..... " Já vím, co mi chceš říct, miluj bližního svého. A víš co já ti na to Maruško odpovím? Blbce ze mě nikdo dělat nebude“ tak pravil Pán Bůh. A já s ním (pro tentokrát) naprosto souhlasím :- ). Hezká vánoční pohádka, ale asi jenom vánoční! Mimo tohle období, je v ní příliš náboženství, i když, podané s víc než vkusným a vtipným nadhledem.(9.2.2006)

Mohla to být milá, vánoční pohádka, která by ukázala smysl vánoc, či jaká je křesťanská víra atd. Jenže na můj vkus není vhodná moc pro děti. Je tu dost takového zvláštního násilí či špatného chování jako jsou krádeže či sobectví, které se sem moc nehodilo a tím se z pohádky stává něco temnějšího. Pro příště bych nechal tyhle lidské nešvary stranou a více bych rozvinul pohádkovou stránku.(20.7.2017)

Čekal jsem od toho hodně, no nedostal jsem všechno. Pohádka je sice opravdu mnohem lepší, než co se u nás poslední roky točí, jenže pořád to není nic úžasnýho. Tuto navíc ještě pozdvihuje skvělý anděl Ivan Trojan a pak taky zajímavý čert Jiří Dvořák s černými dlouhými kníry, bez nichž by to vlastně byla jen další z mnoha. Příběh opět nestojí doslova za nic, možná je to i tím, že je to trochu realističtější pohádka a tak se ústřední párek sice miluje, ale miluje povrchně a jen pozlátkově. Možná je to i tím, že tu na mě žádná ta pohádková atmosféra fantazie a lásky a dobroty a nebo špatnosti, černobílého dobra a zla, jasně daných typů postav a jejich charakterů, že tu na mě nevyjukla, ale spíš jen pokukovala z koutečka. Když totiž ani ty dobrý postavy nejsou dobrý, ale jen trochu lepší, než ty špatný postavy, není to ani moc pohádka. No a na závěr, kdyby to tvůrci natočili před několika sty lety, asi by je upálili na hranici za kacířství. Nejen, že tu ukázali Boha a jeho tvář, ale navíc tu mají i anděla, který není tak úplně dobrý a čerta, který není úplně tak zlý a navíc je ještě vpuštěn do nebe. Ale zobrazení Ježíška jako malého děťátka, to je to nejlepší. Pryč s rudým páprdou!(5.1.2007)

Po dlouhé době konečně vánoční pohádka s dobrým nápadem. Sice hodně katolická pohádka (viz. povolávání svatých na pomoc), ale svatí a především Panna Maria hláškují ostošest, takže katolici se zasmějí a ateistése diví... Přidejme charismatického čerta, hříšného anděla, lásku a ne zcela předvídatelný konec a máme tu čtyřhvězdičkovou pohádku...(25.12.2006)

Mám jediný, ale vcelku podstatný problém. Vadí mi, že scénář lépe nebuduje sílící náklonnost mezi Maxmiliánem a Dorotkou a celá jejich "love story" se objeví tak nějak z čistého nebe. Dorka se zamiluje do sebestředného hulváta, ačkoliv sama tvrdí, že by "raději ženicha hodného než bohatého". Tento svůj postoj popře v závěru filmu, kdy zcela iracionálně, proti smyslu příběhu, dá přednost drzému bohatému floutkovi před chudým žebrákem s dobrým srdcem (v tu chvíli ještě netuší, že se jedná o stejnou osobu). Katarze se tak týká v podstatě pouze Petronela, což je málo. Je mi jasné, že dětský divák tento vnitřní rozpor postav nejspíš ani nezaregistruje, ale zkušenější divák ano. Je to škoda, neboť by stačilo málo a Anděl Páně by se u mě zařadil mezi absolutní českou pohádkovou špičku.(25.12.2017)

• - Režisér Jiří Strach se při natáčení pohádky na Šumavě seznámil se svou budoucí manželkou Magdalenou Stupkovou. (Anonymka1)

• - V jednu chvíli si malý Ježíšek utře obličej ručníkem a zanechá na něm svůj obtisk. To samé se podle legendy stalo před Ježíšovým ukřižováním, kdy mu svatá Veronika podala roušku, aby si otřel krví zbrocenou tvář. Jeho obličej se pak do látky otiskl. (Franta)

• - Petronel (Ivan Trojan) posílá abatyši Magdalenu do pekla, Uriáš (Jiří Dvořák) jí bere květinu a jde směrem ke stolu. V dalším záběru ji však nemá a není ani nikde okolo. (Pepy)