Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Assshack

3,5* ...Vskutku zajímavý film. Zejména poutavou atmosférou. Pokud jde o souboje, konečně jsme se zbavili nadneseného "létání" be stylu Tygr a Drak, nicméně i tak zůstávají souboje dosti nadnesenou, zato velmi efektní záležitostí. Hudba je skvostná, kamera s místy příjemně uklidňujícími záběry je opravdu hodně emotivní. Takže celkový závěr : příjemný snímek a vzhledem k faktu, že nejsem příznivcem bojových scén v tomto stylu, jsem byl mile překvapen. Zvláště hudbou Kodo a poutavou atmosférou prostředí... ()

Astu.

Bojové umění? Dokonalé. Příběh a myšlenka filmu? Sentimentální kýč, který se snaží moralizovat, že pomsta je něco špatného. Ach jo. Film se taky dotýká čínské národní hrdosti, kterou se snaží pozdvihnout. O tom je víceméně polovina celého snímku. Číňané vždy pod taktovkou Japonska a v poslední době i pod vlivem západu a najednou se objeví mistr, který chce v turnaji porazit šampiony z obou zemí. Je to dobrý film s úžasnými bojovými scénami, ale přes to moralizování a ideologický podtext jsem se nemohl přenést, takže 7/10 ()

TenSpravny

Dokonalý zástupce čtyřhvězdičkové třídy. Pětihvězdná kamera spolu s režií, a tříhvězdičkový příběh spolu s herci. Je to prostě dokonalé. ()

Lacoo

Tisíckrát super! Filmy made in HK s hercami ako Jet Li - pri tom určite nezaspíte. Neuveriteľne dynamické bojové scény. Jeden z najlepších filmov od Jeta. ()

Fujin

Krásná bojová choreografie čínského WuShu v příjemné směsici atraktivních soubojů a výpravného příběhu o zlomu v životě mistra a zakladatele svazu Jingwu. Bavilo a hodně. ()

Pavlisko83

Film plný zajímavých bojových scén a skvělých výkonů ranaře jménem Jet Li. Obdivuhodná cesta od pouličního rváče až k národnímu hrdinovi. U tohoto filmu jsem se nenudil rozhodně si jej vbrzku pustím znovu. ()

Pecinos

Jet Li patří bez debat mezi největší kung-fu hvězdy současnosti. Fearless to dokazuje na plné čáře. Akčně - myšlenkové dílo z Číny pod nadvládou bělochů sahá na špičku svého tipu. Efekty bojů, narozdíl od "Fist of legend" nebo "tenkrát v číně", už jsou přirozenější a hezčí, i když "tenkrát v číně" je legenda. Rozhodně pro všechny milovníky kung-fu filmů je Fearless poviností. ()

sun.eagle

Tenhle žanr ma svuj vrchol davno za sebou, to ale neznamená že se nemuže objevit strhující film kde hl. role patří bojovému umění v r. 2006. Choreografie bojových scén je prostě mazec líp to vyjadřit nejde. Jet-li nepatřil k mým oblíbencům ale tímhle filmem si mě získal. Ale pozor nejde tu jen o bezduché kung-fu mlácení, film má i duchovní přesah. Hledání pravých životních hodnot a s tím nalezené zmoudřění je hlavní poselství filmu. ()

HIROKAZU

Nikdy mě nepřestanou udivovat filmy s Jetem Li. Kvalita soubojů nebyla nikdy tak dokonalá. Konkurencí je možná film Ip Man. ()

kazatelSVK

Huo Yuan Jia(wu-shu) je po Ip Manovi(wing chun)a Wong Fei Hungovi(hung gar)dalšou významnou postavou čínskej martial arts scény,ktorý sa dočkal kvalitneho filmového spracovania.Jet Li je jedinečný ako aj jeho bojové umenie! ()

xChorosh

Jet Li, WuShu, staré čínské zápasy (ač už v posledních letech ohrané) je záruka kvalitního filmu, kde se ani divák nemá v čem zklamat. V tomhle filmu je vše co by mělo být. Správná zápletka, akčnost, pasáž kdy se hl. hrdina díky své chybě dostane na dno, opětovné prozření. Prostě vše. Jet Li má můj veliký obdiv už jen tím co ve svém životě dokázal. ()

ronin zabak

Jet Li patří bez debat mezi největší kung-fu hvězdy současnosti. Fearless to dokazuje na plné čáře. Akčně - myšlenkové dílo z Číny pod nadvládou bělochů sahá na špičku svého tipu. Efekty bojů, narozdíl od "Fist of legend" nebo "tenkrát v číně", už jsou přirozenější a hezčí, i když "tenkrát v číně" je legenda. Rozhodně pro všechny milovníky kung-fu filmů je Fearless poviností vidět. ()

hajner

Vynikajúca akcia a mnou nečakaný zvrat približne v polovici filmu ma dostatočne presvedčili,že nejde len o bezduché bušenie do ľudí. Tradične skvelý Jet Li je len pravidlom v tom,že je "nepostradateľným" hercom ázijskej či svetovej kinematografie. Skvelá neamerická zábava všetkým vrelo odporúčam. Teda pokiaľ Vám nevadí mierne antigravitačná akcia. ()

prasecak_cz

Za mě rozhodně velice zdařilý snímek, který patří k mým oblíbeným. Choreografie je mistrovské dílo, souboje jsou excelentní, neokoukatelné (hlavně ten souboj v restauraci), dobře načasované. Ale děj a vývoj hlavního hrdiny jsou za mě hlavní prioritou, proč film vidět, když divák není fanda mlátiček. Hlavní hrdina prochází skrz děj silnou osobní změnou. Vše získal a vše ztratil, ale následně vše získal zpět a stal se hrdinou, díky němu čína ztratila přízvisko "nemocný muž asie". Vše dokresluje krásné prostředí a příjemná hudba. Pro mě emočně silný film, samozřejmě se filmu dá vytknout nějaký politický podtext, ale já si myslím, že člověk by to měl odsunout do pozadí. ()

Mr.Neutron

WuShu výživné jako pravá tradiční čínská polévka, příběh nekvalitní a rozpadající se jako laciné čínské boty. Chápu, že film je primárně určen pro publikum z jichovýchodní Asie, jejichž životní filozofie se odlišuje od evropské. Navíc silný národní patos ještě více zužuje záběr cílového publika. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že bylo možné zpracovat životní příběh Huo Yuan Jia a jeho historický význam způsobem, který opravdu chytne za srdce publikum bez ohledu na hranice. Poselství: 6/10 bláznů doporučuje nepít během kung-fu zápasů čaj ... ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje