Dnes zemřeš!

Dnes zomrieš!

Akční / Drama

USA, 2005, 83 min

• Chrustyn

Slabota. Neviděl sem sice jiné novější Seagalovské skvosty ale podle hodnocení bych řekl, že to nebude o nic lepší. A vlastně tohle je možná to nejlepší co od něj na douhou dobu uvidíme. Dvě hvězdy jsou za úvodní (docela slušnou) automobilovou honičku a nějaký ten občasný výbuch. Seagalovských rvaček si moc neužijete, což je ale možná dobře, protože kdykoliv se párkrát otočí tak už začíná funět. Prostě už si asi musíme zvyknout na to, že už nás ničím nepřekvapí.(1.5.2007)

• Kaka

Po delší době zase jakž takž solidní akční béčko. Nejvíce paradoxně překvapil ten, od koho jsem to čekal nejménně. Steven předvádí v několika záběrech, že se pořád ještě ohánět umí a troufám si tvrdit, že kdyby se našel někdo, kdo by ho byl schopen dostat zpět do světa akčního A filmu a přisolit k němu nějakého pořádného scénáristu a kameramana, nemusel by výsledek dopadnout zase tak špatně. Ano, nenápadně naznačuji Under Siege 3. Seagal na to pořád má. Pokud si udrží svoji váhu, nevidím v tom problém. V jeho nejnovějším akčňáku sice akce není tolik, ale je mnohem přehlednější a lépe natočená, než v předešlých několika kouscích. Scénář samozřejmě o ničem a nuda je, to je nesporné. Honička s obrněným vozem je však překvapivě poměrně působivá a hlavně! Seagal zase láme ruce! B jak vystřižené.(4.5.2006)

• milicjant

Seagal se sice tváří jak to má všechno na háku, ale průser je hnedle v jeho takřka porážkové hmostnosti. Ta evidentně mistrovi neumožňuje nic svižnějšího než ostřejší chůzi, takže filmové akce je poskrovnu. A želbohu tu, krom solidní automobilové honičky, není ani nic jinýho. Trapný jak stěrače na ponorce.(18.9.2007)

• Eldoth

No ...když jsem pročítal zdejší komenty, čekal jsem nějakou opravdu špatnou variaci na akční film ...zaměřil jsem se hlavně na odpady, ale nebudu tak kritický jako jiní. Pominu-li pochybné herectví a tisíckrát omletý scénář, jedná se o celkem zdařilou jízdu. Dva body ...a to jen za to, že jsem viděl mnohem horší filmy, které se schovávaly za žánrem akční a také nesmíte zapomínat, že Seagalovi už dávno není dvacet, takže nějaké eskapády, které předváděl ve svých ranných dílech :) ...bych od něj už ani nečekal.(9.9.2007)

• lennyd

Harlan Banks (Steven Seagal) je řidič, který je najmut na převoz zásilky penězí. Při převozu se ale všechno po*ere, na ulici zůstane ležet několik mrtvých a Banks je donucen s penězi ujet. Nakonec jej policie nalézá zraněného po havárii, ale peníze jsou fuč. Banks je zatčen a vsazen za mříže za ozbrojenou loupež. Ale jen on ví, jak to bylo doopravdy - a musí se dostat ven, a dopadnou skutečné zločince... Typická Seagalovina - sám proti celému světu, a i se svojí tělesnou konstitucí je schopen několikanásobně pohyblivějším protivníkům polámat všechny kosti. Jinak ve filmu o nic moc nejde, vždycky někam dojde, tak je pomlátí a jde o dům dál (občas pro změnu někoho zastřelí). Žádnou hlubokou myšlenku asi nikdy od takovéhoto filmu nečeká, ale že by film tak totálně (falešný a) prázdný bych nečekal. Takže jediné, čím si film jsem schopen připomenout, je citace (z lamer.cz) -- Babička má strach, že ji chce televize zabít. Říkala jí - "Dnes zemřeš! Již za chvilku..."...(4.12.2008)

• - Vo filme sa objavia tie isté Tuning autá, ktoré sa objavily aj vo filme The Fast and the Furious. (Seag)

• - V záverečnej scéne pri súboji vyhodí Steven Seagal (Harlan Banks) protivníka von oknom. Keď ho vyhadzuje má protivník bundu s dlhými rukávmi, ten čo padá z okna už ale rukávy nemá. (johnsnow)

• - Film se natáčel v Bulharsku a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)