Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

TEKAS

Stále váhám, zda 4 nebo 3 hvězdy. Dějově mě film místy trošku pozlobil, ale co se týká samotné lásky Tristana a Isoldy, tak mě prosím příšerně mučil. Něco takovéhoto formátu se nevidí příliš často + neskutečně sladký a čestný James Franco a stejně sladký, ale méně čestný Henry Cavill a příjemný Rufus Sewell, kterého normálně příliš v oblibě nemám z tohoto filmu tvoří něco velice zajímavého. Měli by ale přikládat upozornění "nedívat se v pohnuté náladě". To pak s člověkem pohne na takové místo, kde už ani nechce. ()

Meev

Dobře a celkem očekávaně pojatá legenda, která přesvědčivě podává příběh středověkého konfliktu Británie a Irska s milostnou linií dvou hlavních hrdinů uprostřed. Hezky se na to kouká, příběh pěkně odsýpá a herci společně s prostředím a "kulisami" jen přispívají nájezdu na kvalitní film. Sice chyběly silnější momenty, pro něž mi přišlo byly některé scény přímo dělané a mohla jich tady být fůra. Přehlednost v bitvách by taky nebylo na škodu posunout o úroveň výš, ale jinak filmaři odvedli více než dobrou práci, 70%. ()

Ex_Machina

"Neviem či je život viac než smrť, ale láska prekoná oboje". Horkosmutná dráma o zakázanom vzťahu dvoch milujúcich sa duší. Aj keď sa proti nim postaví celý svet a osud krajiny závisí od ich rozhodnutia, láska si vždy nájde cestu i keď za ňu nakoniec zaplatia tú najvyššiu cenu. No kým sa tak stane, bude preliatej mnoho krvi medzi írskymi dobyvateľmi a rozdrobenými anglickými šľachticmi. ()

unrocker

Tak tato legenda se mi moc líbila, sice jsem čekal trošku víc bojů a střetů mezi Iry a Angličany no ale co už... Hudba moc pěkná ale k tomuto filmu mi taky nějak moc nesedla... :( ()

Arccos

Milostná linie je ve filmu velmi silná a skutečně mě zasáhla. Isolda (Sophia Myles) je navíc opravdu krásná. Z Francova Tristana zůstal naopak velice rozporuplný pocit. Svou duševní rozpolcenost vyjádřil tím, že celou dobu vypadal jako troska se slzou v oku. Brr. Zbytek by slušel spíše v TV než na plátně. Milovníky klasiky upozorňuji, že děj se nedrží středověké legendy, přestože její pointa zůstala. Tři hvězdičky je možná poněkud kruté ohodnocení, ale 3.5 tu nejde. ()

andrevs

NA tento film by som siel so svojou priatelkou! Vykony Jamesa Franca sice strasne slabe, ako tu niekto uz napisal naozaj mi pripominal nejakeho fetaka. Krasny romanticky pribeh vsak prebil vsetky negativa ()

LukeSharp

Tristana s Isoldou jsem se hodně dlouho bál než sem se na ně podíval.Neustále jsem slyšel názory typu to je blbost,je tam málo akce.Ale pak jsem si řekl,že to přece nemá být akční film s hromadou useknutých končetin(přesto jich tady pár je),ale milostný příběh a tak jsem se na Trist'u s Izzie podíval.A nebyl jsem vůbec zklamán.A té akce tam taky bylo dostatečně( na romantický film) dost.Trošku mě nasral ten konec,kdy zase ženská musí mít poslední slovo,ale tak to funguje i v dnešním světě(nic proti ženám nemám,ale skončilo to prostě nespravedlivě). 70% ()

LuNaj

Mám rád historicko-odpočinkové filmy typu Tristan a Isolda, Trója, Království nebeské apod... Parádně se u toho odreagujete, pobavíte a skvěle zaplácente třeba sobotní večer. I když je lepší se na to podívat v originálním znění, než v televizi s dabingem. Ostatně- toto pravidlo platí u každého filmu. ()

Romeroo

Ach ta láska : - )) Láska, lži a intriky. Bohužel ( nebo snad bohudík ? ) je Tristan a Isolda hodně předvídatelný film, bez jakéhokoliv zvratu a nějakého "wow" momentu, ale i přesto je to velice kvalitní podíváná...76% pro tento historický film, říznutý pořádným krajícem romantiky... ()

PetrC.

Vypravěčsky slabší, málo politiky, málo psychologie, málo hloubky. Dalo se vytěžit mnohem více, ale výsledek úplně špatný není. Škoda, že nebyla vidět snaha dotáhnout reálie k dokonalosti. 46 % ——— Jen na okraj: docela mi vadilo, že film končí jakýmsi mezititulkem jak z dob němé éry. Film má být obrazovým znázorněním, není to literatura, tak proč to takhle odfláknout? ()

Kubi21

Není to žádná pecka, ale příjemný a hezky vypadající romantický film. Trochu mi sice vadí to odmýtizování legend, ale tady je to asi nejlepší pokus za poslední dobu (mdlý Král Artuš a dosti běsná Trója). Pěkné, milé, hezké a nijak neurážející. Zasloužené tři a kousek. ()

Havala

Podle zdejších hodnocení se jedná opravdu o povedený snímek, samo že ho nelze srovnávat s Gladiátorem, ale svoji kvalitu má a úlohu splní. Za mě tři a půl hvězdy. ()

helrohir

Klasická legenda zaodetá do rádoby historického hávu. Nešetrí sa tu akciou ani dojímavými scénami, ale z môjho pohľadu je tu jeden veľký problém, a tým je James Franco. Pozerať sa polovicu filmu na jeho uplakaný výraz bolo pre mňa doslova utrpením. Vôbec som mu ako hlavnému hrdinovi nefandil a bolo mi ukradnuté, že ako napokon skončí, a to je, myslím si, pri hlavnej podstave podstatný aspekt. ()

johnsnow

Mne sa to páčilo. Možno preto, že mám rád dejepis, možno pre hercov a hlavne herečky ale nenašiel som jedinú chybičku. PS: Vačšinou takýmto filmom vyčítam málo akcie ale tu jej fakt stačilo toľko koľko bolo. ()

subic

Hezké televizní zpracování s řadou známých tváří, těch co věčně hrají ty vedlejší role. Ale na kino je to slabé, zvlášť pak druhá polovina, kdy tomu dojde dech a jeden se u toho začne skoro nudit. 55% ()

Tominni

Film podle staré keltské pověsti o Tristanovi a irské princezně Isoldě, o lásce, které nebylo přáno a vlastně pořádnou šanci nemůže dostat. Není to špatné, speciálně čekání na prozrazení funguje dobře, ale konec tomu přeci jen nepomáhá. A vůbec nevadí, že film se přesně příběhu nedrží. ()

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)