Jen trošku štěstí

Just My Luck

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2006, 103 min

• waits

Uz v prvni polovine jsem si ze srdce pral, aby se veskera smula soustredila na jeden okamzik a oba hlavni protagonisty prejel na Manhattanu taxik. CImz by se preneslo koncentrovane stesti na divaka. K uzoufani neinvencni a (skoro se stydi, ze musim pouzit ten vyraz) povrchni. Tak vrcholem smuly je, kdyz do nekoho porad vrazite a trochu zmoknete, protoze se vam neotevre destnik? Jojo. Lindsay Lohan ma mimoradny dar vytvorit dokonale plochou postavu, jakysi prototyp anticharismatu, to se musi nechat. Ale na vecircich a nasledne pak v posteli je pry dobra, pise se..(19.9.2009)

Lepších 50%. Docela dobrý nápad, nicméně zpracování mohlo být trošku lepší a hlavně zábavnější. Začátek se docela povedl, bylo to zábavné, rychlé a dynamické. Ale potom se to už jen prodíralo v podstatě bez humoru. Tedy tvůrci se zde snažili o humor, ale mi to moc vtipné nepřišlo. Prostě neudrželi nastoupenou "kvalitu", která sice nebyla bůhví jak vysoká, ale zlá také ne. Takže druhá polovina se proměnila jen v takový film, spíše asi pro takové mladší a méně náročné publikum. Škoda, potenciál to mělo. Howgh!(19.7.2010)

Príbeh o dievčati, ktoré má vo všetkom šťastie, a večnom smoliarovi - no spočiatku mi ten film prišiel naozaj trápny a hlavne predvídateľný. Našťastie potom postupne kvalita rástla, aj keď trápnosť a klišé až tak moc zase neubúdalo. No dostať bozk, ktorý by na mňa preniesol šťastný osud by som určite rád dostal. V podstate to bola len taká rozprávočka, ale ten kontrast medzi šťastím a smolou tu dobre vykreslený. Niekedy mám pocit, že takto je to aj v skutočnosti - že niekto sa môže aj pretrhnúť od snahy a nič mu nevýjde, a niekto nemusí spraviť vôbec nič a vo všetkom sa mu darí. Je to tak na rozhraní 2 a 3 hviezdičiek, ale Lindsay mám rád - v tomto období bola ešte úplne normálna, škoda že tá sláva ju dosť poznačila.(9.11.2013)

Na posranýho i hajzl spadne. A jinej (jiná) má zas z pekla štěstí. A tak se to jednou všechno semele, že se to otočí.… Když má někdo smůlu, přináší to i vtipné situace. Ale lépe z tohoto porovnání vychází štěstí (alespoň pro mne). A když L.Lohan chce své štěstí zpět, začíná to být i docela zábavné a vtipné. Je však třeba podotknout, že tempo a úroveň kolísá. Ovšem v rámci romantické komedie – ucházející a ne tolik hloupé.(12.4.2008)

Opravdu velice zajímavá komedie, která kupodivu dokáže i docela pobavit a především nenudit. Od filmu s Lindsay Lohan v hlavní roli se dá čekat opravdu leccos. A jelikož vůči hercům dopředu nemám žádné předsudky (i když filmům s některými konkrétními herci se záměrně vyhýbám), tak jsem k tomuhle filmu přistupoval, jako by tam nehrál nikdo známý a soustředil jsem se jen na film. A film mě kupodivu vůbec nezklamal. Námět je dost zajímavý, a i když je dopředu jasné, že film bude plný klišé a už na začátku se dá odhadnout, jak celý příběh dopadne, i přesto je to film nápaditý, vtipný, zajímavý a rozhodně nenudí. Naopak to všechno docela rychle uteče. Každopádně ale přece jen mě docela zklamalo, že když dokážu na začátku odhadnout, jak to skončí, tak je něco špatně. Já totiž téměř nikdy nedokážu odhadnout vývoj a konec filmu, ale tady se mi to povedlo hned na začátku, a to ten film v mých očích trochu sráží. Opravdu nebýt toho, že jsem to dokázal odhadnout, dal bych čtyři hvězdičky a film označil za nadprůměrný. Ale s tímto faktem mám bohužel problém, a tak film hodnotím jen jako lehký nadprůměr, prostě jako zajímavou svižnou komedii, která zaujme, ale která bohužel nepředstihuje co do kvality většinu jiných průměrných komedií. Takže je to za tři hvězdičky.(19.11.2008)

• - Když smolař přijde za malou holčičkou a chce jí sundat přilepenou figurku z obličeje, střídají se záběry, kdy ji má dívka blíže a dále od rtů. (Aknah)

• - Ve 42. minutě, kdy vědma odchází z krámku, přijíždí na pozadí auto. A v momentě, kdy za ní přijde Ashley, přijede do pozadí totéž auto znovu. (Aknah)

• - Když se snaží Ashley (Lindsay Lohan) políbit posledního tanečníka, tak dělá, že jej oživuje, a má pásku přes oko. Když jsou záběry na ni a na lidi, co stojí okolo, tak si všimněte gumičky nad pravým okem - jednou ji má přes obočí a pak zase nad obočím. (Aknah)