéhokoli zaklopýtnutí se před náma odvíjí příběh už od první chvilky, od prvního signálu, který Zane se svým kolegou zachytí. Děj je naprosto logický v každém kroku, který následuje. Jistě, žádné velké efekty, žádné boření mrakodrapů a houfy hladových mimozemšťanů, ale to je právě důkaz toho, že dobré sci-fi nemusí být jen to s miliardovým rozpočtem, nákladnou výpravou a hromadou triků. Invaze je o příběhu, který je uvěřitelný od začátku do konce. Triky, které byli ve filmu použité jsou poměrně jednoduché, snad až na pohled do podzemí mimozemské základny, ty záběry byli ve velkém stylu, který ale nepřeháněl. Charlie Sheen v hlavní roli byl naprosto přesvědčivý, i další role byli obsazené v pohodě. Skvělé výkony, skvělá réžie, skvělý příběh - co víc si přát? Byla to opravdu příjemná a poutavá invaze. ()