No konečně!!! Konečně je tady něco koukatelného od Stevena Seagala a museli jsme si na to počkat "jen čtyři roky". Ano Stevena sice zastupuje v obtížných bojových scénách dubler, ale hodně toho oproti minulým filmům předvede i sám mistr. Příběh má sice pár nelogičností a pár nedostátku a kdyby se na tom víc zapracovalo, byla by to akční pecka, tak je to jen průměr, čistý a nefalšovaný průměr. Je až neuvěřitelné že tohle a Žoldáky dělal stejný režisér. Tady si dali více záležet na akčních scénách a především honička v Las vegas je velice dobře zvládnutá, prostě oproti žoldákům je to velký krok dopředu! Zdálo se mi jako by filmaři zavzpomínali na počátek 90. let a dokonce i policejní auta mi přišli jako z té doby, asi neměli na rozbíjení nových modelů. Seagalův parťák mohl dostat trochu více prostoru, protože vlastně celý snímek odtáhnul Steven sám. Tentokrát tady hraje opravdu, ale opravdu hodného a poctivého chlapíka, který občas něco ukradne, aby to pak mohl dát charitě nebo nemocnici nebo bůh ví kam... a to se myslím už začíná dost přejídat, věčně poctivý a hodný Seagal. Docela rád bych ho někdy viděl třeba v nějaké záporné roli nebo tak, pro zpestření jeho kariéry, no možná někdy příště uvidíme... Film má docela velký spád a tak se ani nenadějete a ta necelá hodinka a půl je rázem za náma. V traileru jsou některé scény, které ve filmu nakonec vůbec nebyly, což je škoda, protože na chlapa s hlavou ve svěráku je fakt sranda pohledět, nebo když si Steven kráči úplně v pohodě se svým černým bratříčkem a za nimi je všechno v plamenech, to tam klidně mohli šoupnout!....a nebo jsem asi viděl trošku jinou verzi filmu(19.7.2006)

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, ktorý okráda bohatých a peniaze dáva na charitu, no s týmto nelegálnym spôsobom života chce už skončiť a tak prijme prácu šoféra pancierového vozidla na prevoz peňazí. Lenže pri akcii je zradený a skončí vo väzení, ale keďže sa mu podarilo ukryť peniaze, idú po ňom všetci a on sa rozhodne urobiť všetko preto, aby ich dostal a konečne to celé zastavil. Spracovanie je celkom slušné, dej je rozdelený na viaceré odlišné fázy, úvod, dlhá časť vo väzení a následné postupné hľadanie jednotlivých zločincov, síce sa v každej nájde aj pár scén, bez ktorých by som sa kľudne obišiel, prípadne viacero prvkov vyradil, napríklad línia s čestnou policajtkou, podobne aj manželkine sny mi prídu trochu nadbytočné a ani to spojenie s väzňom nie je práve najideálnejšie, ale väčšinu času sa na to pozerá dobre a je to v rámci žánru obstojná zábava. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani z nej nemám práve najlepšie pocity. Je celkom slušne natočená a v dobre zvolených prostrediach, ale hlavným problémom sú súboje. Pri filmoch so Seagalom sa samozrejme najviac teším práve na ne, lenže prakticky všetky dlhšie kompletne predvedie dablér, čo pre mňa nemá žiadnu hodnotu. Sám sa až na jednu výnimku zúčastní jedine rýchlych zneškodnení protivníkov pomocou jedného, dvoch chvatov a tak aspoň toto poteší, ale chcel by som tie pravé súboje. A okrem toho sa tu nájde aj pár obstojných prestreliek, prípadne dobrá automobilová naháňačka. Najviac sa mi páčia zneškodnenia protivníkov vo väzení. Herecké obsadenie je iba priemerné, Steven Seagal je stále výborný, len škoda tých súbojov, jeho partner Treach ma moc nebavil, záporáci sú takí zvláštni, že ani neviem, čo si mám o nich myslieť, výrazné vedľajšie postavy ma tiež moc nebavili a tak jediným plusom sú ešte Randy Couture v minimálnej úlohe a krátka účasť Chloë Moretz. Réžia a technická stránka sú v rámci tohto typu filmu miernym nadpriemerom, slušná vizuálna stránka, lokácie a podobne, len tá občasná raperská atmosféra je opäť zbytočná. Najväčším problémom sú bezpochyby tie súboje dabléra, ktoré dosť kazia dojem, ale inak si v rámci možností nemôžem moc sťažovať. Dnes zomrieš je obstojná akčná zábava, ale Seagal má aj v poslednej slabšej dobe na svojom konte aj lepšie filmy. A nerozumiem, prečo sú až dve verzie tohto filmu, v našej distribúcii je len skrátená verzia a chýba v nej niekoľko zaujímavých scén a úmrtí a navyše má omnoho horší strih, takže viac sa oplatí pozrieť určite tá zahraničná. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 72%.(22.7.2007)

