Vánoce v Nebi... Zní to morbidně? Ale jděte, tady jde o pokus oživit pohádku z našich lesů a hájů. Celé to stojí jen a pouze na hercích a škorpení se mezi nimi. A to je právě ten problém; je to solidní sitcom, ale špatná pohádka. Možná to jen chtělo přidat více humorných narážek pro dospělé, funkčnější pohádkovou linii a potrestání zla v závěru. Ona vůbec ta tradiční linie o velké lásce je "taková nějaká divná", ne zcela fungující a hlavně vyznívající do ztracena.(24.12.2006)

• dopitak

Přes deset let jsem se tomu vyhýbal, protože jsem si nevím proč vsugeroval, že to je hovadina. Teď jsem se zastavil abych předehnal dvojku, která je prý úžasná. A budu spát dál, kdyby se vtip potkal s vtipem, mohlo to být dobré, ale nadhled který mají Bartoška, Dvořák a Trojan, nemá nikdo z ostatních postav a tak si místo přihrávání hrají na moderní pohádku. Tohle se Jirkovi povedlo, mně to ale nesedí. A už prvním obrazem Issová - Geislerová - Žilková bylo všechno zabité, tuhle sestavu ještě s otravným Oldou fakt nemusím (což neplatí o Nádeníčkovi celkově, jenom prostě v janáckých dobách má hrozný postavy).(24.12.2016)

Skládám poklonu Jiřímu Strachovi, který v pozemské části předvedl to, co schází většině českých filmů poslední doby (kromě scénáře) - totiž kvalitní filmové řemeslo. Jeho vizuální cítění (a řekla bych slabost pro historické reálie) by měli páni z Kavčích hor využít častěji a on sám by měl mít ambice natočit film přímo pro kina. Jirka Dvořák je prostě ďábel!(25.12.2006)

No, po druhém zhlédnutí 1* strhávám. Film by se dal rozdělit na 2 části, které se neustále prolínají; na jednu, tu s andělem Petronelem, čertem Uriahem a na druhou, tu s hrabětem, Dorotkou a správcem. Zatímco u první jsem se celkem bavil (až na na pár trapných vtípků), tak u druhé se neuvěřitelně nudil a byl hodně zklamán z toho, co mi bylo naservírováno; na pohádku (?!) to bylo moc kruté a nevtipné. Celkově mi z toho vychází lepší průměr.(19.2.2008)

• UncleG

Anděl páně aneb Humor za každou cenu. Svatá Anna tvrdí, že je jí po ránu chladno, zatímco Všemohoucí komentuje okolní dění slovy "Pane Bože!". Anděl Petronel, jakmile spatří zjevení panny Marie, vypustí: "šmarjá". A teď se všichni budeme smát. Tři, dva, jedna: "Chi-chi! Cho-Cho! Che-che!"... Sorry, ale tuhle rádobyvtipnou křeč fakt nežeru!(30.12.2011)

• - Když Uriáš (Jiří Dvořák) s Petronelem (Ivan Trojan) vchází do kostela, Uriáš dává Petronelovi mošnu. Poté, když chce Petronel udělat ze žebráka znovu hraběte, Uriáš mu ji znovu dává. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)

• - Film byl primárně určen pro štědrovečerní promítání České televize. (Silencia90)