poster

Cahill, U. S. marshal

 • Česko

  Maršál Cahill

 • USA

  Cahill U.S. Marshal

Western

USA, 1973, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Andrew V. McLaglen, John Wayne, Elmer Bernstein. Tohle tvůrčí trio opět potvrzuje sílu své individuality a že jejich společná práce přináší rovněž sladké plody v podobě zdařilých snímků ad hoc westernů. Příběh tohoto počinu je okořeněn rodinným zázemím hlavního hrdiny, jenž na své potomky nemá čas, neboť se mu jeho práce stala životním posláním a snad i posedlostí. Ratolesti tak mají možnost sklouznout na špatnou stranu, což dodává filmu ten pravý šmrnc. Potěší nejen herecké výkony a prostředí, ale i hudba.(29.12.2015)

 • kaylin
  ****

  A zase jedno výborné setkání generací, kde je strašně moc vidět, jakou je Duke ikonou. V tomhle případě mu dali scénáristé nějaké ty osobní problémy, kdy se syny příliš nevychází, protože práce amerického marshala pro něj byla důležitější. Nastává ale čas, aby se to změnilo. Snímek má docela dobrý tah a dá se sledovat, aniž by se člověk nudil.(4.12.2014)

 • RHK
  ***

  Méně významný western se stále charismatickým Johnem Wynem v roli Cahilla - tvrdého stíhajícího šerifa a zároveň otce nestíhajícího výchovu svých dvou dospívajících synů. Celý film se točí kolem pátrání po vinících bankovní loupeže, kterého se zúčastnili i šerifovi synové ovlivnění gangstery vedenými Abe Fraserem (George Kennedy) a svým vzdorem k zaneprázdněnému otci. Když při přepadení banky dojde k zabití otcova přítele šerifa, začne jít do tuhého. Šerif Cahill se stopařem polovičním indiánem chce najít vrahy a lupiče co nejdříve... Zpočátku má film slušné tempo (suše strhující úvodní scéna, kdy šerif při zatýkání zastřelí pět pobudů), ke konci však snímek začíná zpomalovat při řešení rodinných problémů. Na western s Johnem Waynem je však radost se podívat, zde není jen tvrdým mužem, ale i svérázným rodičem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=qDQziVMWSQY(18.3.2009)

 • Dale
  **

  Príbeh dvoch vyklepaných chlapčisk, ktorí rebelujú proti otcovi šerifovi tým, že sa zúčastnia bankovej lúpeže, pri ktorej sú zastrelení dvaja strážcovia zákona, pôsobí asi tak realisticky ako monzúnový prales na Sahare. Navyše film nemá absolútne spád, len sa tak vlečie odnikiaľ nikam, až do predvídateľného konca. Výstrelov tu vždy treba aspoň päť, aby niekto konečne zomrel, čo je tiež dosť otravné. A ani Wayne tu už vo svojom pokročilom veku nepôsobí ako neohrozený hrdina. Toto moc nevyšlo.(23.1.2019)

 • Pohrobek
  ***

  Poslední, pátá spolupráce Andrewa V. McLaglena s jeho star Johnem Waynem. Povídka Barney Slatera ve zpracování manželů Juliana Harryho Finka a Rity M. Fink - autorů Drsného Harryho - byla převedena na plátno v podobě tak trochu rodinného a tak trochu výchovného filmu. John Wayne tu řeší problémy, které vznikly z jeho "pracovního" zaneprázdnění, a musí se "vypořádat" se svými synky, kteří by ho rádi měli doma přece jenom častěji. Western je to dost klasický, ale i na McLaglena trochu pomalý - je tu dost waynovsko-fordovského humoru, ale občas tomu trochu chybí ten starý Waynův švih a šmrc. Každopádně minimálně hudba Elmera Bernsteina (Sedm statečných) se vydařila.(6.9.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace