Jiří Strach dokázal, že tradice má zlaté dno. I přesto, že je moderní a sarkastická. Skvělé exteriéry, skvělá atmosféra, skvělé herecké obsazení. Kašperk, nebe, peklo, ráj. Trojan, Bartoška, Navrátil, Stivínová, Somr, Štěpánková, Jirásková i princ s princeznou (!). A navíc výtečný Dvořák v roli věčně popichujícího pekelníka. Jeden by řekl, jak jednoduchý recept na úspěšnou pohádku. Ale ono je v tom víc, než se na první pohled zdá.(29.12.2013)

Reklama na křesťanskou víru to v žádném případě není. Je to její parodie, což se ovšem u pohádek děje vcelku běžně, takže to není nic mimořádného. Mimořádné je spíše pouze to, jak se zde domýšlí nebeské dění. Herecké výkony (zvláště ten Trojanův) jsou ovšem velmi podařené, což činí z tohoto filmu vcelku příjemnou záležitost...(26.12.2006)

Pro někoho možná nádherná, originální a dokonalá novodobá pohádka, pro mě ''jen'' dobrá pohádka. Myslím si, že označovat to jako ''pohádku, která se zařadí do zlatého fondu'', dělat z ní kultovní věc a tvrdit, že se stane vánoční klasikou je poněkud nepravděpodobné a přeceněné. Ale kdo ví... Mě osobně se ale nijak zvlášť nedotkla.(12.8.2010)

Musím uznat, že mě to opravdu překvapilo. Nikdy jsem to neviděla, resp. nedokoukala z toho důvodu, že ze začátku to vypadá naprosto otřesně. Prostředí nebe není vůbec koukatelné. Nicméně dnes jsem si řekla, že když každý tak vychvaluje druhý díl, tak to nemůže být přece tak hrozné. A ono není. Naopak je to hezké, vtipné a člověk se nenudí.(28.4.2017)

• EdaS

Co to bylo? Ultralaciná televizní pohádka s nezajímavým příběhem a slušným obsazením. Hodina a půl intenzivní nudy, kterou občas přeruší hláškující Trojan. Tohle je dobrý film? Copak už si nikdo nepamatuje na S čerty nejsou žerty nebo dokonce Tři oříšky pro Popelku? Smutné svědectví o úpadku české kinematografie. A nejsmutnější je, že lidem to stačí.(24.12.2006)

• - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)

• - Petronel (Ivan Trojan) posílá abatyši Magdalenu do pekla, Uriáš (Jiří Dvořák) jí bere květinu a jde směrem ke stolu. V dalším záběru ji však nemá a není ani nikde okolo. (Pepy)

• - Režisér pohádek Zdeněk Troška se k filmu vyjádřil negativně: „Nechápu, jak tam Jirka Strach, režisér, který je věřící katolík, mohl nechat třeba scénu, kde si malý Ježíšek hraje v nebi s malým Jidáškem! Jidáš byl přece normální člověk – co by dělal v nebi? Nebo jak může oddávat čert v kostele? To jsou nesmysly, které jsou v tomto žánru za čárou. Jsem přesvědčen, že do pohádky nepatří. (Kaufman)