Trable s láskou jedné nepříliš harmonické rodiny.  Jean je profesorem geografie v Paříži, jeho žena Helen, se kterou se rozešli před deseti lety, žije v Austrálii. Mají spolu osmnáctiletou dceru Isabelle, která by chtěla být milována a je ochotna tomu obětovat třeba i studia na lékařské fakultě. Chce, aby otec přijal její nezávislost a nechal ji žít s přítelem Marcem. To se však Jeanovi vůbec nelíbí a Isabelle po hádce uteče k matce, která je právě v Londýně. Musí se rozhodnout. Vrátí se k otci? Odletí do Austrálie s matkou? Nebo se rozhodne pro život po boku milovaného muže?
Francouzská komedie s prvky dramatu vznikla v roce 1974, kdy ji natočil režisér Claude Pinoteau (Studentka, Večírek). V hlavních rolích se objeví Lino Ventura (Rozhněvaný muž) jako Jean Doulean, Isabelle Adjani (Královna Margot) jako Isabelle a Annie Girardot (Něžné kuře) jako Helene. Dále hrají Nicole Courcel jako Madeleine, Francis Perrin (Stepující stonožka) jako Marc Morillon a další. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Komedie ? Ani trochu. Jeden úsměvný momentby se našel, ale jinak bych film označil slovem NUDA. V příběhu se stane mnoho, ale nic není dotáhnuto do konce a my se absolutně nedozvídáme nic. Isabelle Adjani je sice krásná, Ventura je s Girardot perfektní, ale je to tak nezáživné, až to bolí. A je to velká škoda, protože situací ke komedii bylo dost. Konec s telefonem je sice dobrý ,ale to je tragicky málo. P.S. North video je potřeba pochválit za špičkovou kvalitu obrazu na DVD a dabing ze "staré školy". ()

patrikus

Ventura, Girardot i Adjani tomuto filmu velmi prospívá. Nechci pomyslet, jak by to vypadalo bez nich :-/. Je to milé, místy úsměvné s pěknou hudbou. Spoustu oblíbených francouzských herců, příběh i atmosféra Paříže našeptává, že se jedná o skvělou a tradiční francouzskou rodinou komedii, ale bohužel... čtyři dát nemůžu - i přes to - příjemná podívaná,.. ()

fleurette

Díky bohu za Lino Venturu, který byl skvělý jako vždy. Jinak bych ale film vypnula po 5 minutách, protože postava Isabelle Adjani měla dostat facek více než jen jednu. ()

MickeyStuma

Že má režisér Claude Pinoteau na příběhy o dospívání cit a pochopení, nám po tomto snímku dokázal ještě několikrát. Snímek ´Facka´ se zabývá počínáním osmnáctileté Isabelle mající jako každý jiný v jejím věku své představy o životě a své budoucnosti a jejího otce. Ten je s Isabellinou matkou rozvedený a o dceru se stará sám. V druhé polovině snímku do děje vstoupí i Isabellina matka s tváří Annie Girardot, ale že by došlo k nějakému dějovému zvratu se říci zrovna nedá. Příběh je nenásilný, skromný, realisticky živý a přesvědčivý. Od Lino Ventury, který si zahrál onoho otce, se snad ani nic jiného čekat nedá. Jedná se zkrátka o obyčejný příběh o mladých snech, zamilovanosti a rodičích, jak se k tomu stavějí v rámci své rodičovské lásky a zodpovědnosti. Film kupodivu nestárne a má divákům co říct i dnes. ()