Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Cedr

Příjemné béčko, které se nesnaží tvářit příliš vážně, ale ani si příliš okatě nehraje na parodii. Celé to působí přirozeným nevtíravým dojmem a atmosféra malého amerického městečka vám dovolí si nerušeně oddechnout. Perfektní starosta, který hází jednu hlášku za druhou, fízl je ten týpek z Firefly, takže proč ne :) Navíc je to celé takové vtipně nechutné. Některé scény jsou dost nudné, ale prostě do toho nápadu zapadají - tím spíše pak vyniknou některé momenty, které jsou prostě... srovnatelné s těmi kultovními a člověk se až diví... jak jsou některé scény "hustě stylové" :) ()

ladyDOOM

Mě to bavilo! Dost jsem se u chobotničáka, který zplodil roztomilý slimáky, po jejichž napadení se běžní civilisté chovali jak zombíci, nasmála :) Tvůrci to nemohli myslet vážně a já mít finanční prostředky, natočím ještě větší slátaninu! :) ()

LordSnape

Pár dobrých fórků, jinak nic než nudné a nechutné béčko. Film je dobrý hlavně v začátku, když se z Granta stává ten zmutovaný slimáčí boss. ()

JimmyII

Strašně nerad dávám tři hvězdičky, ale tady nemůžu jinak. Až do poslední dvacetiminutovky jsem se nemohl rozhodnout, jestli je to víc komedie nebo horor, posléze se ukázalo, že definitivně to prvé. Já jsem se každopádně příjemně bavil u obou poloh, ale vždy tomu něco chybělo. Víc vtipů a zapamatovatelnější hlášky, víc krve a strachu, co bude dál. Tak i tak je to natočené svižně, dobře odehrané (Fillion je sympaťák, Banksová taky), vtipně doplněné trefnou hudbou a hlavně parádně sestřihané (úvodní koncert/napadení nemá chybu). Výsledkem jsou solidní a ještě lepší tři hvězdičky. ()

DivX

Zařadil bych to spíše mezi hororové komedie než nějakou strašidelnou lekačku. Průměrný film o nějakém slimákovi, který terorizuje lidi. 50% (DĚJ ** AKCE ** VTIP * HOROR ** EFEKTY *** HERCI **) IMDb.com: 6,6/10 ()

Mrkvič

Douho jsem neviděl "horor" s takovým nadhledem. Devizou Slimáka je hlavně vtip a pár slušných herců. Škoda že tvůrci vsadili raději na hnusnéscény než třeba na sexualitu :) Něteré věci k tomu přímo vybízely. Takhle jsem u toho nemohl ani moc jíst. ()

karlik4801

Netradiční film, který nezklamal. S Michaelem Rookerem neudělal režisér chybu. Průměrná hororová komedie jen tak na oddych. ()

Lebron

Ani jsem nečekal že mě takovej film může bavit, říkal jsem si že to bude nějaká trapná hororová komedie, ale už od začátku mě to bavilo... pohled na toho hnusnýho mutanta nebyl moc pěknej a bylo tam pár přehnaných věcí viz. nafouklá mařka, to sem zase chvilku přemýšlel na co se to dívám... konec nijak překvapivej, celkově dobrý... ()

uiu

U tohoto filmu mám opět problém s rozdělením do skupiny horor nebo komedie? Ono se to celé tváří jako béčkový horor s mimozemskými slimáky, co napadají lidi a ovládají je, do toho typická hororová komická postava, která hláškuje (starosta). Jenže na druhou stranu vůbec necítíte strach, ale hodněkrát se zasmějete při pohledu nad plazícími se slimejši a jejich snaze vlézt lidem do pusy. (Mě osobně dostal plavající slimák ve vaně, nic tak roztomilého jsem dlouho neviděla.) Konec je už hodně slabší, kdy se monstrum vychvaluje, že žije už miliardy let a bum jeden obyčejný člověk ho zabije :) Jako oddechovka dobré. ()

ywo666

Je to strašná pučovina. Ale môžem dať menej ako 4* filmu, kde je viacero scé, ktoré sme si púšťali stále dookola a aj spomalene/zrýchlene (scéna vo vani, scéna s kravou, ...) Ako je to strašný shit, ale pár krát som sa fakt rehotal na plné hrdlo. Inak komu chýba aspoň štipka tolerancie na humus neodporúčam ani omylom. Ja to mám tak za 70%, ale viem si predstaviť aj že tomu dáva niekto odpad. ()

mickyreed

Ze začátku to vypadalo fajn. Rooker mě hodně bavil, bylo to slizký, trochu psycho mimozemský. Ale v tu chvíli, kdy se to překlenulo do kombinace Shivers od Cronenberga a obyčejné tuctové zombárny, kterých jsou desítky to bylo naprosto ztracený. ()

dANo

Potešili ma: gore efekty, čierny humor a "happy end" a nepotešili ma: niekoľko krát vykradnutý námet na príbeh, vysvetľovanie podstaty vďaka jednej z hrdiniek a hlavne samotné zabitie hlavného monštra. Ale je to pozerateľné a človek pri tom fakt nezaspí (ani neskoro v noci:). ()

Danny F.

Suprový horor s živočišnou tématikou. Vtipné i napínavé zároveň. Velice zajímavý a místama i nechutný film. 75% ()

zdenny

Horror by dle mého soudu měl být "výživný", krutý a zvedající žaludek alespoň trochu promyšleným způsobem. Toto ale byla nechutná hnusárna ála Lesní duch a podobně debilní kečupiády. Ale co by taky člověk chtěl od mixu "horroru" a sci-fi? No a komedie? Komedie byla snad jen to, jak jsme se s kámoši smáli, jaká je to hovadina. Jeden kámoš mi dokonce řekl, že by takové filmy měli zakázat. No, já jsem spíš zastáncem názoru, že vše si najde své fanoušky. I takováto hovadina. ()

Brain-D

Myslel jsem, že to bude ptákovina, ale ani tak nebyla. Slimáci jsou nechutní normálně, ale tady se jim dala korunka. Pro mě je film za *** i když je to vtipný horor, což bývá u mě + ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)