Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Pro mě je tento snímek docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal takový bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.(26.12.2006)

• Biopler

Silné, aj pekne hudbou podfarbené v detailoch, ako celok škrípe.(4.2.2010)

velkolepá výprava se ani čekat nedala a že málokdo ze scénáristů se drží skutečné báje se ví dávno. Tentokrát mě to ale až tolik neurazilo, očividných hloupostí jsem si také nevšiml a vzhledem k tomu, že souboje nejsou nejhorší (a sem tam mluví o Římanech :)))))) je to lepší trojka ....(18.9.2011)

Tato lovestory na motivy obstojně zpracované pověsti se dala kupodivu přežít.(15.4.2014)

Váhala jsem mezi 4 až 5 *. nakonec jsem dala nižší hodnocení z důvodu, že mi ve filmu NĚCO sakra chybělo...něco, co by film posunulo o trochu výše. Jamese Franca bych neztracovala, talentu má dost, jenže Tristan je holt tady ploše napsaná postava a i vůbec, středověký rytíř neměl na výběr než mezi ,,dvěma kravskými" výrazy:-) Myslím, že svůj žal, kdy Isoldě na nádvoří hradu u jakiéhosi stánku vyčítá její ,,štěstí" s Markem, je velmi dobře zahraný( skoro se mu rozskočila štítná žláza). Sophie Myles je úžasná, skvostná, nepřehrává, její Isolda je živoucí, plnokrevná postava se všemi strastmi mládí, které se ztrácí s příchodem ,,ženství" a královské odpovědnosti. Ale Rufus Sewell -ten nemá snad nikdy chybu, už v Nebezpečné kráse dokázal, že něco v něm je, i ve Smrtihlavovi, ale co ukáže film The Illusionist? Tak na ten se těším. Mít chlapa jako je lord Marke v podání Rufuse Sewella, tak si nestěžuji :-). Technicky: kamera Arthura Reinhardta je vynikající, navozuje atmosféru temného středověku,temných věků, oněch „darke ages". Výprava, kostýmy - autentické, žádná smršť hedvábí a brokátu -látky, které stěží mohly být v dobách po odchodu Římanů snadno k dostání a nošení, jen plátno, bavlna, atd. -žádné výkřiky barev. Dopsívám k závěru, že výtka by směřovala ke scénaři - tenhle jedenapůl konec, ..no podívejte se na to, prostě nepslnil legendu jako takovou. A propos - prý na jejich hrobech rozkvetly růže, ale uznejme , že vrba je o něco originálnější :-)(27.5.2006)

čekal jsem od toho us slátaninu, ale bylo to pro mě docela milé překvapení. ne zase tak povrchní jak by se dalo od hollywoodu čekat, ale taky ne nic převratného... pro mě hezkých 80%(29.6.2006)

Prve jsem tento film chtěl jenom ohodnotit, ale pak mi to přišlo málo na to jak moc se mi líbil a tak k němu prostě musím napsat alespoň tento komentář - jedním slovem - NÁDHERA(10.12.2006)

Tristana s Isoldou jsem se hodně dlouho bál než sem se na ně podíval.Neustále jsem slyšel názory typu to je blbost,je tam málo akce.Ale pak jsem si řekl,že to přece nemá být akční film s hromadou useknutých končetin(přesto jich tady pár je),ale milostný příběh a tak jsem se na Trist'u s Izzie podíval.A nebyl jsem vůbec zklamán.A té akce tam taky bylo dostatečně( na romantický film) dost.Trošku mě nasral ten konec,kdy zase ženská musí mít poslední slovo,ale tak to funguje i v dnešním světě(nic proti ženám nemám,ale skončilo to prostě nespravedlivě). 70%(5.6.2007)

• D.awi.d

V pradávné a zásadně důležité legendě to možná nevadí, ale ve filmu působí zabití postavy, zapálení (!!!!) jejího člunu jakože pohřeb a vyslání z Anglie napospas vodám a následné probuzení v Irsku opravdu, opravdu vtipně.Plus je tam král bez ruky a v souvislosti s ním se mluví o držení za ruku a o tom,ať na někoho nevztahuje ruku a tak podobně.Plus James Franco vypadá s dlouhými kadeřemi jako gay.Plus ten závěr ... mně se to nelíbilo...a eště je to sakra dlouhý(24.7.2007)

• xylofonka

Skutečná marnost, to, že dávám dvě hvězdičky je jen proto, že jsem viděla i horší filmy, ale nevím, zda to tomuto slouží ke cti.(12.1.2008)

