Pohádka v pohodě i když na pohled velice chudá a nedoplněná o pestrost což se od pohádek čeká. Film naprostým překvapením, skvělý scénář herci ovšem neobezřetně vybraní např.: Bartoška, Osvaldová.... Konečně se taky někdo jiný pohnul v pohádkovém směru a není to kupodivu troška, jen tak dál.(25.12.2006)

Pokud máte rádi S čerty nejsou žerty, tahle pohádka vás rozhodně nezklame. Nepřijdete o sympatického českého čerta (Jirka Dvořák rulez), zasmějete se vypointovaným dialogům, navrh dostanete lehce načrtnutou love story. Věčná škoda, že Strach netočil přímo pro kina, ta televiznost je někdy trochu rušivá a o infantilním nebi raději nemluvě (pozemská část příběhu je mnohem životaschopnější). Suma sumárum příjemné překvapení - že by česká pohádka chytala novou slinu?(16.12.2005)

Po letech jsem se na tohle taky zkusil podívat a přijde mi to pohádkové jen částečně. Navíc jsou v tom věci, které mi i vadí a celkově mi nesedl ten styl humoru, který je v tom využit. Vliv má taky to, že Trojan jako anděl Matla, se mi vůbec nelíbil. Na druhou stranu Dvořákův čert je pro mě jeden z nejsympatičtějších čertů vůbec. U nás už je to tradice, že čerti jsou většinou takové dobrácké duše. Je to pro mě zajímavé vizuálně v oblasti nebe a fajn výpravově na zemi v oblasti přírody, protože mám rád české krajinky a navíc k tomu sníh. Hrad Kašperk byl fajn co se venkovních lokací týká, ale ty vnitřní, tam bylo ukázáno jen pár míst a mísností a vypadalo to, že tam není ani nic jako větší místnost, sál, či hala, protože ve filmu nic takového není, teda pokud ty vnitřní záběry byly vůbec z něj. Každopádně ty vnitřní záběry ať byly odkudkoliv mě taky moc neoslovily. A taky to herectví mi zde opět přišlo chvílemi až moc jevištní, divadelní, než filmové. Hradní pán nic moc, možná až v té poze žebráka byl snesitelnější. Ale nakonec, hlavně díky postvě čerta, se na to dalo koukat.(15.5.2017)

Rozprávkový vianočný program potrebovalo presné takéto oživenie. Z americkej produkcie sa nejakých pár vianočných trapností vždy vyrojí každý rok, ale ozajstnú chuť rozprávky v novšom prevedení som sa dočkal až teraz. Návrat ku klasike v modernom šate, ktorý je navyše v perfektne vyváženej miere, potešil mňa aj ostatných rozprávkových klasikov u nás doma. 80%.(25.12.2007)

Čekal jsem od toho hodně, no nedostal jsem všechno. Pohádka je sice opravdu mnohem lepší, než co se u nás poslední roky točí, jenže pořád to není nic úžasnýho. Tuto navíc ještě pozdvihuje skvělý anděl Ivan Trojan a pak taky zajímavý čert Jiří Dvořák s černými dlouhými kníry, bez nichž by to vlastně byla jen další z mnoha. Příběh opět nestojí doslova za nic, možná je to i tím, že je to trochu realističtější pohádka a tak se ústřední párek sice miluje, ale miluje povrchně a jen pozlátkově. Možná je to i tím, že tu na mě žádná ta pohádková atmosféra fantazie a lásky a dobroty a nebo špatnosti, černobílého dobra a zla, jasně daných typů postav a jejich charakterů, že tu na mě nevyjukla, ale spíš jen pokukovala z koutečka. Když totiž ani ty dobrý postavy nejsou dobrý, ale jen trochu lepší, než ty špatný postavy, není to ani moc pohádka. No a na závěr, kdyby to tvůrci natočili před několika sty lety, asi by je upálili na hranici za kacířství. Nejen, že tu ukázali Boha a jeho tvář, ale navíc tu mají i anděla, který není tak úplně dobrý a čerta, který není úplně tak zlý a navíc je ještě vpuštěn do nebe. Ale zobrazení Ježíška jako malého děťátka, to je to nejlepší. Pryč s rudým páprdou!(5.1.2007)

• - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)

• - Když Uriáš (Jiří Dvořák) s Petronelem (Ivan Trojan) vchází do kostela, Uriáš dává Petronelovi mošnu. Poté, když chce Petronel udělat ze žebráka znovu hraběte, Uriáš mu ji znovu dává. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Točilo se v Kašperských horách na hradě Kašperk, na Křivoklátě, v Českém Šternberku, kostele sv. Mořice v obci Annín, na Kvildě a Špičáku. (M.B)