Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

(více)

Recenze (151)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jakmile došlo chvíli po začátku na podmínku únosce, nevěřil jsem svým vlastním uším. Už jen tato zvrácenost mě připoutala k obrazovce a nepustila, dokud jsem i na vlastní oči neviděl, jak vše nakonec dopadlo. Atmosféra tíživá od začátku do konce. Hrdina defakto neměl na výběr. V jednom případě by ho to stálo kariéru a respekt celého národa, v druhém by ovšem i tak ponížil sám sebe, ačkoliv by se stal víceméně hrdinou. Jenže s přihlédnutím na to, co bylo třeba vykonat, se i mně zhnusením stahovaly nohy k sobě. Už tento první díl seriálu mě neskutečně strhnul svým pojetím a vlastně i realistickým pohledem nejen na dnešní společnost, ale i na to, jak by samotné interní konání a snaha všemu zabránit asi vypadala. Až ironická pointa byla jen třešínkou na tomto celkově výtečném zákusku. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Uf. Bolestivý, drásavý, těžký od začátku do konce. Děsivě krásně zachycuje mediální svět, absurditu toho, jak jsou jím lidé pohlceni, ten zvyk od něčeho odvracet pohled, nesouhlasit s tím a přesto po očku fascinovaně zírat... Jak politická rozhodnutí nepatří za ně odpovědné osobě a moc jedince může být obrovská i absolutně žádná, podle toho, z jaké strany ji uchopí. Díky, že takové věci vznikají. ()

Reklama

Baldrick 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ale no tak, to snad nemyslíte vážně. Absurdně diletantsky zpracovaná agitka, která rádoby absurdním námětem nastavuje zrcadlo tak leda sama sobě (no, pravda, a pár čumilům i odsud). Veřejnost (absolutní, komplet) jako totální žumpa a nebohý předseda vlády přinášející oběť nejobětovatější, princezna půl hodiny plandá po vydezinfikovaném bulváru, bláboly saniťáků o manifestu dogma 95, mávání jakýmsi jakožeprstíkem, kterej dojme miliardy, atd., atd. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oni v Británii nemajú pravidlo, že s teroristami sa nevyjednáva? No jedno viem iste. Kvôli akejkoľvek cudzej osobe by som do toho nešiel. Pokúsil by som sa o to len kvôli životu najbližšej osoby, ale aj to si neviem vôbec predstaviť, že by som zvládol. Rozhodne by som ako divák ale nečumel na to, jak to niekto druhý robí. To teda nie. 8/10. ()

Tessie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poněkud přímočaré nastavení zrcadla nám všem. Několik rovin se zde protíná a je možno rozvést několika hodinovou diskuzi na téma technologie, online svět, terorismus, oběti, politika. Jsme my tak žížniví po informacích a nedokážeme bez nich být VS potřebuji pozornost všech, aby můj počin měl nějakou "message". Extrémním způsobem ukázka, že vlastně o jedince nejde v první řadě, až teprve co říká dav a podle toho se jedná. Dávám vysoke hodnocení, jelikož zpracování a nechuť, kterou to ve mne zanechalo je až moc vysoká.. protože se přesně trefili do naší doby! ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Táto epizóda sa stala predmetom diskusie, keď sa v septembri 2015 v neutorizovanej biografii Davida Camerona objavila informácia, že vtedajší britský predseda vlády údajne vložil svoj penis do tlamy mŕtveho prasaťa v rámci univerzitného iniciačného rituálu. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama