Dva páry Rebecca a Tom a Elain a Tobey žijí v New Yorku. Je však těžké vnímat krásu města s opravdovým potěšením a dávkou romantiky, když jejich vztahy směřují k jednoznačnému krachu. Rebecca a Tom jsou šťastný manželský pár. Tom by bol však šťastnější, kdyby s ním Rebecca spávala častěji a ona by zase byla raději, kdyby ji nechal na pokoji. Tom právě odešel z dobře placeného místa. Je doma, zaobírá se častějším sexem a rád by už konečně zjistil, co od života vlastně chce. Rebecca je na druhé straně velmi úspěšná herečka a momentálně se plně soustředí na premiéru své nové hry. Vůbec nemá náladu ani čas věnovat se Tomově sebepoznávání. Rebečin bratr Tobey už 10 let chodí s Elaine. Ona by se rada usadila, vdala a měla děti, ale pro Tobeyho by to byl malý krok ke smrti.

V obou vztazích to začne ještě víc skřípat po to, co se Tobey nečekaně zabouchne do staré přítelkyně, krásné Faith a Toma začne nahánět sexy mamina spolužáka jeho syna. Elaine se snaží dopsat pohádkovou knihu a začne mít Tobeyho nerozhodnosti plné zuby. Dá mu kopačky. Tobey pomalu zjišťuje, že krásna Faith, není přesně to,co by chtěl, a že mu jaksi připomíná to, co mu tak velmi nevyhovuje. Toto poznání potřeboval na to, aby mu došlo, že chce Elaine spát. Život bez partnera nejde dobře ani jednomu z nich. Mezitím, když Rebecca nečekaně zjistí, že Tom má románek s Pamelou, tak ho vykopne. Tom a Tobey mají, co chtěli. Každý žije sám a může si dělat, co chce, hádat se kdykoliv a zjišťovat, která je ta pravá. Ale přichází nečekaný zvrat. Oba dva zjišťují, že to, co doopravdy chtějí nechali odejít, a že tak to zůstat nemůže. Začnou plánovat, přičemž vědí, že musí udělat něco drastického. Nyní nelze váhat. .. Je nutné připravit dokonalý plánjde o vše. (oficiální text distributora)

AbelXavier

Kouzelny New York ve vsech rocnich obdobi, stejne jako vztahy dvou paru. Ackoliv jsou podobne pribehy proprane na 60° uz tolikrat ze Mickey Mause temer vybledl, je Trust the Man prijemne koukatelny snimek stejne jako vykon Foxe Muldera. Skoda jen toho Krokodylo-Dundovskeho zaveru. ()

sigf07

Film nám údajně umožňují uniknout realitě všedního dne. Pokud bych vycházel výhradně z tohoto přesvědčení, bylo by Nevěřte mužům propadákem na celé čáře. Ústřední čtveřice hrdinů řeší své všední manželské krize naprosto všedními způsoby jen proto, aby si v závěru dokázali, že se vlastně hrozně milují. Jak jinak. Postavy jsou navíc bez vyjímky podány tak neskutečně rutinním a znuděným způsobem, jako by byly vystřiženy z deváté epizody třetí série Rodinných pout. Jejich potíže mi byly naprosto fuk a za to, že jsem film vůbec dokoukal si můžu směle nárokovat bobříka vytrvalosti. Nevěřte mužům nijak nezachránilo ani neustálé stáčení všech konverzací k sexuálním tématům, naopak mě tahle podbízivost ještě více naštvala. ()

lather

No upřímně, začátek filmu, jmenovitě scéna se synem na záchodě, mi přišla hodně trapná a bála jsem se, že v tomto duchu bude probíhat celý film. Naštěstí, časté trapné pasáže dokázaly vystřídat i ty lepší a o něco vtipnější. Myslím si, že vzhledem ke složení herců byla má očekávání vyšší, ale přesto tento film dle mého názoru splňoval vše co má každá oddechová romantická americká komedie mít – trapně vtipné scénky, zamotaný láskyplný příběh, šťastný happy end. ()

DadysGirl

Hořká komedie ze života dvou párů... aneb, není těžké si někoho najít, ale je těžké ním navzdory všemu vydržet... ()

me3x®

Sympatickí herci a pár veľmi vtipných komentárov zdvíha tento film z priemeru o hviezdičku hore. V každom prípade chápem ale niektorých ľudí, ktorí pre ten istý dôvod hviezdičku uberajú. ()

Demoiselle

Film měl větší ambice, ale bohužel je nezvládl. Duchovny nic nezachránil a celkově se jedná o podprůměrný snímek o určité generaci v New Yorku. A ten konec - pro Boha, ještě tam zapomněli dát štěňátko s červenou mašlí .... ()

LucMosss

To byla tolik sentimentální podívaná! Ovšem, mně se nadmíru líbila. Vše začíná velice obyčejně a v notných chvílích zdá se, že hlavním tématem filmu je pouze sex, sex, sex a pohlavní styk, avšak takovým oddechovým komediím s malinkatým podtextem drama to ráda odpustím. ()

saillor

Mě to prostě nebavilo, jakobych už všechno, co ten film nabízí, viděla někdy dřív v něčem jiným. V první polovině se mi podařilo dvakrát usnout, ke konci se začalo něco dít a já vydržela bdít :-) Ale celkový dojem mizerný. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a jejich problémy mě nezajímaly. Do roka si nevzpomenu o čem ten film byl...takový nepovedený Woody Allen bez jeho talentu a neodolatelného smyslu pro vtip. ()

kikin01

Tom (David Duchovny) to zahrál perfektně. U jeho vtipných hlášek jsem se zasmál a určitě to není zase tak nudný, tedy mimo některé pasáže, ale ty se ztratí. Docela příjemná oddychovka, romantika, problémy, terapie a znovuobjevení lásky. Tři si to zaslouží. ()

Bediczek

Zajimavý postřeh: u většiny romantických komedií se spustí někdy zhrube kolem 1:10 až 1:15 smutná písnička, doprovázena záběry na přemýšlející hlavní hrdiny a poté se začnou věci obracet k dobrému... ()

JFlower

Dalo se na to koukat - až na Billyho Crudupa, který byl vyloženě otravný - až do závěrečné scény. Ta byla dost absurdní a trapná..pokazila lehkost filmu. ()

autokarka

Líbí se mi filmy, u kterých můžu říct, jo, tak to je přesně jako u nás. Bylo to fajn, zasmála jsem se, dobře zahráno a happyand mi vůbec nevadil. ()

pseudo

je to sice jasná tříhvězda, ale jednu navíc má za to, že jsem podle popisu distributora a obalu čekala něco mnohem horšího. trust the man je možná průhledná oddychovka, ale celkem vitpná. další body navíc získává jednak za citace woodyho allena a Absolventa, a potom taky za křivdu, kterou na něm spáchala jakási redaktorka na rotten tomatoes: "Freundlich doesn’t have a clue about being married to a famous actress." i méně pozornému uživateli internetu přitom neunikne, že ona slavná herečka z filmu, julianne moore, je ve skutečnosti režiséra barta freundlicha vlastní manželka a má s ním dvě děti. oops. ()