Invaze

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiální text distributora)

vikino1

Něco mezi Contactem a Lupiči těl, myšlenka a zápletka dobrý, tím by klady byly všechny. Charlie Sheen mě do role vůbec neseděl, tryky i na rok 96 mě připadají za zenitem (jako by v půlce filmu došly peníze), a ani Emzáků moc strach nešel... ()

danny_21

Béčkový, televizní kousek se slušnými triky,s dobrým nápadem a mizerným Charliem, který na ty seriózní role fakt není správným typem - 40 %. ()

Likan7

Jako malej jsem to na videu sjížděl hodně často. Celkem inteligentní sci-fi, které se neopírá o úchvatné efekty a akční scény, ale celkem inteligentní režii. Hodně podobné Kontaktu, přesto o třídu horší. ()

Acrobat

K úmoru nudne natočený príbeh o pravej podstate skleníkových plynov s ironicky hrajúcim Sheenom, ktorý je v nesprávny čas na nesprávnom mieste a ktorý po cudzej lodi pobehuje vskutku orientačne. Za celý čas sa do filmu nedá ponoriť hĺbkami emócií, zábavy, strachu a jedine mladý černošský chlapec je nutným oživením. Málo akcie, pomenej thrilleru, zmrazenie dusíkom ako v T-2, a nechápajúce Mexiko. Udupaný snímok s možným potenciálom. (videné 10.03.2021, AMC) ()

Vikinec

V první polovině filmu jsem se vyloženě nudil a dokonce měl sto chutí film vypnout. Později přece jen film chytil dech a druhá polovina nejenže vysvětlila pár nesrovnalostí z první půle, ale zaslouila si skoro všechny přidělené hvězdičky. Samozřejmě nebyla to smršť předražených efektů, ale o to nápaditějších a zábavnějších. Škoda, že Sheen se tak odrovnal ve svých komediálních rolích. Pořád na něm vidím jakýsi ironický škleb,tak typický pro Žhavé výstřely. 3,5 * ()

haffen

Mám pocit, že toto tu už všetko bolo vo filme They Live (Sú medzi nami). S Kontaktom to má spoločné asi len to, že tam bol prijatý signál z Vesmíru. Nebolo to zlé, ale skôr tak na úrovni televízneho filmu. 2 1/2 hviezdy. ()

Blazkowicz

Konspirační blbost jak ufouni staví elektrárny, aby si na Zemi zatopili, protože je tu na ně zima a oni mají rádi teplo. Nuda s absolutně impotentními herci. 2-* ()

mac000

Vcelku slušně a inteligentně natočené drama na témata  "jsme ve vesmíru sami?" a "bude kontakt s mimozemskou civilizací mírumilovný nebo nepřátelský ?" Invaze spojuje obě a nabízí možnosti, které ,lidstvo může mít v případě méně příznivé alternativy. Pro všechny, kteří film přirovnávají s Kontaktem R. Zemeckise ( přičemž posledně jmenovaný poprávu vítězí) nutno podotknout, že Invaze byla natočena rok před Kontaktem, takže nemohla ani kopírovat, ani těžit ze zájmu diváků o dané téma. ()

mrclTV

The Arrival je jeden z tých filmov, na ktorý si matne pamätáte z detstva a prakticky po desaťročiach na neho náhodou narazíte a pozriete si ho opäť... a zistíte, že je o ničom. Charlie Sheen hrajúci paranoidného vedca celkom ujde, ale celé to stojí na vratkých nohách priemernosti. Bežná filmová tuctovka, kde ani napätia nie je veľa (vlastne takmer žiadne). Čo je to potom za thriller bez napätia? Body plus aspoň za originálne spojenie globálneho otepľovania a emzákov... ()

Santek

No nevím jak ostatní, ale já tenhle film beru docela vážně a dost se mi líbí. Charlie Sheen v roli bojovníka proti mimozemšťanům ujde. Nevím proč bych to neměl brát vážně jen kvůli tomu že tam hraje Charlie Sheen. Líbí se mi zápletka i rozehrání příběhu. Z kategorie sci-fi je to takový lepší průměr. Kdo vstoupí neprohloupí :-) ()

smeth

Typicke 90`s sci-fi, nicim nevybocujuce z priemeru, navyse s prehravajucim Sheenom. Asi som od Twohyho cakal privela... ()

kenny79

Nedávno jsem měl možnost schlédnout tento filmek po x letech a musím napsat, že i po takové době má stále své kouzlo, napětí, nějaký ten mimozenštˇan a i překvapivý závěr. ()

Lajty

Charlie Sheen v nezvyklé roli. A nedopadlo to vůbec špatně. Ba naopak. Bavilo mě to od začátku až do konce. Výborný scénář. ()

Bilky

Veľmi naivný scenár ako jeden mladý, snaživý astronóm výpiekol so zlými emzákmi. POZOR SPOILER: Až do polovice filmu to malo solídnu atmosféru plnú paranoje. Ale po odhalení ufónov je to už 3.liga, najmä stupidita deja v ich hlavnom stane resp v mexickej elektrárni. Sheen sa zúfalo snažil až sa z toho potil, ale to mohol byť aj absťák 😜 Malo to aj pár zaujímavých scén a hlavne za mexický wellness hotel s poschodovou vaňou dávam 5% navrch- 45% ()

veverysiak

Celkom obstojný námet, podporený slušnými a nápaditými vizuálnymi efektami, samozrejme v rámci druhotriedneho spracovania, lebo do prvej ligy sa to nemohlo dostať jednak kvôli viacerým nelogickým a nedotiahnutým veciam, jednak kvôli nie príliš vydarenému a presvedčivému hereckému obsadeniu, škoda, mohol z toho vyjsť veľmi zaujímavý originálny scifák, takže 60%. ()