NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Lichty

Záležitost, která vyšumí dříve, než doběhnou závěrečné titulky, což není dobře a vzhledem k slušnému příběhovému potenciálu je mi to doopravdy líto. Největší minus je asi v samotné Cageově postavě, jenž je nesympatická a navíc mizerně zahraná (sorry, Nicku). Také mi po dlouhé době velmi vadily opravdu špatné triky, opravdu bídná choreografie a i když mi drobné nelogičnosti většinou nevadí, takhle porušovat vlastní daná pravidla je "o šajstlich". Next je prostě špatný film a Next filmy Nicolase Cage budou doufejme lepší kvality. ()

fojtas

ale jo, docela povedene, jen se mi zdalo, ze to nejak ztracelo stavu...ale zajimavy napad a vcelku slusne zpracovani... ()

Alojs

Jít na to do kina, nebo nejít? Odpověď je jasná jak facka: „Ne.“ Next není počinem, který by měl být předepisován coby povinná četba. Je to jen zatraceně odpočinkový filmík (tak jako kdysi Lovci pokladů), v němž hraje pár známých herců, který režíruje sympatický starouš a jenž se spokojeně brodí plytkými vodami. Být to čistě akční masakr a nikoliv jakýsi multižánrový hybrid, kde se půlhodiny balí ženská, pět minut utíká, tři minuty střílí, rozcupoval bych snímek na základě jindy podpůrných počítačových triků (tento biják je odpovědí pro všechny, kteří nechápou plný význam slova „počítačový“) a při té příležitosti bych přibral i jednu hřívu dříve respektovaného lva hollywoodského showbyznysu, avšak… ***** …avšak on to akční film, díkybohu, není. ***** Za měsíc, za dva… až bude venku lejt jako z konve a v TV nebudou dávat nic dobrého (což není až tak nereálné), nazujte se do gumáků, vplujte do pláštěnky a vypravte se do nejbližší video/DVD půjčovny. Za minimum peněz dostanete optimální porci zábavy. ()

john.h

Opravdu mám rád filmy, které si jakýmkoliv způsobem pohrávájí s cestováním v čase. Next s Nicolasem Cagem se mi líbil od začátku do konce a i když se v čase cestovalo pouze v představách za celý film jsem se snad ani jednou nenudil. Přesto je tento film prvoplánově vytvořen tak, aby bavil diváka a chybí mi tam něco víc. Takže to vidím na čtyři hvězdičky, i když jsem jich dal skoro pět. Jak jsem ale řekl, něco málo mi tam ještě chybělo. ()

hiczech

Při pohledu na hodnocení na IMDB a tady mě napadá otázka proč tak málo? Nějak si nemohu pomoci, ale tento film mě dostal. A nejen jednou. Viděl jsem jej celý už několikrát a pokaždé hledám vysloveně špatná místa a nic. No dobře, scénář nic moc. Ale jinak? Zahrané od zůčastněných za jedna a má to spád. Je to minimálně zajímavý film. U mě osobně jeden z Cageových nejlepších. ()

Šňůra

Zpočátku to vypadalo na velmi zručně udělanou akční podívanou a dokonce i Cage docela ušel. Jenže pak se to nějak zvrtlo... a šíleně překombinovaný konec to už úplně zazdil. Škoda, nakonec z toho tedy byla jen promarněná příležitost převedení povídky geniálního Philipa K. Dicka na filmové plátno. Nic víc. ()

GOGO3000

Klasika sci-fi žánru od klasika P.K. Dicka. N. Cage možná nebyl nejlepší volbou pro obsazení hlavní role, ale o tom rozhodovali jiní. Myslím, že to mohl zahrát líp. ()

merlik

Promarnění zajímavého nápadu ze sféry scifi. Zajímavá logika toho druhu, jenž je logikou kulhavou a násilnou. Několik dobrých scén, jenž naznačují, jaký potenciál ten původní nápad měl a jak výborný film mohl vzniknout, kdyby si scénáristův mozek nevzal při psaní scénáře dovolenou. ()

nenet

Nápad jistě dobrý. Filmový výsledek nic moc. Zkrátka si myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Nicméně jako alternativa k TV programu ve všední den dobré. ()

LadyPig

To se mi vcelku líbilo, hlavně konec byl překvapivý. A čím víckrát jsem to viděla, tím víc se mi to líbí :) ()

Knor

To nejlepší z filmu bylo v traileru, ale jinak to stojí za víte co..... Jedna hvězda za efekty druhá za Jessicu Biel - je to fakt kočka. ()

TMontana

Mne by sa páčilo vidieť pár minút do predu ale čo je moc to je moc. S toho dôvodu som dal 3 hviezdičky lebo N.Cage toči jednu sračku za druhou ,ale zľutujem sa nad týmto filmom a dám aspoň 3 hviedzy. ()

departed

Čistý průměr, jednohubka, Cage s příšerným účesem, uspěchaný konec, zvrat-nezvrat. Dalo se na to koukat, ale ten pocit, že z toho šlo vytřískat víc, je hrozně silnej. ()

Hanzo47

Po příběhové struktuře by to šlo a nebýt místy mizernejch počítačovejch efektů, nebo zmršenýho konce (ne že by to u fimu s Cagem bylo poprvé) by to mělo slušnou šanci se vymanit z takhle průměrnýho béčka. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut