V celku podarené na dnešnú dobu, keď poväčšinou vznikajú len nevýrazné gýčové rozprávky, tu ma chytil hlavne pekný vizuál s prostredia neba, kde obrázky vypadajú ako farbistá maľovanka. Herecké výkony Ivana Trojana, Zuzany Kajnárovej a Jiří Dvořáka v pohode, škoda že trošku viac nevyčnievajú zo zaužívaného štandartu, jedine čo my tam chýba je to pravé skutočné čaro starých filmov, v dnešnej dobe tie príbehy nedokážu tak podať aby učarovali lepšou atmosférou a preto dávam to nižšie hodnotenie. ║Rozpočet -miliónovTržby Česká republika $502,606(23.12.2007)

Docela solidni pohadka, ale nic extra se nekona. Film ma v podstate dve linie, bud je to klasicky pohadkovy o zlejch lidech, co chtej jen penize, hodny sluzce, namyslenym princi a jejich napraveni a to neprinasi nic novyho a je to vcelku nuda. Pak tu je ale linie s padlym andelem Petronelem a to je spravna sranda. A tyhle dve linie se protinaj, ale proste jakmile neni na scene uzasnej hlaskujici Ivan Trojan, tak to za moc nestoji. Co se tyce zpracovani, tak nebe pusobi docela zajimave a zeme nevypada nak extremne levne, takze to je v pohode. Lehce nadprumerna pohadka, ale to vse zasluhou slusnejch hercu v cele s Trojanem.(25.6.2007)

Vždycky jsem věděl, že Jirka Bartoška není člověk, ale to proboha není v nebi Optika, aby si mohl dát brýle na čelo..? Pohádkám a všeobecně filmům s panbíčkářskou tématikou se vyhýbám jako čert Ježíškovu nosiči, ale tady je vše bráno s patřičným nadhledem a jemným humorem, přičemž Strach s vynikajícím obsazením za zády (Navrátil, Trojan, Dvořák) dokonale využil zápletku S čerty nejsou žerty směrem seshora dolů. Zarostlý Švehlík junior připomíná C.Balea v Batman Begins a nutno podotknout, že se mu (v posledních letech) přiblížil nejenom vzhledem..(31.12.2011)

Jak mám Jirku Stracha rád, tady mi prostě ten styl nesedl. Ne že by to nebylo vtipné, to je, ale ty scény v nebi mi přijdou někdy až moc polopatické na humor, někdy trochu zavádějící, a samotný příběh má pro mne trhliny. Tím neříkám, že se mi film nelíbí, je příjemným osvěžením, Jirka Dvořák s Trojanem jsou velmi dobří, Zuzana Kajnarová mi tam krapet vadí s tím svým unylým výrazem, ale tak nějak celkově mám s touto pohádkou prostě problém ji přijmout za svou. EDIT: Asi nejvíc mi vadí jakási rozmělněnost a relativizace všeho. Vlastně zde neexistuje dobro a zlo - hříšník se může vždy napravit, čert pomáhá nebi, abatyše může omylem hloupého anděla do pekla, správce, klíčnice a rychtář jsou jen odevzdáni lidské spravedlnosti (přičemž úplatný rychtář tu spravedlnost představuje) s možností, že se mohou ještě napravit... Nevím, tohle poněkud ne tak křesťanské provedení, a už vůbec ne pohádkové, se mi vnitřně poněkud ekluje. Vlastně - dokáže mi někdo z těch, co hodnotili 4 až 5 hvězdami říct, jaké bylo sdělení pohádky, jaké ponaučení?(26.11.2012)

Dvojice domýšlivého anděla Petronela a poťouchlého čerta Uriáše se dokonale strefila do diváckého vkusu. Zvlášť v žánru, který to má u tuzemských diváků sakra obtížné. Česká pohádka je roky v přetěžké krizi, chybí pořádní autoři, páč se nedá furt přehrabovat v Němcové a dalších. Ač se jí scenáristka Lucie Konášová, která napsala velmi slušnou Dobrou čtvrť, nechala lehce inspirovat. Pak už ovšem pracovala na vlastní látce. Příběh je prostý, ovšem originální a plný laskavého humoru. Hoši tam nahoře zlobí, nezbedný anděl musí dolů na zemi, kde má za úkol do Štědrého dne napravit alespoň jednoho hříšníka. Stejně jako nahoře i dole čeká řada zářivých hereckých hvězd, mnohé musel režisér podle všeho prosit na kolenou, ale vyplatilo se, ač si hlavní krajíc logicky ukrajuje znovu totálně přesný Ivan Trojan. Zásadní pochvalu ale zaslouží Jiří Strach, který původně televizní pohádku protlačil do kin, poradil si s malým rozpočtem, dokonale se popasoval s rytmem vyprávění a je velká škoda, že se nenašel nějaký producent, který by látce věřil stejně jako on. Prostě by zmizel ten papundekl a vznikly pořádné kulisy. Každopádně berme, co máme. Ze země vydupaná radost.(23.7.2017)

• - V závěru filmu (minuta 106), kdy se Trojan vrací do nebe, sedí na Nebeské bráně. V okamžiku kdy se postaví se kulisa brány dost pohne.... (A.MacGyver)

• - Bůh (Jiří Bartoška) vyhání z nebe Petronela (Ivan Trojan), který padá po kopci a na hlavě má kapuci. Když ho však zvedá Uriáš (Jiří Dvořák), nemá ji. (Pepy)

• - V nebi je vidět ještě druhé nebe, což je nesmysl. (Pepy)