Mohla to být milá, vánoční pohádka, která by ukázala smysl vánoc, či jaká je křesťanská víra atd. Jenže na můj vkus není vhodná moc pro děti. Je tu dost takového zvláštního násilí či špatného chování jako jsou krádeže či sobectví, které se sem moc nehodilo a tím se z pohádky stává něco temnějšího. Pro příště bych nechal tyhle lidské nešvary stranou a více bych rozvinul pohádkovou stránku.(20.7.2017)

Mám jediný, ale vcelku podstatný problém. Vadí mi, že scénář lépe nebuduje sílící náklonnost mezi Maxmiliánem a Dorotkou a celá jejich "love story" se objeví tak nějak z čistého nebe. Dorka se zamiluje do sebestředného hulváta, ačkoliv sama tvrdí, že by "raději ženicha hodného než bohatého". Tento svůj postoj popře v závěru filmu, kdy zcela iracionálně, proti smyslu příběhu, dá přednost drzému bohatému floutkovi před chudým žebrákem s dobrým srdcem (v tu chvíli ještě netuší, že se jedná o stejnou osobu). Katarze se tak týká v podstatě pouze Petronela, což je málo. Je mi jasné, že dětský divák tento vnitřní rozpor postav nejspíš ani nezaregistruje, ale zkušenější divák ano. Je to škoda, neboť by stačilo málo a Anděl Páně by se u mě zařadil mezi absolutní českou pohádkovou špičku.(25.12.2017)

Jiří Strach má prsty ve dvou porevolučních pohádkách, které za něco stály. V první si zahrál (Lotrando a Zubejda), druhou režíroval. Půvabné, vtipné, křesťansky nekřesťanské. Kvality celovečerních pohádkových klasik zdaleka nedosahuje a nad tím rozpočtem by jeden brečel, ale pod inscenační optikou a vzhledem k dlouhodobé pohádkové mizérii budu tentokrát blahosklonný. Třeba mi to jednou někdo přičte k dobru.(25.12.2006)

Docela solidni pohadka, ale nic extra se nekona. Film ma v podstate dve linie, bud je to klasicky pohadkovy o zlejch lidech, co chtej jen penize, hodny sluzce, namyslenym princi a jejich napraveni a to neprinasi nic novyho a je to vcelku nuda. Pak tu je ale linie s padlym andelem Petronelem a to je spravna sranda. A tyhle dve linie se protinaj, ale proste jakmile neni na scene uzasnej hlaskujici Ivan Trojan, tak to za moc nestoji. Co se tyce zpracovani, tak nebe pusobi docela zajimave a zeme nevypada nak extremne levne, takze to je v pohode. Lehce nadprumerna pohadka, ale to vse zasluhou slusnejch hercu v cele s Trojanem.(25.6.2007)

Jak mám Jirku Stracha rád, tady mi prostě ten styl nesedl. Ne že by to nebylo vtipné, to je, ale ty scény v nebi mi přijdou někdy až moc polopatické na humor, někdy trochu zavádějící, a samotný příběh má pro mne trhliny. Tím neříkám, že se mi film nelíbí, je příjemným osvěžením, Jirka Dvořák s Trojanem jsou velmi dobří, Zuzana Kajnarová mi tam krapet vadí s tím svým unylým výrazem, ale tak nějak celkově mám s touto pohádkou prostě problém ji přijmout za svou. EDIT: Asi nejvíc mi vadí jakási rozmělněnost a relativizace všeho. Vlastně zde neexistuje dobro a zlo - hříšník se může vždy napravit, čert pomáhá nebi, abatyše může omylem hloupého anděla do pekla, správce, klíčnice a rychtář jsou jen odevzdáni lidské spravedlnosti (přičemž úplatný rychtář tu spravedlnost představuje) s možností, že se mohou ještě napravit... Nevím, tohle poněkud ne tak křesťanské provedení, a už vůbec ne pohádkové, se mi vnitřně poněkud ekluje. Vlastně - dokáže mi někdo z těch, co hodnotili 4 až 5 hvězdami říct, jaké bylo sdělení pohádky, jaké ponaučení?(26.11.2012)

• - Režisér Jiří Strach se při natáčení pohádky na Šumavě seznámil se svou budoucí manželkou Magdalenou Stupkovou. (Anonymka1)

• - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)

• - V jednu chvíli si malý Ježíšek utře obličej ručníkem a zanechá na něm svůj obtisk. To samé se podle legendy stalo před Ježíšovým ukřižováním, kdy mu svatá Veronika podala roušku, aby si otřel krví zbrocenou tvář. Jeho obličej se pak do látky otiskl. (Franta)