Po dlouhé době konečně vánoční pohádka s dobrým nápadem. Sice hodně katolická pohádka (viz. povolávání svatých na pomoc), ale svatí a především Panna Maria hláškují ostošest, takže katolici se zasmějí a ateistése diví... Přidejme charismatického čerta, hříšného anděla, lásku a ne zcela předvídatelný konec a máme tu čtyřhvězdičkovou pohádku...(25.12.2006)

Rozprávkový vianočný program potrebovalo presné takéto oživenie. Z americkej produkcie sa nejakých pár vianočných trapností vždy vyrojí každý rok, ale ozajstnú chuť rozprávky v novšom prevedení som sa dočkal až teraz. Návrat ku klasike v modernom šate, ktorý je navyše v perfektne vyváženej miere, potešil mňa aj ostatných rozprávkových klasikov u nás doma. 80%.(25.12.2007)

Scénář: Lucie Konášová .. Na české pohádce jsem v kině nebyl už spoustu let. Možná je to také tím, že tu dlouho nebyla nějaká tak výtečně obsazená (ač v mnoha případech jen ikonicky) a zručným mladým režisérem udělaná, byť nejprve pouze pro televizi. Přesto je výsledek parádní záležitostí, až na mně dýchla stoprocentní atmosféra Vánočního večera. Inteligentní a milá podívaná, které, s ohledem na určenou cílovou skupinu, tj. děti a jejich rodiče u televizní obrazovky, plně splňuje všechny žádané parametry.. Ivan Trojan je Pán Bůh. Nejen on nás zavalí mnoha vtipnými hláškami a parafrázemi a ač má několik vážných hereckých konkurentů (Dvořák, Navrátil, Bartoška ..), je jasným králem a pro mnohé tím hlavním tahákem. Tato pohádka zaručeně pobaví a pohladí. Doporučuji všem dětem, vždyť těmi jsme všichni.(14.11.2005)

Vánoce v Nebi... Zní to morbidně? Ale jděte, tady jde o pokus oživit pohádku z našich lesů a hájů. Celé to stojí jen a pouze na hercích a škorpení se mezi nimi. A to je právě ten problém; je to solidní sitcom, ale špatná pohádka. Možná to jen chtělo přidat více humorných narážek pro dospělé, funkčnější pohádkovou linii a potrestání zla v závěru. Ona vůbec ta tradiční linie o velké lásce je "taková nějaká divná", ne zcela fungující a hlavně vyznívající do ztracena.(24.12.2006)

Vždycky jsem věděl, že Jirka Bartoška není člověk, ale to proboha není v nebi Optika, aby si mohl dát brýle na čelo..? Pohádkám a všeobecně filmům s panbíčkářskou tématikou se vyhýbám jako čert Ježíškovu nosiči, ale tady je vše bráno s patřičným nadhledem a jemným humorem, přičemž Strach s vynikajícím obsazením za zády (Navrátil, Trojan, Dvořák) dokonale využil zápletku S čerty nejsou žerty směrem seshora dolů. Zarostlý Švehlík junior připomíná C.Balea v Batman Begins a nutno podotknout, že se mu (v posledních letech) přiblížil nejenom vzhledem..(31.12.2011)

• - Petronel (Ivan Trojan) posílá abatyši Magdalenu do pekla, Uriáš (Jiří Dvořák) jí bere květinu a jde směrem ke stolu. V dalším záběru ji však nemá a není ani nikde okolo. (Pepy)

• - Když Uriáš (Jiří Dvořák) s Petronelem (Ivan Trojan) vchází do kostela, Uriáš dává Petronelovi mošnu. Poté, když chce Petronel udělat ze žebráka znovu hraběte, Uriáš mu ji znovu dává. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pohádka vytvořila v roce 2006 rekord ve sledovanosti. Tehdy ji sledovalo 2 731 000 diváků. (Aknah)