Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vojcl
  ****

  Podle mne nejlepší česká pohádka od r. 1989!!! Poměrně jednoduchý, ale fungující scénář nabitý celou řadou výborných hlášek a dialogů vůbec.. Z herců vyniká zejména Ivan Trojan, všichni ostatní mu víceméně jen přihrávají, moc se mi nelíbil Jiří Bartoška v úloze Pána Boha, ale naštěstí tu má jen málo prostoru.. Někoho možná odradí laciné triky, ale na české poměry a navíc televizní projekt si myslím, že to nedopadlo vůbec špatně! Mladému režisérovi Jiřímu Strachovi debut vyšel a já se jen těším na jeho další tvorbu...(21.1.2006)

 • Fr
  ****

  ,,A PROČ JSOU TADY VŠICHNI TAKOVÍ ZLÍ?“ … ,,ZLÍ? ZNÁTE LIDI“…“ /// O tom, jak to dopadá, když se TI NAHOŘE snažej porozumět lidem. to prej všichni chcem peníze, ti starší mladý maso a pracháči žít o žebrácký holi… Nenucenej ftip. Slovní hrátky (hříčky? Ne, to bych neřekl…), anděl je trouba, čert chytrej a Bartoška je Bůh. Co role to perla. Z novodobejch českejch (vlastně veškerejch) pohádek to nejlepší. Ale i já TO dokázal vocenit (vohodnit) až po čase. Což je vostuda (moje!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Božku Němcovou – teda spíš ty její pohádky. 2.) Miluju pohádky (a mladý maso). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.12.2013)

 • HoneyBunny
  ****

  Pokud máte rádi S čerty nejsou žerty, tahle pohádka vás rozhodně nezklame. Nepřijdete o sympatického českého čerta (Jirka Dvořák rulez), zasmějete se vypointovaným dialogům, navrh dostanete lehce načrtnutou love story. Věčná škoda, že Strach netočil přímo pro kina, ta televiznost je někdy trochu rušivá a o infantilním nebi raději nemluvě (pozemská část příběhu je mnohem životaschopnější). Suma sumárum příjemné překvapení - že by česká pohádka chytala novou slinu?(16.12.2005)

 • Ilicka
  ****

  Po dlouhé době konečně vánoční pohádka s dobrým nápadem. Sice hodně katolická pohádka (viz. povolávání svatých na pomoc), ale svatí a především Panna Maria hláškují ostošest, takže katolici se zasmějí a ateistése diví... Přidejme charismatického čerta, hříšného anděla, lásku a ne zcela předvídatelný konec a máme tu čtyřhvězdičkovou pohádku...(25.12.2006)

 • Tuax
  ***

  Po letech jsem se na tohle taky zkusil podívat a přijde mi to pohádkové jen částečně. Navíc jsou v tom věci, které mi i vadí a celkově mi nesedl ten styl humoru, který je v tom využit. Vliv má taky to, že Trojan jako anděl Matla, se mi vůbec nelíbil. Na druhou stranu Dvořákův čert je pro mě jeden z nejsympatičtějších čertů vůbec. U nás už je to tradice, že čerti jsou většinou takové dobrácké duše. Je to pro mě zajímavé vizuálně v oblasti nebe a fajn výpravově na zemi v oblasti přírody, protože mám rád české krajinky a navíc k tomu sníh. Hrad Kašperk byl fajn co se venkovních lokací týká, ale ty vnitřní, tam bylo ukázáno jen pár míst a mísností a vypadalo to, že tam není ani nic jako větší místnost, sál, či hala, protože ve filmu nic takového není, teda pokud ty vnitřní záběry byly vůbec z něj. Každopádně ty vnitřní záběry ať byly odkudkoliv mě taky moc neoslovily. A taky to herectví mi zde opět přišlo chvílemi až moc jevištní, divadelní, než filmové. Hradní pán nic moc, možná až v té poze žebráka byl snesitelnější. Ale nakonec, hlavně díky postvě čerta, se na to dalo koukat.(15.5.2017)

 • - Bůh (Jiří Bartoška) vyhání z nebe Petronela (Ivan Trojan), který padá po kopci a na hlavě má kapuci. Když ho však zvedá Uriáš (Jiří Dvořák), nemá ji. (Pepy)

 • - Pohádka vytvořila v roce 2006 rekord ve sledovanosti. Tehdy ji sledovalo 2 731 000 diváků. (Aknah)

 • - V závěru filmu (minuta 106), kdy se Trojan vrací do nebe, sedí na Nebeské bráně. V okamžiku kdy se postaví se kulisa brány dost pohne.... (A.MacGyver)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace