Invaze

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiální text distributora)

Orlau32

Jelikož se dívám velmi málo na Sci-fi filmy, neumím to dost dobře zhodnotit. Je fakt, že jsem při tom neusnula a že se mi to místama i líbilo. ()

slunicko2

Nudně fádní. Neoriginální (to by samo o sobě nevadilo) téma je zpracováno neatraktivně, ba přímo nudně. Čím déle film trvá, tím je blbější. ()

Martin741

Nemam rad Carlosa Esteveza, alias Charlie Sheena. A tuto je jeden z dokazov, preco tomu tak je. Vesmirna tematika je fajn, ale pre mna tu vladne priserna nuda, otrasny Sheen a Twohy sa tiez nijako nepredviedol akor reziser. Takze nezdielam nadsenie miestnych 4 a 5 hviezdickovych mentalov. 40 % ()

honajz2

Ze začátku si mě to moc nezískalo, ale jak to postupovalo, tak mě to začalo bavit. Upřímně, sice ve výsledku to nebylo to, co jsem od toho čekal (představoval jsem si to míň akční), ale i tak jsem nakonec spokojený. Líbil se mi i otevřený konec, protože kdyby byl uzavřený, myšlenka filmu by moc nevyzněla. Ale abych se bavil na 5*, to ne, takže dávám slušné 4*. ()

bourec

Kdo má rád scifi o mimozemských civilizacích,o infiltracích na naší planetu a filmy s trochou mystiky musí být zákonitě potěšen.První film D.Twohyho a hned hodně povedenej počin.Ch.Sheena nemusim,ale tady hraje vcelku obstojně..Není to sice moc akční,ale je to vlastně dobře,protože akce by tomu ubrala na věrohodnosti.Jsem potěšen a jen pro ty,kdo to ještě neviděl a není schopen ve svý makovičce rozkousat něco,co se vymyká skutečnosti a racionalitě,ruce pryč.Mohlo by vám zaskočit.80%. ()

Juto

Nádherné sci-fi s mimozemskou inváziou s trochou konšpiračného thrilleru. Pôsobí to ako šikovná hra Aktov X a zároveň ako zábavná táborová klasika. Nízkorozpočtové sci-fi snímky, ako sú tieto, sú len zriedka také zábavné alebo dobré. 7/10 ()

majo25

Nadštandartné sci-fičko, ktoré aj po rokoch vie čo ponúknuť. Mladší Sheen je ok, záporáci majú zaujímavú charizmu, efekty sú na rok vzniku kvalitné a v závere sa nám dostane aj poctivá dávka trileru. Zápletka je to, čo mi ešte dlho po tom, čo som tento film videl prvýkrát, utkvela najviac v pamäti. Dokonca aj nevtieravá eko-agitka je plusovou záležitosťou. Určite lepšie (viacrozpočtové) spracovanie a známejší herci by filmu dopomohli. Ale aj tak je to v poriadku. ()

laik_60

Zaujímavý námet, smiešni mimozemšťania, snaživý Sheen, ktorý zo všetkého vyviazne. Nie som veľký fanúšik Sci.fi, a toto ma tak isto veľmi nepresvedčilo. ()

tomeek

Ty kolena naruby!!! Podle mě je Invaze originální, nízkorozpočotové sci-fi, přesně jak píše POMO. Nevím, co vám vadilo. ()

Radiq odpad!

Charlie Sheen ve svých nejhorších vzhledových a nejprofláklejších drogových a kalících letech, než s tím přestal a pak se k tomu zas vrátil... Takže asi bral každou sračku, která se naskytla. Musel jsem se asi 2x zasmát té trapnosti, kterou někdo nazval filmem (při pokusech o vraždu - vanou, co se propadla stropem a pomocí štírů, chch, no ale nejlepší byla ta jeho proměna v knírkatýho mexikánce, chch, to jsem se neudržel a vyhekl smíchy). Jinak je to samozřejmě totální kravina, kde mimozemšťani maj úplně nesmyslně nohy jak zadní od koňa a nejde jim s nima skoro chodit. Cely je to strašny béčko, no vlastně ještě hůř. ()

sator

Zaminsky mohl ubrat, spíš než vědce připomínal debila...či nájemného vraha... Kdyby to natočili s humorem a nadsázkou mohlo to být zábavné béčko, takhle je to béčko co si hraje na áčko... ()

matezzz

Ve své době to vůbec nebylo špatné, pěkné triky a zajímavý příběh, poměrně stísněná atmosféra... Akorát bylo pro mě zvláštní, sledovat Charlieho Sheena ve vážnější roli, než ve Žhavých výstřelech :-) ()

Raven0

Skrz naskr průměrné sci-fi, které se drží zajetých žánrových přístupů, nesnaží se experimentovat nebo ohromit, takže působí dosti sterilně a ploše. Na druhou stranu je zde vcelku fungující, ale lehce přehaný děj, kvůli kterému nemohu film úplně odstřelit (i když mě to svádí). Pro žánrové fanoušky může být zajímavé. ()

lennyd

Zane Zaminski (Charlie Sheen) se zabývá výzkumem radiových signálů přicházejích z hloubky vesmíru. Po letech naprostého ticha náhle v radiovém prostoru objevuje zvuk, který nemůže být jiného, než mimozemského původu. Když ale vše oznámí svým nadřízeným, je náhle vyhozen z práce - a jeho kolega Calvin dokonce zavražděn. Zane zjišťuje, že radiové signály nějak souvisí s náhlou výstavbou elektráren v Mexiku a globálním oteplováním, a že úřady chtějí vše ututlat .. ale proč to dělají? ... Film nelze nesrovnávat s podobně laděným (a dokonce +/-) stejně natočeným Kontaktem. Z širšího pohledu jsou oba filmy na stejné brdo, i když dle mého jde Kontakt více do hloubky - Invaze se (hlavně ke konci) "snižuje" k akčnímu snímku, což působí trochu směšně (u každé radarové stanice jsou pro podobné případy nachystány barely s tekutým dusíkem, že ano). Docela se mi líbila scéna s "průnikem" do tepelné elektrárny, hlavně cesta Sheena s Mzákem ve výtahu. Je mi jasné, že se tímto filmem David N. Twohy jen rozvičoval, jeho majstrštyk přišel o pár let později... ()

Sany33

Príbeh: Ufóni sa snažia navodiť meteorologickú katastrofu a pri stojí jediný človek. Herecké obsadenie: Všetku pozornosť na seba prirodzene strháva Charlie Sheen. Dosť to však preháňa vo výrazovom prejave a miestami to môže byť až rušivé. Prevedenie: Na svoju dobu sú efekty celkom dobre zvládnuté (až na to vylamovanie nôh). Mexiko je tiež veľmi pôsobivá destinácia a finálny fight na satelite stojí tiež za to. Pocity: Dobre sa na film pozerá a akcia svižne odsýpa. Do polovice filmu sa vo vzduchu nieslo aj nijaké to tajomno, že kto za všetkým stojí. Keď táto bublina praskla tak sme sa mohli spoľahnúť už iba na akciu ktorej nebolo málo. Pridaná hodnota: Film si nesie mnoho filmárskych nedostatkov 90. rokov. Pár nelogických prepojení a dosť zlé obsadenie. Ale vo finále sa na to dá dobre pozerať a počas celej stopáže sa človek nenudí. O to tu asi aj ide. 69% ()