Nemůžu říci, že by film byl vyloženě špatný - to určitě ne. Příběh jakš takš ujde, koneckonců mytologie je vděčné téma a ani dialogy mi nepřišly až přehnaně natahované a příběh má docela spád a ani scény, kde se de facto jen rozplétají milostné vztahy nenudí. Akce je sice jen na dokreslení, ale trochu zamrzí, že není trochu propracovanější a že za ni tvůrci neutratili o něco více peněz. Bohužel na mě film v určitých místech, kde se snažil působit dojemně a epicky nějak nezapůsobil. Možná dělám chybu, ale nevyhnu se srovnání s filmem Statečné srdce, který je alespoň o dvě třídy lepší.(15.1.2008)

Zpracování historických / mytických námětů v amerických filmech poslední doby u mě vedlo povětšinou ke zklamání. Ohromení technologiemi, které umožňují vizualizaci obrovských válečných střetů, snad filmařům zatemnilo mysl, protože právě digitální efekty se staly hlavní náplní většiny filmů (takový je alespoň můj pocit). Tento snímek je výjimkou i v tom smyslu, že právě souboje se zde odehrávají sice ve skromnějším provedení ( co do počtu účastníků), ale o to více je možné soustředit se na osudy jednotlivých postav, což je zejména v tomto příběhu klíčové.(8.8.2008)

• AnyLae

Provedení ani obsazení není špatné, obsah mě lehce zklamal... a prostě... když neznáte tu legendu, tak průměr.(25.10.2009)

Minimalistické pojetí historického filmu, co si u mě skromně vysloužil první místo ve svém žánru. Spojení staré legendy, drsné krajiny Irska (ehm, Irska více méně) má kouzlo a jestli má být někdo Tristan a Isolda, pak jedině Franco a Sophia (prosila bych v tomto pořadí)! Příběh má hloubku a vztah Tristana a Isoldy tu působí tak nějak křehce, že připočteme-li dobráka lorda Marca, tak ve výsledku ani nevíte, komu dřív fandit. Při pohledu do hodnocení své topky si dovolím malou revoluci a ocejchuju tenhle film hned 5* (a ani účast Marka Vašuta mi v tom nezabrání!).(15.10.2011)

Velmi důstojné zpracování keltské legendy,které dostalo do vínku brilantní technickou stránku,báječné (především mužské) herce a bohužel i trochu neosobitého režiséra,který všechno ohlídal naprosto s přehledem,ale nedokázal snímku vtisknout svůj rukopis a tím pádem ani posunout jej z kategorie "velmi dobrý" do kategorie vynikající.I tak spokojenost.(1.3.2012)

Láska je sport, který se dá provozovat v každém věku, v kterékoli době a s jakoukoliv překážkou. O ničem jiném romantické filmy prostě nejsou. Tento film nám nabízí příběh dvou mladých lidí Tristana a Isoldy v době raného středověku na britských ostrovech. Zuří zde válka mezi Anglii a Irskem. Hlavním problémem tohoto páru je Tristanův strýc lord Marc, který vyhraje Isoldu v souboji. Zvítězí jejich láska? Musím uznat, že film byl docela koukatelný. Líbil se mi třeba víc než Jméno růže nebo První rytíř. [+] Čeští herci ve filmu. Dobré bitvy i souboje. Celkově 60%(1.8.2012)

Stále váhám, zda 4 nebo 3 hvězdy. Dějově mě film místy trošku pozlobil, ale co se týká samotné lásky Tristana a Isoldy, tak mě prosím příšerně mučil. Něco takovéhoto formátu se nevidí příliš často + neskutečně sladký a čestný James Franco a stejně sladký, ale méně čestný Henry Cavill a příjemný Rufus Sewell, kterého normálně příliš v oblibě nemám z tohoto filmu tvoří něco velice zajímavého. Měli by ale přikládat upozornění "nedívat se v pohnuté náladě". To pak s člověkem pohne na takové místo, kde už ani nechce.(9.10.2012)

Tak tato legenda se mi moc líbila, sice jsem čekal trošku víc bojů a střetů mezi Iry a Angličany no ale co už... Hudba moc pěkná ale k tomuto filmu mi taky nějak moc nesedla... :((18.6.2006)

Milostná linie je ve filmu velmi silná a skutečně mě zasáhla. Isolda (Sophia Myles) je navíc opravdu krásná. Z Francova Tristana zůstal naopak velice rozporuplný pocit. Svou duševní rozpolcenost vyjádřil tím, že celou dobu vypadal jako troska se slzou v oku. Brr. Zbytek by slušel spíše v TV než na plátně. Milovníky klasiky upozorňuji, že děj se nedrží středověké legendy, přestože její pointa zůstala. Tři hvězdičky je možná poněkud kruté ohodnocení, ale 3.5 tu nejde.(14.9.2006)

NA tento film by som siel so svojou priatelkou! Vykony Jamesa Franca sice strasne slabe, ako tu niekto uz napisal naozaj mi pripominal nejakeho fetaka. Krasny romanticky pribeh vsak prebil vsetky negativa(18.12.2006)

• walecz

Xena je snad lepší...(13.1.2008)