• Gemini

V bahně seagalovské produkce posledních let lehké osvěžení alespoň pokud jde o akční scény bez bojových umění - viz honička s pancéřovou károu. Jinak se obávám, že všechno zůstalo tak nějak při starém. Prapodivná kamera a opakování týchž záběrů v různých místech filmu, slaboduchý a i tak děravý scénář, tyto evergreeny filmů kdysi mocného Seagala jsou tu opět. Jo a husto-niga-rapper samozřejmě, abych nezapomněl. S láskou vzpomínám i na poněkud podivného Glimmer Mana...aspoň že tu není velké ekologické poselství. Bohužel i tak nemůžu dát víc než 20%...a videokazeta s Přepadením V Pacifiku je 150 kiláků ode mě, nééééé:))(20.9.2007)

• tron

„Nepoznám nikoho s menom ´seriem ťa´.“ Či už je Steven Seagal unavený alebo jeho fanúšikovia zomreli alebo mu kariéru naozaj zničilo FBI, faktom je, že na jeho video filmy sa dá pozerať len s privretým okom a so spomienkou na časy, kedy bol kuchárom Casey "Kurva" Rybackom a ráznym policajtom Nicom. Problém s video filmami (nielen Stevenovými) je už v rozpočte. A keďže seagalovky stoja (vždy stáli) na akcii, je smutné pozerať sa na akciu za málo peňazí. DNES ZOMRIEŠ! nie je až taký otrasný film, ako bol Van Dammeov bratislavský TEROR VO VLAKU (2002) – ale nemá k nemu ďaleko. Predovšetkým kvôli mátožnému Seagalovi, na ktorého sa nedá pozerať. Ak si k tomu prirátame kuriózne videoklipové scény, akciu skôr smiešnu ako uchádzajúcu a trápneho Afroameričana ako verného spolubojovníka (kde je starý dobrý Keenen Ivory Wayans? Alebo aspoň DMX!)...(1.1.2008)

• Chrustyn

Slabota. Neviděl sem sice jiné novější Seagalovské skvosty ale podle hodnocení bych řekl, že to nebude o nic lepší. A vlastně tohle je možná to nejlepší co od něj na douhou dobu uvidíme. Dvě hvězdy jsou za úvodní (docela slušnou) automobilovou honičku a nějaký ten občasný výbuch. Seagalovských rvaček si moc neužijete, což je ale možná dobře, protože kdykoliv se párkrát otočí tak už začíná funět. Prostě už si asi musíme zvyknout na to, že už nás ničím nepřekvapí.(1.5.2007)

• - Film se natáčel v Bulharsku a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)

• - Vo filme sa objavia tie isté Tuning autá, ktoré sa objavily aj vo filme The Fast and the Furious. (Seag)

• - V záverečnej scéne pri súboji vyhodí Steven Seagal (Harlan Banks) protivníka von oknom. Keď ho vyhadzuje má protivník bundu s dlhými rukávmi, ten čo padá z okna už ale rukávy nemá. (johnsnow)