Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Po opravdu dlouhé době zase česká filmová (byť původně televizní a všemi atributy to dosvědčující) pohádka, o které jsem schopen říci, že se zařadí do zlatého fondu československých pohádek, reprizujících se cyklicky každý rok v čase okolo Vánoc. Milá pohádková atmosféra, sympatický hlavní hrdina - popleta (vynikající Ivan Trojan, bez něhož by pohádka klesla o mnoho řádů), spousta vtipů a dobrých nápadů, dobrý scénář, roztomile zpodobněné nebe... Škoda jen té očividné televiznosti - hrad pustý a prázdný, dvořané se dají při masových scénách skoro spočítat na prstech jedné ruky a triky ,,televizně" modré. Škoda...(27.4.2007)

 • Ilicka
  ****

  Po dlouhé době konečně vánoční pohádka s dobrým nápadem. Sice hodně katolická pohádka (viz. povolávání svatých na pomoc), ale svatí a především Panna Maria hláškují ostošest, takže katolici se zasmějí a ateistése diví... Přidejme charismatického čerta, hříšného anděla, lásku a ne zcela předvídatelný konec a máme tu čtyřhvězdičkovou pohádku...(25.12.2006)

 • EdaS
  **

  Co to bylo? Ultralaciná televizní pohádka s nezajímavým příběhem a slušným obsazením. Hodina a půl intenzivní nudy, kterou občas přeruší hláškující Trojan. Tohle je dobrý film? Copak už si nikdo nepamatuje na S čerty nejsou žerty nebo dokonce Tři oříšky pro Popelku? Smutné svědectví o úpadku české kinematografie. A nejsmutnější je, že lidem to stačí.(24.12.2006)

 • raroh
  ***

  Na scénáři je trošku vidět, že má spíše původ v evangelickém prostředí, ale nezasvěcené ateistické české prostředí to asi nepozná (a stejně tak z druhé strany katolíci budou cosi povídat o komunistické výchově, přičemž budou zapomínat, že antikatolické a ateistické tendence česká společnost získala hluboko v 19. století, nemluvě o masarykovské republice).(24.12.2012)

 • T2
  **

  V celku podarené na dnešnú dobu, keď poväčšinou vznikajú len nevýrazné gýčové rozprávky, tu ma chytil hlavne pekný vizuál s prostredia neba, kde obrázky vypadajú ako farbistá maľovanka. Herecké výkony Ivana Trojana, Zuzany Kajnárovej a Jiří Dvořáka v pohode, škoda že trošku viac nevyčnievajú zo zaužívaného štandartu, jedine čo my tam chýba je to pravé skutočné čaro starých filmov, v dnešnej dobe tie príbehy nedokážu tak podať aby učarovali lepšou atmosférou a preto dávam to nižšie hodnotenie. ║Rozpočet -miliónovTržby Česká republika $502,606(23.12.2007)

 • - V závěru filmu (minuta 106), kdy se Trojan vrací do nebe, sedí na Nebeské bráně. V okamžiku kdy se postaví se kulisa brány dost pohne.... (A.MacGyver)

 • - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)

 • - Bůh (Jiří Bartoška) vyhání z nebe Petronela (Ivan Trojan), který padá po kopci a na hlavě má kapuci. Když ho však zvedá Uriáš (Jiří Dvořák), nemá ji. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace