Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

matolas

Nie zlé, ale podobný námet bol už aspoň stokrát lepšie spracovaný. Ničím neprekvapí, ničím nezaujme, predstavivosť spustí Čapkove a Asimovove zákony a vlastne vás ani veľmi netrápi, čo sa na obrazovke deje. Ale momenty to malo. ()

Benedygtus

Preview robotickeho psa? Nebo tam byla nejaka jina skryta pointa? To bylo fakt spatny, pokud preskocite o nic neprijdete a prvnich par minut bylo nejzajimavejsich, ale rozuzleni, vysvetleni.. COKOLI proste neprislo. ()

iXtr3m3

Slabučké, pritom technicky by to bolo OK, ale príbehovo, kde sa akákoľvek existujúca kostra nejakého príbehu vymenila za pokus o survival, ktorý žiaľ nešiel až tak na hranu, ako by si človek prial, teda mimo samotného záveru. ()

klukluka

Další díl, který se zabývá konkrétní jednotlivostí namísto vynálezu, který by poznamenal uspořádání a fungování celé společnosti. Leda že by měli pejsci tu apokalypsu, která visela ve vzduchu, kompletně na svědomí..? To tady ale nezaznělo a z děje se to taky nedalo odvodit. Primitivní story, ale po technické stránce dokonale zvládnutá. ()

Stružák

Nevím nevím. Tahle epizoda je sice skvěle, tak nějak po Trierovsku, zrežírovaná a natočená, ale svým obsahem je totálně prázdná, nijaká. Čtyřicet minut jsem čekal, co se stale a ono se nestalo lautr nic. ()

kwoky

Výborně natočené, ale bohužel myšlenkově prázdné. Celou dobu jsem seděl přikovaný k židli a ani nedutal. A bohužel jsem se nedočkal. Bylo zde na mě až moc logických nesmyslů a závěr mě upřímně rozesmál, což asi nebyl účel. Nejslabší díl Black Mirror. ()

Milky.

Nemám vůbec pocit, že bych koukal na Black Mirror, od toho mi tady chybí nějaký nástin vzniku samotných psů, jejich účel a proč všechno šlo do hajzlu. A upřímně ten konec s obsahem krabice mi přišel spíš směšný než emocionální. Mohla mu ušít cokoliv z kusů oblečení jako se to dělalo kdysi. Nemělo vůbec smysl jezdit ve třech lidech do oblasti zamořené "psy" a riskovat životy pro takovou blbost. ()

dan4815

Ponaučení k Černému zrcadlu prostě patří, na tom seriál staví. Tento díl byl velmi odlišný, spíše jenom ukazoval postapo svět bez větší přidané hodnoty, a toho je v dnešním filmovém světě až příliš. Chceme se ponaučit, hledat onu nosnou myšlenku, nechceme sledovat nesympatické tři lidi, kteří umírají bez nějaké hloubky a zásahu do našeho vědomí. ()

Yardie

Úplně to nezapadá do konceptu a sestavy Černého zrcadla, ale už bylo pár dílů krapet jiných. Toto bylo ovšem dost jiné. Vizuál fajn, relativně i napínavé, ale velký problém je, že nic nebylo vysvětleno, člověk si musel domýšlet, co se vlastně stalo a proč a to ho rušilo pi sledování. Nebylo v tom nějaké "poselství" jako v jiných epizodách. Takže na jednu stranu zajímavé a místy napínavé, na druhou stranu tomu chyběl koncept a nějaká vyšší myšlenka. Howgh! ()

Piri

Tragedia. Boze to bolo take melodramaticke.. Najhorsia cast asi. Niekto tu spominal, ze je to vyslovene pre radost vytvorene a nema to byt prilis hlupe a dal tomu 5*. Co?? Praveze to JE hlupe a este ako. ** SPOILERY ** Postapo je fajn, ale zrazu nikde nikoho a parta prezivsich si ide len tak bez arzenalu pustinou a chcu ist do skladu, kde mohli najst vselico uzitocne. A vobec im nevadi, ze vsade mozu byt obavane roboticke psy. Iba jeden z nich ide v duchu Dr. Freemana z Half-Life. A co sa nestane. Narazia na osamoteneho vlka. Taketo studenstke cvicne projekty do serialu nepatria. Co je vyraznejsie na tejto epizode, je hudba. Ciernobiele zobrazenie ma svoje caro, ale nedava ziadny zmysel pre tento pribeh, jedine preto, aby nemuseli kvoli robotovi tolko renderovat sceny. Ale pre pohlad robota ako on vidi priestor je to fajn. Hon na rebelku by skoncil ihned ako sa robot vybil, namiesto toho, aby ho poskodila a odtrhla mu tie jeho nozicky, tak uteka od neho prec. On sa za malu chvilu dokaze dobit a to aj bez toho, aby riadne svietilo slnko. To uz nebude asi solarny robot a teda hon pokracuje. Zaujimava je srapnelova obrana robota, namiesto otravy svojho ciela, srapnely maju v sebe lokator. Co je ucinejsie? A zaver? Typicky ako pri starych akcnych filmoch, zrazu dojde cela delegacia policajtov a zachranarov, ked je uz po vsetkom a hrdina objima svoju milu s obviazanou rukou. Len tu pridu dalsi roboticki kamarati. ()

majec4

Ako zanrovka celkom fajn, no do BM mi to velmi nesadlo. Nejde o tu kameru, ta sa mi celkom pacila. No nechytil ma sposob akym bol vyrozpravany dej. Povedal by som, ze to bolo az zbytocne velmi priamociare. A nemalo to nejaku hlbsiu myslienku. Chybal mi v tom nejaky "hacik". Odkaz na moralnost, alebo cosi podobne vaznejsie. Zaver bol, da sa povedat prekvapivy, necakal som podobny obsah krabice, no co tym vysvetlili? Prakticky nic. ()